Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

@inetus3r, ότι και να λες ο χαρακτηρισμός "πανάκριβα" δεν ταιριάζει. Δεν είναι VFM, αλλά δεν είναι πανάκριβα. Τώρα για το αν κρύβονται τα λεφτά ή όχι, θα αφήσω τα προφίλ στο steam μας να δώσουν απάντηση ;)

Link to comment
Share on other sites

@inetus3r, ότι και να λες ο χαρακτηρισμός "πανάκριβα" δεν ταιριάζει. Δεν είναι VFM, αλλά δεν είναι πανάκριβα. Τώρα για το αν κρύβονται τα λεφτά ή όχι, θα αφήσω τα προφίλ στο steam μας να δώσουν απάντηση ;)

 

 

Δεν χρησιμοποίησα τον χαρακτηρισμό "πανάκριβα", αν και κατά βάθος αυτό εννοούσα.

 

Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω την λέξη "κοροϊδία" ή κάποια άλλη, απλά αυτή μου ήρθε εύκαιρη.

 

Μην ξεχνάς ότι τα παραπάνω είναι μηχανήματα του 2015, οπότε imho ο χαρακτηρισμός είναι δίκαιος,

βλέποντας τα ποσά που ζητάνε για επεξεργαστή κλάσης i3 και "ανώνυμη" GTX με 2GB RAM.

 

Από την άλλη μεριά, πιθανότατα θα δώσω (πολύ) παραπάνω για κάτι που θα "συνθέσω" μόνος μου,

αλλά με πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά από αυτά αλλά και καλύτερη σχέση κόστους / απόδοσης.

 

Είμαι σίγουρος ότι η τεχνολογική πληρότητα του forum και η αλληλεγγύη των μελών,

θα βοηθήσει και εμένα και πολλούς άλλους για τον σκοπό αυτό.

 

Όσο για το προφίλ στο Steam, μάλλον δεν έχεις δίκιο στην περίπτωσή μου,

γιατί ξέρεις ότι τα περισσότερα αντικείμενα προέρχονται από τα κέρδη του trading.

 

Το πιο πρόσφατο παράδειγμα είναι το GTA V, το οποίο δεν το αγόρασα με την κλασσική έννοια

(κατάθεση σε pp / αγορά από το Steam / πληρωμή με κλειδιά κτλ)

αλλά το πήρα από ανταλλαγή με άλλο παιγνίδι.

Έδωσα βέβαια GTA 1 & 2, αλλά χαλάλι τους για την τιμή που τα είχα αγοράσει  :D

 

ΥΓ: Αν δεν υπάρχει ακόμα, παρακαλώ ανοίξτε thread / topic για το Steam Hardware κκ.Υπεύθυνοι. Ευχαριστώ.

Έγινε επεξεργασία από inetus3r
Link to comment
Share on other sites

Το controller φαίνεται ενδιαφέρον και η τιμή σχετικά καλή αν σκεφτεί κανείς ότι τα αντίστοιχα για xbox one/ps4 είναι επίσης στα 40-50 ευρώ. Τώρα θέλω να δω αν θα κάνουν διανομή από κέντρα στην Ευρώπη για να γλιτώσουμε χρόνο και δασμούς. 

 

imho πάντως αν έχεις pc δεν έχει νόημα να αγοράσεις ένα steam machine.

Δεν νομίζω ότι σχετίζονται ιδιαίτερα αυτά τα 2. Είναι media players/παιχνιδομηχανές ουσιαστικά μεταφέρεις την εμπειρία του steam και των games του στο σαλόνι. Κατ' εμέ δεν θα έχει νόημα να πάρεις steam machine αν δεν έχεις "τηλεορασάρα". 40+ ίντσες να συνδέεται στο router κλπ.

 

 

Edit: Ξέρουμε με ποιον έγινε συνεργασία για το controller ή αν είναι απλά της valve?

Έγινε επεξεργασία από CrookedPenguin
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά, αλλά ενημερωθείτε για το νέο exploit και λάβετε τα μέτρα σας.

 

 


 

http://i.imgur.com/eUVqvCt.jpg

 

https://twitter.com/SteamDB

 

Do NOT click or link ANYONE'S PROFILE IN CHAT.

You can click names, thry are fine

But until further notice, PROFILE LINKS ARE TO BE TREATED AS MALICIOUS.

It's an XSS exploit, effectively evil people could use it to send trade requests, edit your profile, buy stuff on the Market & more

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ξενέρωσα...θα συμφωνήσω με τα σχόλια στο βίντεο, το controller του xbox 360/one είναι πολύ πιο εύχρηστο.

 

Nαι αλλα τα  controller του xbox 360/one(και γενικά ολα τα controller) δεν ειναι για fps.

Aυτο προσπάθησε να κανει η valve αλλα  μαλλον δεν τα καταφέρνει καλα.

Κριμα,ήλπιζα οτι θα δουλεύει, γιατι εγω ημουν σχεδόν πάντα κονσολακιας και τους τελευταίους μήνες που εφτιαξα pc δεν μπορω να παιξω fps(μην μου πει κανες κανένας για ποντίκι -πληκτρολόγιο γιατι θα τα σπάσω! :p )

Link to comment
Share on other sites

Το Steam έχει Ubisoft Weekend με καλούς τίτλους. Μερικοί αξιόλογοι:

 

Far Cry 3 4,99€
Αssassin's Creed Revelations 3,74€
Assassin's Creed III 4,99€
Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist 4,99€
Watch_dog 14,99€

 

εγω σκέφτομαι για Far Cry 3 ή Assassin's Creed 3. 
Έγινε επεξεργασία από hyperiongr
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το ACIII στα 5, και το ACIII deluxe στα 10€. Αξίζουν τα DLC, ή πεταμένα λεφτά;

 

Προσωπικά θα αγόραζα την Deluxe έκδοση γιατί τα έξτρα της είναι περιεχόμενο (content)

 

και όχι cosmetics, όπως κουστούμια και όπλα.

 

 

The Deluxe Edition includes:

All five downloadable content pack:

The Hidden Secrets Pack

The Battle Hardened Pack

Tyranny of King Washington: The Infamy

Tyranny of King Washington: The Betrayal

Tyranny of King Washington: The Redemption

4 bonus single-player missions, adding over an hour of additional gameplay

The official Assassin’s Creed® III soundtrack (mp3 files)

George Washington’s notebook (pdf file)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.