Jump to content



Recommended Posts

Keycap puller ειναι πολυ ευκολο να φτιαξεις

Παρε ενα μολυβι η στυλο και τυλιξε συρμα γυρω γυρω και τα δυο ακρα καντα οπως η εικονα που σου εδειξε ο smakemjk

EDIT : Να το δικο μου

Τα εκανα ξεχωριστα ωστε να μετακινουνται για τα μεγαλυτερα πληκτρα πχ spacebar shift κοκ

homemadekeycappuller.jpg

Έγινε επεξεργασία από pmakr
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν:

Βρήκα το Corsair Κ70 με browns, λίγο πιο ακριβά απ' όσο έχει το eshop τα κόκκινα. Το πρόβλημα είναι ότι μπορώ να παραγγείλω μόνο τετράδα :). Εδιαφέρεται κανείς για ομαδική?

απο πού παραγγελία? εγώ ενδιαφέρομαι για MX RED.

Link to comment
Share on other sites

edit: για να μην απαντάω χωριστά σε pms

Όποιος θέλει κόκκινους διακόπτες είναι προτιμότερο να το πάρει από το eshop 130€.

Αυτό που βρήκα εγώ είναι κατάστημα στο Ηράκλειο που θα το δίνει με κανονική εγγύηση στην Ελλάδα από την αντιπροσωπεία και το πουλάει 140€ το ένα με browns, αλλά μόνο αν αγοραστούν 4.

Με καφέ διακόπτες είναι η gunmetal έκδοση, με μπλε φωτισμό, φωτογραφία έχει και εδώ:

http://www.corsair.com/k70

Έγινε επεξεργασία από minast
Link to comment
Share on other sites

edit: για να μην απαντάω χωριστά σε pms

Όποιος θέλει κόκκινους διακόπτες είναι προτιμότερο να το πάρει από το eshop 130€.

Αυτό που βρήκα εγώ είναι κατάστημα στο Ηράκλειο που θα το δίνει με κανονική εγγύηση στην Ελλάδα από την αντιπροσωπεία και το πουλάει 140€ το ένα με browns, αλλά μόνο αν αγοραστούν 4.

Με καφέ διακόπτες είναι η gunmetal έκδοση, με μπλε φωτισμό, φωτογραφία έχει και εδώ:

Vengeance K70 Fully-Mechanical Keyboard

το eshop δεν έχει US layout που θέλω εγώ. Στο κατάστημα που αναφέρεσαι είναι με UK ή με US layout συγκεριμένα?

Link to comment
Share on other sites

το eshop δεν έχει US layout που θέλω εγώ. Στο κατάστημα που αναφέρεσαι είναι με UK ή με US layout συγκεριμένα?

Ζήτησα με US και browns, οπότε σχεδόν σίγουρα είναι με US. Θα το διπλοτσεκάρω όμως. Για το eshop πώς ξέρουμε ότι δεν είναι US? Επικοινώνησες μαζί τους?

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ενημέρωση για την μίνι ομαδική που είχα αναφέρει νωρίτερα:

Τα πληκτρολόγια θα είναι οπωσδήποτε ίδια, οπότε συζητάμε για 4x Corsair K70 (Gunmetal w/ brown switches - US layout) στα 140€ το καθένα με εγγύηση της Ελληνικής αντιπροσωπείας.

Αυτά θα παραδοθούν Ηράκλειο, οπότε για όσους είναι αλλού θα χρειαστεί επιπλέον αποστολή.

Αν ενδιαφέρεται κανείς μου λέει... Παραγγελία θα γίνει μόνο εφόσον εκδηλώσουν ενδιαφέρον τουλάχιστον 2 άτομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ρίξτε μια ματιά εδω!

Linke Computer, Filco, FKBN104M/EFB2, Filco Majestouch 2 Ninja Cherry MX Brown Switch 104 Key Mechanical Keyboard Black , Linke Computer

Linke Computer, Filco, FKBN104M/EB2, Filco Majestouch 2 Cherry MX Brown Switch 104 Key Mechanical Keyboard Black , Linke Computer

Σε φιλικό άυπνο φόρουμ κανονίζεται ομαδική... Εγώ το ψήνω πάντως! Αν κανονιστεί

Έγινε κάτι με αυτό τελικά;;;

Είμαι με το δάχτυλο στο "buy"...

...το βρήκα το thread στο inso τα παράτησαν απ' ότι φαίνεται λόγω τελωνείου.

Έγινε επεξεργασία από CENTRAL
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=334]knight_77[/MENTION] Nooooo!

Έπρεπε να μου το πεις! Ψηνόμουνα και εγώ για ένα ίδιο με White Led :(

Πόσο βγήκε? Με γειές!

Που να το ξερω βρε αγορινα?

Απο ebay το πηρα, αψογος ο πωλητης.

Αν θυμαμαι καλα γυρω στα 170 ευρω (αουτς)

Τελος με τα μηχανικα, αρκετα μου φυγανε.

Ειναι απιστευτο ποιοτικα παντως ;)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει πως τα μαύρα MX έχουν ταχύτερη επαναφορά από τα καφέ;

Διάβασα κάπου πως αυτός είναι και ο λόγος που επιλέγονται σαν "gaming" τα μαύρα...

Είμαι μεταξύ των δύο, αλλά αν ισχύει κάτι τέτοιο πάμε σε μαύρα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει πως τα μαύρα MX έχουν ταχύτερη επαναφορά από τα καφέ;

Διάβασα κάπου πως αυτός είναι και ο λόγος που επιλέγονται σαν "gaming" τα μαύρα...

Είμαι μεταξύ των δύο, αλλά αν ισχύει κάτι τέτοιο πάμε σε μαύρα.

Harmonic oscillator - Wikipedia, the free encyclopedia

Αν 1 τα μαύρα και 2 τα καφέ:

Αφού F=-kx και

F1/g~=60gr, F2/g~=45gr, αν θεωρήσουμε ότι έχουν την ίδια μάζα:

k1/m > k2/m, άρα ω1>ω2 (ισοδύναμα T1<T2)

άρα έχουν ταχύτερη επαναφορά.

Τι να το κάνεις αν κάθε τόσο δεν πατιέται ένα κουμπί επειδή δεν έβαλες αρκετή δύναμη? :p

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις αν κάθε τόσο δεν πατιέται ένα κουμπί επειδή δεν έβαλες αρκετή δύναμη? :p

Δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα 2...

Διαβάζοντας πάντως βλέπω πως άλλοι λένε πως είναι πολύ σκληρά τα μαύρα ενώ άλλοι τόσοι λένε πως τα καφέ είναι πολύ μαλακά...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.