Jump to content



Πόσο λέτε να τον δώσω?


Periklis_pap

Recommended Posts

Λοιπόν παίδες θέλω να πουλήσω τον παρακάτω υπολογιστή:

Case: Coolermaster HAF 932 (δεν έχει κανένα mod)

CPU: AMD Phenom II X4 955

CPU Cooler: Coolermaster V8

GPU: 4870 1GB GDDR5 Palit (OC version)

Motherboard: DFI Lan-party 790FXb-M3H5 (Οχι η χαλασμένη που έγραφα στο ΠΟΘ ή μια αντίστοιχων specs, ανάλογα τι θα μου δώσουν στο πλαίσιο)

RAM: 4GB DDR3 1333 OCZ Special Ops

OPTICAL DRIVE: LG SATA22X DVDRW +/-

PSU: OCZ 500W

MOUSE: Logitech G9

KEYBOARD: Microsoft sidewinder X6

Πόσο λέτε να τον δώσω?

Link to comment
Share on other sites

ένα νούμερο απευθείας δεν έχω υπόψην να σου πω. αλλά κατά την γνώμη μου η πιο σωστή τακτική είναι να δεις πόσο κάνουν καινούργια τα κομμάτια του υπολογιστή και την συνολική τιμή να την κόψεις κατά 35-40% και αυτή να ορίσεις ως τιμή στην αγγελία ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογιστης μπορει να αξιζει παραπανω αλλα δυσκολα να δωσει καποιος στο χερι ζεστα 450-500 για μεταχειρισμενο οταν με λιγα παραπανω φτιαχνει καινουριο sandy 2500Κ (χωρις βεβαια πολλα μπλιπλικια)..

Καλυτερα σπαστο σε κομματια για να φυγουν.

Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογιστης μπορει να αξιζει παραπανω αλλα δυσκολα να δωσει καποιος στο χερι ζεστα 450-500 για μεταχειρισμενο οταν με λιγα παραπανω φτιαχνει καινουριο sandy 2500Κ (χωρις βεβαια πολλα μπλιπλικια)..

Καλυτερα σπαστο σε κομματια για να φυγουν.

Το αυτο,KryosRevenge βρε αγορινα μου, ειναι αρκετα χρονια το cpu αυτο συγκεκριμενα, μπορει να εχει ενα μικρο περιθωριο αναβαθμισης αλλα περα απο αυτο παραμενει μεταχειρος.

Αν τα βαλεις κατω θα δεις ποσο πιανει....

Με εναν 965phenom ειμαι και γω....

Link to comment
Share on other sites

Θα σπασω την μονοτονια και θα πω τιμή, λεω ένα....450αρικο + - παντα αναλογα την κατασταση εγγυησεις oc κτλπ

'Οντως 450 με 500 και βέβαια εφόσον έχουν υπόλοιπο εγγύησης κάποια πράγματα και όχι ένα δυό μόνο, αν και καλύτερα να δώσεις κομμάτια, θα φύγουν πολύ πιο γρήγορα αλλά όχι όλα. Γενικά ρε παιδιά όλοι που βλέπω θέλουν να πουλήσουν στην τιμή που τα πήραν και με λιγότερη ή καθόλου εγγύηση, δηλαδή έλεος. Αν θές να φύγει γρήγορα και όχι σε 6 μήνες που θα πρέπει να ρίξεις την τιμή άλλα 100 ευρώ κάτω τότε δώστο 400 και κάτι και κάποιος θα βρεθεί αλλιώς περίμενε να βρείς κανέναν που να γουστάρει τη φάτσα σου και θα στο πάρει με 600, τι να πώ..

Link to comment
Share on other sites

400-450 θα έλεγα είναι ρεαλιστική τιμή.

Αν το δώσεις κομμάτια με λίγη υπομονή πας και 500.

Είναι δύσκολο να δώσεις ολόκληρο σύστημα μτχ πακέτο γιατί είναι εύκολο να κάνεις νέο με καλά υλικά πλέον.

Φιλικά στο λέω. Αν δεις αγγελίες όλοι - σχεδόν - ξεπουλάνε γιατί μόνο έτσι γίνεται. Δεν εχει σημασία πόσο το πήρες. Αν δεις αγγελίες θα σχηματίσεις άποψη καλύτερα.

Κι εγώ την 6600GT κάποτε την πήρα 180Ε και την έδωσα 15 και πολλά ήταν μετά απο καιρό..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.