Jump to content



The iPhone/iPod Touch Thread


vic

Recommended Posts

Μιας και υπάρχει θέμα και για το iPad, αλλά και για άλλα τηλέφωνα καλό είναι να υπάρχει και ένα θέμα για το iPhone. Απορίες, νέα, ειδήσεις, φήμες, jailbreak, όλα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

ας κανω σεφτε με μια απορια ...:p

Ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος (βασικα πειτε και τους δυσκολους :p) να συνδεθει ενα laptop (winXP) στο ιντερνετ μεσω ενος j/b 3gs ..???

(νομιζω φιρμ 4.1.2 αν εχει σημασια..αλλα δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια).

Εχει στο cydia καμμια εφαρμογη για να γινεται hotspot?

Mετα η συνδεση απο το λαπτοπ θα ειναι σαν να συνδεομαι σε ασυρμ.δικτυο πχ?(ως προς την διαδικασια συνδεσης)

εδιτ

δεν εχω το κινητο στα χερια μου ...οποτε δεν ξερω τι παιζει απο τυχον υπαρχουσες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

ας κανω σεφτε με μια απορια ...:p

Ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος (βασικα πειτε και τους δυσκολους :p) να συνδεθει ενα laptop (winXP) στο ιντερνετ μεσω ενος j/b 3gs ..???

(νομιζω φιρμ 4.1.2 αν εχει σημασια..αλλα δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια).

Εχει στο cydia καμμια εφαρμογη για να γινεται hotspot?

Mετα η συνδεση απο το λαπτοπ θα ειναι σαν να συνδεομαι σε ασυρμ.δικτυο πχ?(ως προς την διαδικασια συνδεσης)

εδιτ

δεν εχω το κινητο στα χερια μου ...οποτε δεν ξερω τι παιζει απο τυχον υπαρχουσες εφαρμογες.

Καταρχήν βάλε 4.3.3 και κάνε j/b με το πάτημα ενός κουμπιού. Το 3GS έχει επιλογή για usb sharing και Bluetooth Hotspot. Φαντάζομαι ότι θα υπάρχει κάποιο tweak για Wi-Fi tethering.

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κανένας τρόπος να έχω 160 χαρακτήρες σε ελληνικα μηνύματα για iPhone 3G; Το είχα φτιάξει προς στιγμήν και τώρα άρχισε πάλι τα δικά του.

Ριξε ενα βλεφαρο απο εδω :fun:

Link to comment
Share on other sites

ας κανω σεφτε με μια απορια ...:p

Ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος (βασικα πειτε και τους δυσκολους :p) να συνδεθει ενα laptop (winXP) στο ιντερνετ μεσω ενος j/b 3gs ..???

(νομιζω φιρμ 4.1.2 αν εχει σημασια..αλλα δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια).

Εχει στο cydia καμμια εφαρμογη για να γινεται hotspot?

Mετα η συνδεση απο το λαπτοπ θα ειναι σαν να συνδεομαι σε ασυρμ.δικτυο πχ?(ως προς την διαδικασια συνδεσης)

εδιτ

δεν εχω το κινητο στα χερια μου ...οποτε δεν ξερω τι παιζει απο τυχον υπαρχουσες εφαρμογες.

Εγώ χρησιμοποιώ το PDANet. Θα το βρεις στο Cydia.

Ο client για το PC τον κατεβάζεις δωρεάν από το site τους.

Link to comment
Share on other sites

Google Maps κατ εμε ειναι το καλυτερο αλλα απο offline, navigon ισως ειναι το καλυτερο, το χειροτερο ειναι το tomtom και το navv.

-χρονια garminας- ισως για αυτο μου φαινονται ολα καπως.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης

Για tethering google,

mywi 4 (το βασικό) και mywi on demand (επέκταση )

Άσχετο

160 χαρακτήρες είχα πάντα με cosmote

χωρίς να κάνω τίποτα απο την αρχή.

Έφτιαξε αυτό με τους χαρακτήρες που είχα θέμα. Απλά εκανα update τα carrier settings....

Link to comment
Share on other sites

μινι ερωτηξη περι tethering...

Αλλη σελιδα περα της vodafon δεν μπορω να δω???

Κανω/εκανα κατι λαθος??

Μολις εβαλα το mywi4 (σε 3gs με 4.3.3) ..αλλα δεν βλεπω κατι αλλο περα απο vodafon.

To pdanet διαφοροποιειται σε αυτο το τομεα???

Link to comment
Share on other sites

Google Maps κατ εμε ειναι το καλυτερο αλλα απο offline, navigon ισως ειναι το καλυτερο, το χειροτερο ειναι το tomtom και το navv.

-χρονια garminας- ισως για αυτο μου φαινονται ολα καπως.

χωρις να εχει βαρυνουσα αξια η αποψη μου, μιας και δεν εχω δοκιμασει πολλα περα απο Navy και tomtom,

κατεληξα να οταν το χρησιμοποιω (η αληθεια οχι πολλες φορες ) να βαζω το tomtom 1.8

και μου φαινεται πολυ καλο, δεν μου δημιουρηγηθηκε δλδ ποτε η αναγκη να δοκιμασω αλλο.

μεχρι στιγμης αξιοπιστο και γρηγορο ηταν

δλδ το Νavigon τοσο καλο ειναι?

το google maps δεν εχει και τοσο σχεση με nav app, εκτος αν δεν καταλαβα κατι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.