Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Επιτέλους! Είχα βαρεθεί να έχω ανοιχτό ένα παράθυρο με 20 tabs μπας και πετύχω φτηνά τη 1 κάρτα που μου λείπει σε 10 badges.

New Steam Community Market feature: Buy Orders!

Έτσι το κάνεις ? :p

Τώρα θα περιμένεις να "πιάσει" η κάρτα σου την τιμή που θέλεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το κάνεις ? :p

Τώρα θα περιμένεις να "πιάσει" η κάρτα σου την τιμή που θέλεις ;)

Πώς αλλιώς; Πρωτίστως ξεφορτωνόμουν όλες τις διπλές - συνήθως ανταλλάζοντας με το bot, όποτε είχε διαθέσιμες αυτές που μου έλειπαν. Για τις εναπομείνασες όμως;

Πχ ας πούμε ότι έχω υπόλοιπο μόνο 0.06 και θέλω να πάρω μια κάρτα μόλις πέσει σε αυτήν την τιμή. Μέχρι στιγμής την είχα ανοιχτή και ανανέωνα τη σελίδα κάθε 1-2 ώρες. Τώρα απλά βάζω μια εντολή αγοράς στα 0.06 και σταματώ να ασχολούμαι. Τουλάχιστον μόλις διευρυνθεί σε όλες τις κάρτες.

Edit: Αν και -όπως ξαναμουρμούραγα πρόσφατα- δεν είναι σίγουρο ότι θα βοηθήσει πολύ στις κάρτες με χαμηλή αξία. Εκεί το κυριότερο πρόβλημα είναι η ελάχιστη προμήθεια +0.02€, που συνήθως είναι μικρότερη σε άλλα νομίσματα. Δηλαδή, μπορεί να την πάρει κάποιος σε $ προσφέροντας 0.055€, εκτός κι αν υπολογίζονται και οι προμήθειες στο ύψος του bid. Θα δείξει στην πράξη.

Έγινε επεξεργασία από acct
Link to comment
Share on other sites

Πώς αλλιώς; Πρωτίστως ξεφορτωνόμουν όλες τις διπλές - συνήθως ανταλλάζοντας με το bot, όποτε είχε διαθέσιμες αυτές που μου έλειπαν. Για τις εναπομείνασες όμως;

Πχ ας πούμε ότι έχω υπόλοιπο μόνο 0.06 και θέλω να πάρω μια κάρτα μόλις πέσει σε αυτήν την τιμή. Μέχρι στιγμής την είχα ανοιχτή και ανανέωνα τη σελίδα κάθε 1-2 ώρες. Τώρα απλά βάζω μια εντολή αγοράς στα 0.06 και σταματώ να ασχολούμαι. Τουλάχιστον μόλις διευρυνθεί σε όλες τις κάρτες.

Edit: Αν και -όπως ξαναμουρμούραγα πρόσφατα- δεν είναι σίγουρο ότι θα βοηθήσει πολύ στις κάρτες με χαμηλή αξία. Εκεί το κυριότερο πρόβλημα είναι η ελάχιστη προμήθεια +0.02€, που συνήθως είναι μικρότερη σε άλλα νομίσματα. Δηλαδή, μπορεί να την πάρει κάποιος σε $ προσφέροντας 0.055€, εκτός κι αν υπολογίζονται και οι προμήθειες στο ύψος του bid. Θα δείξει στην πράξη.

Κοίτα τι μαθαίνει κανείς στα γεράματα... (ή αλλιώς πόσο νιούμπης μπορείς να είσαι στο Steam)

Πώς ακριβώς γίνεται αυτό? any good suggestions?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τι μαθαίνει κανείς στα γεράματα... (ή αλλιώς πόσο νιούμπης μπορείς να είσαι στο Steam)

Πώς ακριβώς γίνεται αυτό? any good suggestions?

Ξεκίνα από εδώ:

Steam Community :: Group :: CardTrades

Το bot είναι ένας χρήστης Steam που αυτόματα δέχεται ή απορρίπτει Trade Offers. Οδηγίες για τους κανόνες του group έει στη σελίδα. Μπορείς να κρατάς και "πιστωτικό" με το bot, εάν το εμπιστεύεσαι αρκετά ;).

Link to comment
Share on other sites

Φακ, ξεχάστηκα και δεν παίζουν φράγκα στη κάρτα.

Θέλω τα civ5 expansion/dlc ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ. Έχω το main αλλά δε μου κάνει καρδιά να ασχοληθώ όταν υπάρχουν τα σεξπανσιον.

Ελπίζω να μη μπουν σήμερα σε sale....

Link to comment
Share on other sites

Φακ, ξεχάστηκα και δεν παίζουν φράγκα στη κάρτα.

Θέλω τα civ5 expansion/dlc ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ. Έχω το main αλλά δε μου κάνει καρδιά να ασχοληθώ όταν υπάρχουν τα σεξπανσιον.

Ελπίζω να μη μπουν σήμερα σε sale....

Υποθέτω ότι γνωρίζεις τον κ. Murphey και τους νόμους του :wall:

Link to comment
Share on other sites

Javascript + Ajax + YQL ;)

Αν το έκανες χειροκίνητα...άλλαξε browser :p

Για τον όγκο των συναλλαγών που κάνω (2-3/μήνα) δεν ήταν τόσος κόπος. Προφανώς είμαι ανοιχτός σε προτάσεις. ;)

Πάντως, είχα την εντύπωση ότι η αυτοματοποίηση δεν είναι και εντελώς σύμφωνη με τη EULA, οπότε δεν έχω ρισκάρει να αναζητήσω εναλλακτικές.

Αν έχεις να προτείνεις κάτι συγκεκριμένο, κάθε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη. :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.