Jump to content



Πρόβλημα με DVD-RW recorder


IoStefo2

Recommended Posts

Το πρόβλημα μου είναι ενώ πρώτα με το DVD-RW έγραφα έσβηνα και διάβαζα τα CD-RW τώρα δεν κάνει τίποτα από αυτά, μήπως κάποιος γνωρίζει ποια να είναι η αιτία; σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και πέντε χρόνια αλλά δεν είναι πολύ χρησιμοποιημένο,το παρατήρησα τώρα που χρειάστηκα να βάλω ένα cd για να διαβάσει, έκανε θόρυβο προσπαθούσε άλλα τίποτα,σκέφτομαι να το ανοίξω και να καθαρίσω τον φακό του μήπως και βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο, τώρα άρχισε να μην διαβάζει και τα dvd δυο τρεις φορές το ανοίγω και το κλείνω ως που να πάρει εμπρός, αν δω ότι με το καθάρισμα του φακού δεν διορθωθεί θα πάρω άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα εχω προβλημα με το hl dt st dvdram gh22ls50 χαφνικα (εδω και καιρο) δεν κανει DVD write/read ενω CD write/reed κανει μια χαρα.

Εκανα update το firmware, εργοστασιακα οσα βρηκα τα κατεβασα και τα δοκιμασα χωρις καμια αλλαγη.

Ξερεις κανενας τι μπορει να ειναι???

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω προβλημα με το hl dt st dvdram gh22ls50 χαφνικα (εδω και καιρο) δεν κανει DVD write/read ενω CD write/reed κανει μια χαρα.

Εκανα update το firmware, εργοστασιακα οσα βρηκα τα κατεβασα και τα δοκιμασα χωρις καμια αλλαγη.

Ξερεις κανενας τι μπορει να ειναι???

Ευχαριστω!

Μάλλον πας για καινούριο ειδικά αν το έχεις πολύ καιρό. Δοκίμασε να καθαρίσεις το ματάκι με καποιο dvd καθαρισμού και αν δεν δουλεψει γίνεται thrown όπως λέει και ενας φιλαράκος Αμερικανός.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο ειναι να τα χει παιξει. Μπορεις να το ανοιξεις αν θες και να του ριξεις ενα καθαρισματακι, αλλα το πιο πιθανο ειναι να μην φτιαχνεται και να πρεπει να παρεις καινουριο.

Edit: wesker πιασε κοκκινο:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.