Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Όλα τα κουπόνια πρέπει να παρατάθηκαν μέχρι 14-09. Το είχα πάρει από τους πρώτους, οπότε έληγε 31-08. Λόγω δουλειάς δεν πρόλαβα να το κάνω τίποτα, αλλα η ισχύς του φαίνεται να έχει παραταθεί αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Valve frustrated by lack of innovation in pc hardware...

Ενώ στις κονσόλες έχουν τρελές καινοτομίες. Ίδιο hw εδώ και 7 χρόνια, το μόνο "νέο" πράγμα ήταν το wii controller/move/kinect. Τα οποία όλα (εκτός ίσως από το move) δουλεύουν και στο pc άμα έχεις μεράκι, αλλά δε βολεύει οπότε δεν το υποστηρίζουν οι game developers.

Και στα κινητά, το ίδιο πράγμα. Υπάρχει μεν γρήγορη εξέλιξη στο hw, οθόνες κτλ, αλλά δεν έχουμε δει τίποτα το "καινούριο".

"Βγαίνουν" τα VR goggles, το leap, τα w8 προώθούν το touch κτλ, συγκριτικά με τους υπόλοιπους τομείς, μια χαρά εξέλιξη έχει.

Απλά άμα κοιτάξεις στο μέλλον, πολύ μπροστά, το pc gaming όπως έχει τώρα (γραφείο/πληκτρολόγιο/ποντίκι) θα εξαλειφθεί. Όλοι σε καναπέ/φορητές συσκευές θα κάνουμε gaming.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας μόλις έκανα format win 7 ultimate 64bit και θέλω να βάλω το steam αλλά μου βγάζει σφάλμα υπάρχει έκδοση για 64 bit?

Τι ακριβώς σφάλμα σου βγάζει; Σε Win 7 x64 το έχω σε 4 συστήματα, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά Σαββατοκύριακου Crysis 2 - Maximum Edition στα 8,74€

Save 75% on Crysis 2 - Maximum Edition on Steam

και Crysis Collection στα 13,74

TΣΑΜΠΑΣ ζεί και βασιλεύει αλλά δέν γνωρίζει Ελλαδιστάν παρα μόνον απέξω. Thx for sharing. To collection CARTώθηκε μόλις.

Ερώτηση μιάς και δέν το έχω επιχειρήσει μέχρι τώρα. Αφού κατέβουν μέσω steam, μπορώ να τα γράψω με κάποιον τρόπο ώστε να γίνονται επιτυχώς και χωρίς προβλήματα setup σε άλλο pc που θα συνδεθώ με το steam μου ? Διαβάζω για την επιλογή BACKUP δηλαδή απλά θέλω να είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

TΣΑΜΠΑΣ ζεί και βασιλεύει αλλά δέν γνωρίζει Ελλαδιστάν παρα μόνον απέξω. Thx for sharing. To collection CARTώθηκε μόλις.

Ερώτηση μιάς και δέν το έχω επιχειρήσει μέχρι τώρα. Αφού κατέβουν μέσω steam, μπορώ να τα γράψω με κάποιον τρόπο ώστε να γίνονται επιτυχώς και χωρίς προβλήματα setup σε άλλο pc που θα συνδεθώ με το steam μου ? Διαβάζω για την επιλογή BACKUP δηλαδή απλά θέλω να είμαι σίγουρος.

Ναι φίλος γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση μιάς και δέν το έχω επιχειρήσει μέχρι τώρα. Αφού κατέβουν μέσω steam, μπορώ να τα γράψω με κάποιον τρόπο ώστε να γίνονται επιτυχώς και χωρίς προβλήματα setup σε άλλο pc που θα συνδεθώ με το steam μου ? Διαβάζω για την επιλογή BACKUP δηλαδή απλά θέλω να είμαι σίγουρος.

Να κρατήσεις δηλαδή αυτά που έχεις κατεβάσει για να μην τα ξανακατεβάζεις; Ναι, μπορείς απλά και πάλι θα χρειαστεί να κατεβάσει αρχεία όταν επαναφέρεις το backup, άρα αν σκέφτεσαι για offline install δεν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Να κρατήσεις δηλαδή αυτά που έχεις κατεβάσει για να μην τα ξανακατεβάζεις; Ναι, μπορείς απλά και πάλι θα χρειαστεί να κατεβάσει αρχεία όταν επαναφέρεις το backup, άρα αν σκέφτεσαι για offline install δεν γίνεται...

Όταν λές "να κατεβάσει αρχεία" αναφέρεσαι σε όποια updates πέρα από το βασικό Install Που θα γίνει ή κάτι άλλο...αλιώς τί νόημα έχει το backup. Όπως π.χ βάζεις το counter strike από cdάκι/retail και μετά γίνονται τα Last updates στο steam. Σε αυτά αναφέρεσαι? Άν ναι τουλάχιστον γλιτώνεις κάποια γίγα κατέβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο updates δυστυχώς είναι και άλλα αρχεία, αλλά έτσι κι αλλιώς χρειάζεται να κάνει validate και verify όσα έχεις κάνει backup. Όπως και να έχει, αν και είχα κάνει κάποια στιγμή backup όλα μου τα παιχνίδια, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αφού μεταφέρω τον φάκελο του Steam αυτούσιο από format, σε format (συγκεκριμένα απλά τον έχω σε άλλο δίσκο, ούτε καν μεταφορά δεν κάνω).

Αν θες να κάνεις full backup μπορείς απλά να πάρεις και εσύ όπως είναι τον φάκελο και να τον πας σε άλλο σκληρό. Το μόνο που θα χάσεις είναι την συμπίεση που θα έκανες αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.