Jump to content



Recommended Posts

Από που και πόσο εάν επιτρέπεται? Νομίζω ότι πάλι σε CM θα καταλήξω...

Μου το έστειλε ένας γνωστός..

Εδώ το έχουν από ότι βλέπω αλλά όχι σε απόθεμα.

Coolermaster Storm Trigger-Z Brown SGK-6010-GKCM1-UI

Link to comment
Share on other sites

Μου το έστειλε ένας γνωστός..

Εδώ το έχουν από ότι βλέπω αλλά όχι σε απόθεμα.

Coolermaster Storm Trigger-Z Brown SGK-6010-GKCM1-UI

Το οποίο μέχρι χτες το είχαν στα 109 ευρω! Τώρα 125! Το παρηγγειλα τη Δευτέρα (παράδοση σε 1-3 εργασιμες) και τελικά δεν ήρθε ποτέ , σήμερα μου είπαν ότι θέλουν 10-15 εργάσιμες! ότι να ναι με λίγα λόγια και το ακύρωσα.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω mail τους ρώτησα.

Δεν έχω ιδέα για Brown, δεν ξέρω καν αν βγαίνει ευρώπη με brown.

FYI Στην Ελλάδα (νομίζω και Ευρώπη και μιλάω για UI Layout)έρχονται τους παρακάτω διακόπτες για την ώρα:

CM Storm KB QuickFire XT Blue(SGK-4030-GKCL1-UI)

CM Storm KB QuickFire TK Brown (SGK-4020-GKCM1-UI)

CM Storm KB QuickFire TK Red (SGK-4020-GKCR1-UI)

CM Storm KB QuickFire TK Blue (SGK-4020-GKCL1-UI)

CM Storm KB QuickFire TK Stealth Brown(SGK-4021-GKCM1-UI)

CM Storm KB QuickFire TK Ultimate Brown(SGK-4011-GKCM1-UI)

CM Storm KB Trigger-Z Brown(SGK-6010-GKCM1-UI)

Τώρα το Amazon είναι τόσο μεγάλο που φέρνει ότι θέλει αλλά τα layout του είναι μια UK μια US.

Υπάρχει περίπτωση να ξαναβγεί το Trigger σε ελάχιστα κομμάτια με κόκκινο backlight

και μπλέ ή καφέ διακόπτες. Και όχι στα 69€ :p

Το Ultimate είναι σε έλλειψη και το Trigger-Z διαθέσιμο πάλι σε 2-3 εβδομάδες.

Τα RED τείνουν προς εξαφάνιση απ'ότι καταλαβαίνω γιατί οι άλλοι διακόπτες πουλάνε

καλύτερα και δεν υπάρχει μεγάλη ζήτηση.

Θα σας στείλω εγώ σε Internet Cafe όταν ανοίξει που έχει μέσα 100 μηχανικά πληκτρολόγια

να δοκιμάζετε ότι switches θέλετε σε in game περιβάλλον για να βλέπετε τι σας βολεύει:computer:

Link to comment
Share on other sites

Και από αυτά θα έχουμε σε 15 ημέρες για κάποια καταστήματα και κάποια media :cool:

Αλλά άλλο να πατάς ένα κουμπί και άλλο να έχεις το feeling από ολόκλήρο πληκτρολόγιο!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να ξαναβγεί το Trigger σε ελάχιστα κομμάτια με κόκκινο backlight

και μπλέ ή καφέ διακόπτες. Και όχι στα 69€ :p

Το Ultimate είναι σε έλλειψη και το Trigger-Z διαθέσιμο πάλι σε 2-3 εβδομάδες.

Εννοείς ότι αν ξανακυκλοφορήσει το παλιό trigger θα κοστίζει σχεδόν όσο το trigger-z?

Mobile

Link to comment
Share on other sites

Και από αυτά θα έχουμε σε 15 ημέρες για κάποια καταστήματα και κάποια media :cool:

Αλλά άλλο να πατάς ένα κουμπί και άλλο να έχεις το feeling από ολόκλήρο πληκτρολόγιο!

Σίγουρα, αλλά με το tester μπορείς να έχεις μια πρώτη εικόνα, (π.χ mx green included) χωρίς να τρέχεις σε μαγαζιά. :)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, αλλά με το tester μπορείς να έχεις μια πρώτη εικόνα, (π.χ mx green included) χωρίς να τρέχεις σε μαγαζιά. :)

Σίγουρα, αλλά με το πληκτρολόγιο ολόκληρο μπορείς να έχεις μετά την πρώτη εικόνα του δείκτη σου (με το τεστερ), μια ολοκληρωμένη εικόνα!

100€ Πληκτρολόγια είναι τα μηχανικά, κρίμα να θές να επενδύσεις τόσα (γιατι το θεωρώ επένδυση τόσο μεγάλο ποσό για πληκτρολόγιο) και να βαρίεσαι να πάς σε ένα μαγαζί να τα πιάσεις, να τα δοκιμάσεις, να τα μυρίσεις :p (εντάξει, αυτό το τελευταίο έιναι για εμάς που έιμαστε πρεζάκια του hardware...εσείς με τα πληκτρολόιγα ίσως χαιδέυετε τα braided cables και σας αρέσει το νανούρισμα των switches :p ).

Όπως και να το κάνεις όμως Full Keyboard > Tester.

Εννοείς ότι αν ξανακυκλοφορήσει το παλιό trigger θα κοστίζει σχεδόν όσο το trigger-z?

Mobile

Δεν ξέρω...δεν νομίζω όμως...γι'αυτό έγραψα μάλλον! Δεν έχω άλλες απαντήσεις επί του θέμματος.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, αλλά με το πληκτρολόγιο ολόκληρο μπορείς να έχεις μετά την πρώτη εικόνα του δείκτη σου (με το τεστερ), μια ολοκληρωμένη εικόνα!

100€ Πληκτρολόγια είναι τα μηχανικά, κρίμα να θές να επενδύσεις τόσα (γιατι το θεωρώ επένδυση τόσο μεγάλο ποσό για πληκτρολόγιο) και να βαρίεσαι να πάς σε ένα μαγαζί να τα πιάσεις, να τα δοκιμάσεις, να τα μυρίσεις :p (εντάξει, αυτό το τελευταίο έιναι για εμάς που έιμαστε πρεζάκια του hardware...εσείς με τα πληκτρολόιγα ίσως χαιδέυετε τα braided cables και σας αρέσει το νανούρισμα των switches :p ).

Όπως και να το κάνεις όμως Full Keyboard > Tester.

Δεν είπε κανείς το αντίθετο keyboard>tester. Αλλά δεν είναι όλοι Αθήνα και δεν έχουν όλα τα καταστήματα demo keyboards με black,red,blue,brown,clear,green.

Βέβαια ένα ιδανικό tester θα ήταν κάπως έτσι:

rzcFlvl.jpg

Post your switch tester!

OtusqWP.jpg

Community Cherry Switch Tester 2014

FljwB.jpg

WTB: 4x Clicky White and 1x Green Cherry MX Switches for Switch Tester

Το καλό είναι ότι τουλαχιστον ξεκινήσαμε και έχουμε στην Ελλάδα brown και blue. Περισσότερες επιλογές και fair τιμές!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα testers είναι αρρωστημένα αλλά σωστά :hehe: Στο πρώτο ειδικά βάζεις και τα πόδια σου επάνω και δοκιμάζεις!

JFYI Σε λίγο καιρό η Cherry θα βρεί μπροστά της ανταγωνιστή! Ελπίζω μόνο η ποιότητα να είναι εφάμιλλη και να δούμε και τίποτα καινούριο. . .

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα testers είναι αρρωστημένα αλλά σωστά :hehe: Στο πρώτο ειδικά βάζεις και τα πόδια σου επάνω και δοκιμάζεις!

JFYI Σε λίγο καιρό η Cherry θα βρεί μπροστά της ανταγωνιστή! Ελπίζω μόνο η ποιότητα να είναι εφάμιλλη και να δούμε και τίποτα καινούριο. . .

Δεν ξέρουμε αν έχει NKRO :hehe:

Ελπίζω μόνο να μην είναι οι Kaihua διακόπτες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα στο fb για όποιον ψάχνεται να αγοράσει μηχανικό πληκτρολόγιο αυτές τις μέρες.

http://www.msystems.gr/index.php?category=2210&product=17498

Στα 88.99€ με τη χρήση promo code: QuickFire

P.S. Είναι το Stealth και όχι το απλό ;-)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από knight_77
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.