Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Με παρέσυρες και έκανα λογαριασμό τελικά, ελπίζοντας ότι δε χρειάζεται η ψηφοφορία. :)

Με το που πατάω "I want my free game" μου στέλνει μήνυμα για να ψηφίσω (ξανά). Η ψηφοφορία;

:turn:

same here. :fist:

Link to comment
Share on other sites

Α, για να αλλάξω συζήτηση... είχα δει πριν μερικές μέρες ότι έχω μπει τελικά στο Family sharing. Είχα βαρεθεί να βάλω beta client, αλλά εξακολουθώ και έχω τον υπολογιστή που περιμένει το SteamOS αχρησιμοποίητο.

Σα να ψήνομαι να βάλω εκεί beta και να το χαζέψω λίγο... Ίσως το ερχόμενο Σ/Κ. Αν βρω ότι έχω και 1-2 παιχνιδάκια που τρέχουν σε λίνουξ και έχουν controller support/split screen/hotseat/whatever fits a TV, ακόμη καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο είπα και από κοντά, βάλε το steam στο steam machine του σαλονιού, γύρνα σε big picture, πάρε τον controller σου και άρχισε να παίζεις παιχνιδάκια (προτάσεις: Mark of the Ninja, Brutal Legend, Fez, Trine 2, Shank (1, 2), etc).

Για να δουλέψει το Family sharing πρέπει να είναι όλα τα μέλη στην beta;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να πω την εμπειρία μου, αφού έπιασα και έβαλα τελικά το Steam στο Ubuntu 12.04 (για να είναι όσο πιο κοντά γίνεται στο SteamOS). Έβαλα και nvidia 319 που προτείνονται ως η καλύτερη επιλογή.

Χώρια το γεγονός ότι σε 2-3 περιπτώσεις τουλάχιστον η διαδικασία κόλλησε και χρειάστηκε χειροκίνητες επεμβάσεις (δεν ξέρω πόσοι θα ήταν διατεθιμένοι να κάνουν το ίδιο στο SteamOS), η απόδοση των παιχνιδιών που δοκίμασα με απογοήτευσε. Δεν μπορούσα να τρέξω αξιοπρεπώς ούτε Trine 2 1680x1050 @ very low στο ίδιο σύστημα που έτρεχε παλιότερα μια χαρά σε very high.

Δεν προδικάζω τίποτα, αλλά θέλει πολλή δουλειά ακόμη για να είναι αξιοπρεπής εναλλακτική.

Α, και το πιο περίεργο. Όταν είμαι μέσα στο Steam σε linux δεν μπορώ να πάω στα Windows να βάλω απλά τον κωδικό και να μπω. Το αντίθετο δουλεύει απροβλημάτιστα. Αν κλείσω τη συνεδρία στο linux, μπαίνω κανονικά... Το δοκίμασα 30 φορές για να σιγουρευτώ, νόμιζα ότι έχω χαζέψει.

Link to comment
Share on other sites

yeah. και εγώ με 12.10 που πειραματίστικα με steam on linux απογοητέυτικα και με αυτό και με το ίδιο το λειτουργικό. πραγματικά δεν ήταν User-friendly. error απο το πουθενά μάλλον λόγο gpu ( HD6870)

Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε μερικές ώρες αφού καταχωρήσετε τις ψήφους και δοκιμάστε με το λινκ που σας έστειλαν με email κάθε λίγες ωρίτσες.. Εγώ τις κατοχύρωσα χθες το βράδυ, δοκίμασα με το λινκ σήμερα το πρωί και μου είπε όλα οκ και έλαβα το email με το κλειδί.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε μερικές ώρες αφού καταχωρήσετε τις ψήφους και δοκιμάστε με το λινκ που σας έστειλαν με email κάθε λίγες ωρίτσες.. Εγώ τις κατοχύρωσα χθες το βράδυ, δοκίμασα με το λινκ σήμερα το πρωί και μου είπε όλα οκ και έλαβα το email με το κλειδί.

οτι λεει ο [MENTION=30066]Johnny6RED[/MENTION]

να δοκιμαζετε το λινκ απο το email και θα δουλεψει...

και εμενα οκ, μολις παρελαβα κλειδακι

Link to comment
Share on other sites

Το κλειδάκι είναι για το Civ V Gold? Βλέπω στο steamgifts το Sid Meier's Civilization V αλλά και το Sid Meier's Civilization V: Gold Edition Upgrade.

Δε νομίζω. Σχεδόν σίγουρα το απλό είναι. Από τη στιγμή που μπήκε στην bundle list, κάποιοι μάλλον προσπαθούν να κλέψουν λίγο.

Και πάλι είναι ελάχιστα τα Gold Upgrade.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Σχεδόν σίγουρα το απλό είναι. Από τη στιγμή που μπήκε στην bundle list, κάποιοι μάλλον προσπαθούν να κλέψουν λίγο.

Και πάλι είναι ελάχιστα τα Gold Upgrade.

Όχι, εννοώ ότι στο προφίλ μου γράφει ότι έχω και το upgrade to gold!

Link to comment
Share on other sites

good news : μου στειλανε email με προσκληση στο steam beta library sharing

bad news : η ολη διαδικασια ειναι πιο μπελαλιδικη αποσο νομιζα, πρεπει να παω στο πισι του ταδε φιλου μου, να ανοιξω το steam app, να μπω με τα δικα μου στοιχεια και μετα να παω στο settings -> account και να κανω authorize το μπρικι του για να αποκτησει προσβαση στην δικια μου library.

Δεν πειραζει, απο το να υπαρχει καθολου sharing κατι ειναι και αυτο :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.