Jump to content



The iPhone/iPod Touch Thread


vic

Recommended Posts

Επειδή η μπαταρία του 3GS έχει φτάσει σε πολύ χαμηλά επίπεδα (aka τελειώνει απίστευτα γρήγορα), με ενδιαφέρει να πάρω μία μπαταρία από ebay πιθανότατα και να την εγκαταστήσω μόνος μου.

1ον) Έχετε να προτείνετε κάποιον συγκεκριμένο seller ή από κάπου αλλού να την πάρω διότι δεν ξέρω τίποτα από ebay;

2ον) Θα χρειαστεί να πάρω και "σετ εργαλείων" ή όχι;

3ον) Η αλλαγή μπαταρίας είναι σχετικά εύκολη;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply
Επειδή η μπαταρία του 3GS έχει φτάσει σε πολύ χαμηλά επίπεδα (aka τελειώνει απίστευτα γρήγορα), με ενδιαφέρει να πάρω μία μπαταρία από ebay πιθανότατα και να την εγκαταστήσω μόνος μου.

1ον) Έχετε να προτείνετε κάποιον συγκεκριμένο seller ή από κάπου αλλού να την πάρω διότι δεν ξέρω τίποτα από ebay;

2ον) Θα χρειαστεί να πάρω και "σετ εργαλείων" ή όχι;

3ον) Η αλλαγή μπαταρίας είναι σχετικά εύκολη;

εγω μια φορα που το ειχα ψαξει μου φανηκε δυσκολο. κανε μια αναζητηση στο youtube και θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η μπαταρία του 3GS έχει φτάσει σε πολύ χαμηλά επίπεδα (aka τελειώνει απίστευτα γρήγορα), με ενδιαφέρει να πάρω μία μπαταρία από ebay πιθανότατα και να την εγκαταστήσω μόνος μου.

1ον) Έχετε να προτείνετε κάποιον συγκεκριμένο seller ή από κάπου αλλού να την πάρω διότι δεν ξέρω τίποτα από ebay;

2ον) Θα χρειαστεί να πάρω και "σετ εργαλείων" ή όχι;

3ον) Η αλλαγή μπαταρίας είναι σχετικά εύκολη;

Εμενα μου φαινεται ευκολη η αντικατασταση μπαταριας. κατα πασα πιθανοτητα να χρειαστεις εργαλεια(παρτα σχεδον τζαμπα ειναι και δεν πανε χαμενα )

Μπορεις να ψαξεις how to video στο youtube.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δε βλέπω προτάσεις για το ebay. :p Έχετε κάτι να προτείνετε; Από κάποιον πωλητή από τον οποίο έχετε ξαναπάρει π.χ.

Απλα κοιτα φιλε μου να εχει πολλες αξιολογησεις και τα comments των πελατων τιποτα αλλο

ειναι αρκετα ασφαλης το ebay ειδικα εαν ο πωλητης εχει πολλες πωλησεις ;)

Αυτο τι ακριβως ειναι δεν καταλαβα ακριβως φιλε μ?

ειναι καποια θηκη που προστατευει το iphone απο το νερο η λαθος καταλαβα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο τι ακριβως ειναι δεν καταλαβα ακριβως φιλε μ?

ειναι καποια θηκη που προστατευει το iphone απο το νερο η λαθος καταλαβα?

Είναι spray coating. Προφανώς ψεκάζουν με κάποια ειδική εξαιρετικά υδροφοβική σύνθεση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για οσοι δεν το γνωριζαται

βγηκε επιτελους jailbreak for Ipad 2 And Iphone 4S

προς το παρων μονο απο mac, αναμενεται πολυ συντομαι και με windows

δειτε το video γρηγορα και ευκολα

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=xgPDXoVVSG8]How to jailbreak iPhone 4S and iPad 2 5.0.1 Mac and Windows - YouTube[/ame]

Enjoy ;)

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2. Απλα δεν πετυχε με την πρωτη στο iphone (4S). Το εκλεισα, το ανοιξα, ξεκινησα την διαδικασια και δουλεψε αμεσως.

Μονο που εχει ενα μικρο "bug". Καποια στιγμη σου λεει πατα το icon "Jailbreak", το οποιο δεν υπαρχει. Εχει ομως ενα που λεγεται "Αbsinth" και αυτο ειναι το jailbreak app.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω το Endomondo για το 3Gs και βλέπω 1300 κατεβάσματα και για τις δύο εκδόσεις εν αντιθέσει με τις εκδόσεις για Android που είναι 69000.

Κοιτάζω και στα άλλα παραπλήσια προγράμματα , τα ίδια.

Μάλλον το iPone σε κάνει φλώρο : P

Link to comment
Share on other sites

Το κουφο...Εχω αγορασει (ναι, αγορασει ειπα!) το Infinifolders, οταν ειχα το iPhone 4. Με το που το εβαλα στο 4S, εφτιαξε τα folders οπως ακριβως στο 4αρι !

Προφανώς έχεις περάσει το backup του 4 στο 4S. Έτσι περάσανε τα preferences του infinifolders.

Κατεβάζω το Endomondo για το 3Gs και βλέπω 1300 κατεβάσματα και για τις δύο εκδόσεις εν αντιθέσει με τις εκδόσεις για Android που είναι 69000.

Κοιτάζω και στα άλλα παραπλήσια προγράμματα , τα ίδια.

Μάλλον το iPone σε κάνει φλώρο : P

Τα κατεβάσματα για iphone που τα είδες;

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω το Endomondo για το 3Gs και βλέπω 1300 κατεβάσματα και για τις δύο εκδόσεις εν αντιθέσει με τις εκδόσεις για Android που είναι 69000.

Κοιτάζω και στα άλλα παραπλήσια προγράμματα , τα ίδια.

Μάλλον το iPone σε κάνει φλώρο : P

ολοι οι aliance πηγαν σε android δεν το εμαθες ρε γιανκο? :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.