Jump to content



Ας κάνουμε το Εργαστήρι καλύτερο!


Recommended Posts

Μία ιδέα που είχα...μέσα στην κατηγορία των πωλήσεων να δημιουργηθούν υποκατηγορίες που θα είναι πιο τακτοποιημένες... εννοώ δηλαδή να υπάρχουν 3εχωριστές κατηγορίες π.χ. για cpu's ,ram,κάρτες γρφικών,έτοιμα συστήματα κλπ κλπ έτσι ώστε όποιος ενδιαφέρεται για κάτι συγκεκριμένο να πηγαίνει κατ'ευθείαν στην κατηγορία που τον ενδιαφέρει...

Μία ιδέα απλώς... :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κωστάκης [Σήμερα, στις 01:16]

Μία ιδέα που είχα...μέσα στην κατηγορία των πωλήσεων να δημιουργηθούν υποκατηγορίες που θα είναι πιο τακτοποιημένες... εννοώ δηλαδή να υπάρχουν 3εχωριστές κατηγορίες π.χ. για cpu's ,ram,κάρτες γρφικών,έτοιμα συστήματα κλπ κλπ έτσι ώστε όποιος ενδιαφέρεται για κάτι συγκεκριμένο να πηγαίνει κατ'ευθείαν στην κατηγορία που τον ενδιαφέρει...

Μία ιδέα απλώς... :flower:

και εαν καποιος θελει να αγορασει/πουλησει και επεξ και μητρικη και καρτα γραφ?

σαν καλυτερο μου φαινεται εαν μπορει να γινει ενα tool για φιλτραρισμα των αγγελιων με βαση λεξεις κλειδια π.χ. cpu ωστε να βγαζει ολες τις αγγελιες που περιεχουν επεξεργαστη μεσα τους.

βεβαια αυτο γινεται περιπου με την απλη αναζητηση βαζοντας σαν κατηγορια φορουμ τις αγγελιες

Link to comment
Share on other sites

Ναι και το επόμενο βήμα είναι να απλώσουμε και πάγκους στη Στουρνάρη (τυχαία τοποθεσία) :p

Το κομμάτι των πωλήσεων του Λάμπη είναι μια έξτρα διευκόλυνση του φόρουμ προς τα μέλη του. Δεν είναι ο βασικός στόχος και σκοπός του Φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount [Σήμερα, στις 10:12]

Ναι και το επόμενο βήμα είναι να απλώσουμε και πάγκους στη Στουρνάρη (τυχαία τοποθεσία) :p

Αργησες..., σε εχουν προλαβει αλλοι...:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

μια προταση για "σχετικη" προστασια ολων των μελων, ειναι καποιου ειδους αξιολογηση σε οσους βαζουν αγγελιες,απο τους πωλητες-αγοραστες τους!

ενταξει,δεν ειναι site δημοπρασιων,αλλα ειναι ενα στοιχειο που θα υποχρεωσει καποιους να ειναι πιο προσεχτικοι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από antreas9

μια προταση για "σχετικη" προστασια ολων των μελων, ειναι καποιου ειδους αξιολογηση σε οσους βαζουν αγγελιες,απο τους πωλητες-αγοραστες τους!

Η ερώτηση.

Αρχική απάντηση από antreas9

ενταξει,δεν ειναι site δημοπρασιων

Η απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

καλα ντε,μη βαρατε,το ξερω οτι εδωσα μονος μου την απαντηση,απλα επειδη εχω αγορασει δεκαδες πραγματα μεταχειρισμενα,και καποια λιγα εξ αυτων δεν ηταν σε καλη κατασταση, θεωρησα οτι θα επρεπε καποιος τροπος να μπορω να προειδοποιησω αλλους χρηστες να μην εμπιστευονται καποιον συγκεκριμενο χρηστη...

(επειδη καθε φορουμ ειναι μια κοινοτητα,αυτο σημαινει κ προστασια των μελων του φορουμ απο κακοβουλες ενεργειες)!!

anyway,απλα εξεθεσα την αποψη μου...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλος ένας λόγος. Δεν μπορεί επειδή κάποιος θέλει να κάνει χαβαλέ ή στραβοπήρε μια περίπτωση ή δε γουστάρει το στυλάκι του άλλου να χαλάει η φήμη κάποιου μέλους μέσα στο forum. Επίσης υπάρχει περίπτωση κάποιος κακόβουλος να βάλει αδέρφια, ξαδέρφια κτλ να του βάλουν άριστα. Δεν μπορεί να είναι απόλυτα αξιόπιστο το σύστημα αυτό. ’σε που θέλει και κάποια δουλειά να γίνει και όπως ξαναειπώθηκε ο λάμπης δεν είναι παζάρι. :)

Link to comment
Share on other sites

ενταξει, σε αυτο εχεις δικιο. ετσι κ αλλιως απολυτη αξιοπιστια δεν υπαρχει!

ειναι κατι σχετικο! μου εχει τυχει σε site δημοπρασιων αλλωστε,ατομο με 168 θετικες κ μια αρνητικη, να μου στειλει αλλο σκληρο απο αυτον που πουλουσε κ αγορασα! τιποτα δεν ειναι πανακεια λοιπον!

το τι δουλεια θελει απο πισω δεν το ξερω καθολου,μπορει να ειναι κατι πολυ δυσκολο κ να κρινουν τα παιδια που θα ασχοληθουν οτι δεν αξιζει τον κοπο να το φτιαξουν!

απλα,ειναι ενας ακομα τροπος προστασιας των μελων ενος φορουμ,αυτο εννοουσα!

(αν κ παλι,δεν ξερω,αν εχω αξιολογηση πχ -5, και αλλαξω username,λογικα δε θα μπορει να καταλαβει το συστημα οτι ειναι η ιδια ip, οποτε θα μου δωσει αξιολογηση 0 σωστα?)?

Link to comment
Share on other sites

αλλη προταση,θα ηταν καποιος γνωστης του αντικειμενου,να φτιαξει ενα θεμα,σχετικα πχ με τους επεξεργαστες που κυκλοφορουν τωρα στην αγορα απο την ιντελ,τι θερμοκρασιες εχουν με τις ψυκτρες τις...μαμισιες,κ τι θορυβο κανουν,τις cache τους,αλλα κ τις μετρησεις ταχυτητας των επεξεργαστων (ολα αυτα δεν εχω ιδεα πως γινονται,γιαυτο δεν το κανω εγω)!απλα θα βοηθουσε ολους εμας τους ασχετους,να μη ρωταμε ολο τα ιδια κ τα ιδια! (κ παλι βεβαια δεν ξερω ιτ δουλεια απαιτειται για αυτο)!

ή ακομα καλυτερα να γινει αυτο για τις μητρικες,οπου εγω προσωπικα,νιπτω τας χειρας μου,καθως δεν μπορω να καταλαβω βλεποντας τα χαρακτηριστικα της καθε μιας,ποια ειναι "καλυτερη",κ καταληγω να αγορασω συμφωνα με την τιμη κ την προταση του πωλητη του καταστηματος...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τελευταία βλέπω πάρα πολλά θέματα με τίτλο "Τι οθόνη να πα΄ρω;" "Τι τροφοδοτικό να πάρω;" "Τι κουτί να πάρω;" "Νέος στην υδρόψυξη" και πολλά άλλα απλώς συγεκκριμένα για αυτά τα θέματα έχουν ανοιχτεί δεκάδες threads, το ένα πίσω απ'το άλλο και στο καθένα ακούγονται οι ίδιες πάνω-κάτω προτάσεις.

Μήπως θα μπορούσαμε ως χρήστες να ψάχνουμε λίγο παραπάνω πριν ανοίξουμε ένα thread; Ή ακόμα και αν είχαμε κάποια αναπάντητη απορία να την postάραμε στο πιο σχετικό thread; Ή, ακόμα και αν δεν μπορούμε ως χρήστες να συμμαζευτούμε επιτέλους, μήπως θα μπορούσε να γίνει μαι συζήτηση μεταξύ της Δ.Ο. ωστε να μειωθούν τα threads αυτού του τύπου; Δεν κατηγορώ κανέναν, μια πρόταση κάνω γιατί το θέμα έχει ξεφύγει πολύ τελευταία... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό και εύκολο, αλλά ένα module που είδα σε ένα φόρουμ μου άρεσε πολύ και είναι χρήσιμο για εδώ.

Δείτε εδώ, http://www.ngohq.com/showthread.php?t=2282 μιλάω για την περιγραφή σύνθεσης του PC του Regeneration.

Ίσως θα μπορούσαμε να βάλουμε κάτι τέτοιο και σε στυλ υπογραφής αν δεν γίνεται στο προφίλ των χρηστών.

Πως σας φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα έγινα μέλος.

Αυτά που δεν μου άρεσαν είναι τα εξής κ δεν ξέρω κ αν τα έχει αναφέρει κ άλλος.

1.Tο χρώμα που παίζει στα thread είναι λίγο δύσκολο. Τι εννοώ είναι ότι δε βοηθάει στην ανάγνωση των μηνυμάτων αυτή η εναλλαγή σε κάθε μνμ κ επίσης δε βοηθάει το χρώμα των κουμπιών γιατί είναι όμοιο με τα υπόλοιπα κ έτσι πρέπει να ψάχνεις λίγο μέχρι να βρεις το κουμπί που θέλεις.

2.Kάποια thread έχουν μεγαλώσει τόσο πολύ(όπως αυτό) κ έτσι είναι δύσκολο για κάποιον να τα διαβάσει. Πρέπει να παρεμβαίνουν οι mods κ να τα χωρίζουν.

3.Mε χάλασε λίγο το γεγονός ότι δεν μπορώ να βάλω avatar απ την πρώτη στιγμή.

4.Tο quote θα προτιμούσα να έχει άλλο χρώμα κ πιο έντονα αναγνωριστικά για να φαίνεται πιο εύκολα. Σε πολλά θέματα που μπήκα έτρωγα ώρα μέχρι να καταλάβω που είναι το quote k που η απάντηση.

5.Uα το ήθελα πολύ να υπάρχει η δυνατότητα να δημοσιεύουν ειδήσεις κ τα απλά μέλη.

6.H εκλογή mod με ψηφοφορία που προαναφέρθηκε, δεν είναι σωστό να γίνει γιατί μπορεί κάποιος να μαζέψει τους φίλους του να τον ψηφίσουν κ να γίνει mod χωρίς να το αξίζει.

Όλα αυτά δεν ξέρω αν έχουν αναφερθεί ήδη, αλλά λόγο του μεγέθους είναι δύσκολο για κάποιον να διαβάσει το συγκεκριμένο thread.

Σαφώς κ οι προτάσεις είναι φιλικές κ δεν προσπαθώ να το παίξω forum master.:)

Φιλικά JupiTer

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.