Jump to content



Recommended Posts

Δλδ ποοοοοοοοση χρηση τρωει το πληκτρολογιο και φοβασαι για τα πλήκτρα απο την πρωτη μερα; Το ποτηρι βάλτο πιο δεξια και θα εισαι οκ. Εκτος και αν φοβασαι και οταν θα το σηκωνεις να πιεις οποτε παω πασο.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Σε μερικές βδομάδες χρήσης αρχίζουν και γίνοντε "καφετί" οι χαρακτήρες, ιδιαίτερα στο wasd,q,e, αριστερό shift και ctrl.

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές βδομάδες χρήσης αρχίζουν και γίνοντε "καφετί" οι χαρακτήρες, ιδιαίτερα στο wasd,q,e, αριστερό shift και ctrl.

Δεν πλένετε τα χέρια σας;;; :p

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

καλά αμα πέσει νερό ξεχνα το

χαλασε σε ενα φίλο μου πριν μια βδομαδα

δεν ειναι αδιαβροχα

Βασικός κανόνας για νερό: Αν πέσει νερό το βγάζεις με τη μία από το PC να κόψεις την τροφοδοσία. Υπάρχει περίπτωση εφόσον έχει ρεύμα σε κάποια ένωση της πλακέτας (και δεν έχει χαλάσει) να λειτουργήσει σαν bridge και να έχεις ghosting, εκεί κάπου μπορεί να νομίζεις πως χάλασε.

Γύρνα το ανάποδα και φέρε το keycap remover. Βγάλτα και άστο να στεγνώσει καλά, ακόμα και 2 μέρες αν χρειαστεί. Μην το ξαναβάλεις δοκιμαστικά σε θύρα και πάρει ρεύμα. Όταν είσαι σίγουρος πως όλα είναι οκ, τότε ξαναδοκιμάζεις.

Αν ψάξεις θα δεις πως κάποιοι ακόμα και με 6gV2 νόμιζαν πως τους είχε χαλάσει αλλά όταν το έβαλαν αφού στέγνωσε τότε όλα ήταν οκ. Κάποιοι κάνουν το λάθος και το ξαναβάζουν πριν στεγνώσει πλήρως και το χαλάνε τότε, γι αυτό θέλει μια προσοχή.

Από εκεί και μετά σε βρίσκω λίγο υπερβολικό, τα mechanicals με ένα keycap remover καθαρίζονται εύκολα από τρίχες κτλ.

Guide - Replacing Filco / Cherry MX-based Keycaps | Melee Missile

Αν πάλι σε φοβίζει τόσο πολύ μπορείς να πας σε κάτι σαν

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7w_5AftVu8E]Leopold FC700R Keyskin - YouTube[/ame]

Keyskin.

Δεν ξέρω που και αν πωλείται όμως, μερικά Leopold το έχουν μέσα στη συσκευασία.

Εναλλακτικά: [ame=http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_i_0_13?url=search-alias%3Daps&field-keywords=adult%20sippy%20cup&sprefix=adult+sippy+c%2Caps%2C203&rh=i%3Aaps%2Ck%3Aadult%20sippy%20cup]http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_i_0_13?url=search-alias%3Daps&field-keywords=adult%20sippy%20cup&sprefix=adult+sippy+c%2Caps%2C203&rh=i%3Aaps%2Ck%3Aadult%20sippy%20cup[/ame]

:D

Link to comment
Share on other sites

hellhammer τα γραμματα σου σβησανε;

όχι δεν σβήσανε με την ένοια να γίνουν μαύρα και να μην φένονται (6 μήνες το χρησιμοποιούσα), άμα τα καθαρίσεις με υγρό πανάκι βγαίνει η μπίχλα λίγο αλλά σε καμία περίπτωση δεν γίνοντε κάτασπρα όπως ήταν out-of-the-box.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μετά από πολλές μέρες ψαξίματος διαπίστωσα ότι ο συνδυασμός cooler master quick fire tk με το καλώδιο του και AMD δεν συνεργάζεται (δόκιμες σε 2 AMD, και 2 INTEL, desktop και laptop εναλλάξ) με απλό καλώδιο δεν διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα, δεν γνωρίζω τη το ιδιαίτερο έχει το εργοστασιακό καλώδιο και προκαλεί αυτή την ασυμβατότητα, έχει παρατηρήσει κάποιος άλος αντίστοιχο πρόβλημα ή παλεύω με φαντάσματα;

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να μην μπορεί η motherboard να δώσει αρκετό ρεύμα για να τροφοδοτήσει το πληκτρολόγιο. Είναι αρκετά συνηθισμένο πρόβλημα. Ένας τρόπος να το δεις αυτό είναι αν το usb του υπολογιστή που έχει πρόβλημα μπορεί να τροφοδοτήσει εξωτερικό δίσκο 2.5". Είναι μια κλασσική συσκευή που έχει τέτοια προβλήματα τροφοδοσίας.

Αν φταίει αυτό, 3 λυσεις είναι πιθανές

1)Αλλάζεις motherboard :haha: (δεν προτείνεται)

2)Παίρνεις ένα τέτοιο καλώδιο και κοιτάς μηπως φτιάξει (παίρνει τροφοδοσία απο 2 USΒ)

https://www.google.gr/search?q=y+usb+cable&safe=off&client=firefox-a&hs=7vE&rls=org.mozilla:en-US:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=_JxyUbj6Ca2O4gSYzYDQBw&ved=0CEIQsAQ&biw=1760&bih=1005

3)Αγοράζεις ένα powered USB Hub

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορικα απο keyboard company και χρονο παραδοσης ξερουμε?

Αν θυμάμαι καλά τα μεταφορικά είναι 20 λίρες και χρόνος παράδοσης περίπου μια εβδομάδα

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτο αν το παρεις απο amazon.uk μεσω keyboard company. Εγω το πηρα απο το site τους με TNT express (20 λιρες) και ηρθε σε 2 μερες και ετυχε και delay due to bad weather..

Πριν από 4 μήνες που πήρα το Filco το στείλανε με κανονικό ταχυδρομείο και η παραγγελία έγινε απευθείας από το site τους. Δεν ξέρω αν αλλάξανε πολιτική πλέον.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Στο site τους εχει να διαλεξεις για αποστολη σε Ελλαδα:

Royal mail (3-5 days) - 12.25 pounds

TNT economy express (2-5 days) - 25.19 pounds (Λιγο lol εδω)

TNT express (1-2 days) - 20.75 pounds

Διαλεξα το τελευταιο και θα ειχε ερθει σε την επομενη μερα αν δεν γινοταν delay, ηρθε ομως την επομενη αρα ισχυει το 1-2 days. Ειχα παρει και μεσω amazon.uk απο το συγκεκριμενο μαγαζι και πληρωσα 20 λιρες αλλα ηρθε με royal mail και εκανε 10 μερες σχεδον.

Link to comment
Share on other sites

Στο site τους εχει να διαλεξεις για αποστολη σε Ελλαδα:

Royal mail (3-5 days) - 12.25 pounds

TNT economy express (2-5 days) - 25.19 pounds (Λιγο lol εδω)

TNT express (1-2 days) - 20.75 pounds

Διαλεξα το τελευταιο και θα ειχε ερθει σε την επομενη μερα αν δεν γινοταν delay, ηρθε ομως την επομενη αρα ισχυει το 1-2 days. Ειχα παρει και μεσω amazon.uk απο το συγκεκριμενο μαγαζι και πληρωσα 20 λιρες αλλα ηρθε με royal mail και εκανε 10 μερες σχεδον.

Δεν θυμάμαι να είχε τότε επιλογή για TNT. Μόλις το τσέκαρα και εγώ από το site τους και έχεις δίκιο.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.