Jump to content



Crysis 2 Mods Thread.


ultraex2005

Recommended Posts

με blackfire2mod και maldo hd textures το tesselation στους τοιχους φαινεται να απενεργοποιειται.δυστυχως οι εντολες r_tesselationtrianglesize=14 αντι για 8 και r_tesselationmaxdistance=7 αντι για 30 ενω λειτουργουν στον editor δε φαινεται να λειτουργουν στο κανονικο παιχνιδι.επισης r_tesselationfactor=20 οσο κι αν το αλλαξουμε δε φαινεται καμμια διαφορα στα γραφικα ενω λογικα θα επρεπε να φαινεται και να επηρεαζεται και η αποδοση του παιχνιδου.παντως κατι το οποιο θα ανεβαζε οπτικα το παιχνιδι θα ηταν καποια φωτορεαλιστικα tod αντιστοιχα του real lifesis για το crysis 1.......κι οχι το ανουσιο και υπερβολικο tesselation το οποιο ριχνει κατακορυφα την αποδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

προσωπικά μετά από εγκατάσταση και χρήση του blackfire mod διαπίστωσα ότι το παιχνίδι κρασάρει και με πετάει desktop. δοκιμασμένο στο amd πισι με μια 6870. όλα ταβάνι σε 1920 χ 1080.

το θέμα είναι ότι κολλάει ακόμα και χωρίς το blackfire mod.

κάτι που δεν είχε γίνει όσο καιρό το παίζω το crysis2 και πριν κάνω install to mod.

μπορεί να φταίει και το αρχείο γιατί το security essentials το έβγαλε ιό.:slap:

όσον αφορά αν είδα διαφορά, παρατήρησα πιο μαυρίλα και σκοτάδι στο περιβάλλον του παιχνιδιού σε σημείο που σε πίστες σκοτεινές λόγω εφφέ και περιβάλλοντος , δυσκολευόμουν να δω τους αντιπάλους.

θα το συνεχίσω όπως το ξεκίνησα με 1.9 patch και τα hi text/res στην ταπεινή 470 μια που το παιχνίδι είναι nvidia friendly.

την 6870 την περιμένει ο deus ex , δώρο από τον θείο:tomato:

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά μετά από εγκατάσταση και χρήση του blackfire mod διαπίστωσα ότι το παιχνίδι κρασάρει και με πετάει desktop. δοκιμασμένο στο amd πισι με μια 6870. όλα ταβάνι σε 1920 χ 1080.

το θέμα είναι ότι κολλάει ακόμα και χωρίς το blackfire mod.

κάτι που δεν είχε γίνει όσο καιρό το παίζω το crysis2 και πριν κάνω install to mod.

μπορεί να φταίει και το αρχείο γιατί το security essentials το έβγαλε ιό.:slap:

όσον αφορά αν είδα διαφορά, παρατήρησα πιο μαυρίλα και σκοτάδι στο περιβάλλον του παιχνιδιού σε σημείο που σε πίστες σκοτεινές λόγω εφφέ και περιβάλλοντος , δυσκολευόμουν να δω τους αντιπάλους.

θα το συνεχίσω όπως το ξεκίνησα με 1.9 patch και τα hi text/res στην ταπεινή 470 μια που το παιχνίδι είναι nvidia friendly.

την 6870 την περιμένει ο deus ex , δώρο από τον θείο:tomato:

εβαλες το maldo hd textures?

εχω και εγω το ιδιο securiry

δεν εχω παρατηρησει αυτα που αναφερεις στην εικονα

μπορεις να ριξεις μια ματια στα screen μου

Link to comment
Share on other sites

εβαλες το maldo hd textures?

εχω και εγω το ιδιο securiry

δεν εχω παρατηρησει αυτα που αναφερεις στην εικονα

μπορεις να ριξεις μια ματια στα screen μου

ναι το βλέπω στα screenshots sou αλλα σε μένα είναι χάλια:slap:.

το blackmod2 κατέβασα. το maldo hd textures δεν το έχω βάλει. πούντο αυτό?

τώρα το είδα. η μαμακία είναι ότι έχω ήδη κάνει install to blackfire mod 2 . και σύμφωνα με τις οδηγίες θα έπρεπε να κάνω install πρώτα το maldo hd texture. ftoy και απτην αρχή

Link to comment
Share on other sites

ναι το βλέπω στα screenshots sou αλλα σε μένα είναι χάλια:slap:.

το blackmod2 κατέβασα. το maldo hd textures δεν το έχω βάλει. πούντο αυτό?

τώρα το είδα. η μαμακία είναι ότι έχω ήδη κάνει install to blackfire mod 2 . και σύμφωνα με τις οδηγίες θα έπρεπε να κάνω install πρώτα το maldo hd texture. ftoy και απτην αρχή

λεω και εγω δεν μπορει τοσοι το βαλανε σε εσενα δεν δουλευει

απλα το maldo texture και το blackfire mod πανε χερι-χερι

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει πολυ καλη δουλεια ο τυπος. Αναρωτιεμαι, ποσο δυσκολο ειναι για την Crytek που ειχε στη διαθεση της πανω απο 2 χρονια για την αναπτυξη του τιτλου, να κανει κατι παρομοιο? :...:

Link to comment
Share on other sites

Καμιά σχέση με τις φώτο στο crydev που έχει βάλει ο blackfire είδα διαφορά άλλα όχι τόσο μεγάλη που να τρελαίνομαι στις φώτο του blackfire ήτανε τέλειες ????Σε μένα τίποτα δεν είναι κόκκινο ?

Link to comment
Share on other sites

1ον για πιο κοκκινο ακριβως αναφερεσαι ? αν θελεις να τραβηξω καποιο συγκεκριμενο screen να συγκρινουμε με τα δικα σου

2ον εχεις δει τα δικα μου screen στην αρχη του thread για να ψιλοσυγκρινεις

3ον τι υπονοεις οτι τα χει περασει τα screen του photoshop ο blackfire για να φαινονται κλασεις ανωτερα

4ον αν συνεβαινε αυτο πραγματικα θα τον ειχαν κραξει ολοι και πιο πολυ εγω

επισης η δουλεια του ειναι σε συνεργασια με τα texture του maldo τα οποια πανε πακετο

5ον δεν ξερω αν το χεις παρει χαμπαρι αλλα στο τελευταιο patch του blackfire το 1.08 εχει ρυθμιση για το DOF με το πληκτρο Ο μεσα στο παιχνιδι σε επιπεδα low-medium-high-disable που ουσιαστικα καθαριζει το βαθος πεδιου εγω χρησιμοποιω το disable

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ναι τα έκανα όλα αυτά καταρχάς λίγο πολύ έχω σαν τα δικά σου αλλά κατά την εκτός από όταν έχει νύχτα δεν φαίνεται καθόλου σαν του blackfire με τα αστέρια και δεν ξέρω γιατί και κατά δεύτερων η στολή παραμένει μπλε όπως ήταν αρχικά και δεν αλλάζει σε κόκκινη αν καταλαβαίνεις τι εννοώ όλα τα άλλα άλλαξαν ειδικά σε μέρη με πλακάκια είδα μεγάλη διαφορά αλλά κατά την διάρκεια του gmae play δεν τα παίρνεις και πολύ είδηση ....

Link to comment
Share on other sites

Aρα δεν εκανες σωστα την εγκατασταση των Mods.

Εχει αναλυτικες οδηγιες ο Blackfire στο blog του.

-θελει εγκατασταση στο root directory του παιχνιδιου, απο μονο του δεν ειναι "σωστο".Θελει να του "δειξεις" εσυ που να το κανει install-

Modded Crysis start screen

attachment.php?attachmentid=46266&stc=1&d=1318615118

post-2526-1416075550,6036_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν ξέρω καν που αναφέρεσαι και δεν βλέπω τα λογότυπα τους ?

διαβασε βρε λιγο τον τροπο εγκαταστασης στο blog του blackfire ειναι πολυ ευκολος στα ορια του παιδικου θα ελεγα

Link to comment
Share on other sites

Crysis Revival Mod

Crydev.net • View topic - UPDATE 01 Oct- Crysis Revival - Preview New map (map 04)

3 map που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΣΤΗ ΖΟΥΓΚΛΑ (Οχι τη Σαμο, φτου φτου φτου)

Αν εχει και χελωνες και χαρχαριες θα ειναι το καλυτερο πραμα εβερ.

Link to comment
Share on other sites

κανουμε απεγκατασταση τα παλια μεσα απο το φακελο του παιχνιδιου

κανουμε νεα εγκατασταση το maldo hd textures 3.0

κανουμε νεα εγκατασταση το blackfire mod 1.9

τροπος εγκαταστασης και τα mods εδω

82014507.png

Uploaded with ImageShack.us

και πλεον υπαρχει και καρτελα με πιο λεπτομερεις ρυθμισεις εξω απο το παιχνιδι

12535417.png

Uploaded with ImageShack.us

edit

crysis22011101611221510.png

Uploaded with ImageShack.us

crysis22011101604004897.png

Uploaded with ImageShack.us

crysis22011101611393940.png

Uploaded with ImageShack.us

και το slow motion που ενεργοποιειται με Τ

crysis22011101611311651k.png

Uploaded with ImageShack.us

crysis22011101611280276.png

Uploaded with ImageShack.us

επισης υπαρχουν κρυμενα αντικειμενα μεσα στο παιχνιδι που τα μαζευεις πχ κλειδια αυτοκινητων

ολα τα λεφτα 1

crysis22011101611233766.png

Uploaded with ImageShack.us

ολα τα λεφτα 2

crysis22011101612094024.png

Uploaded with ImageShack.us

υγ απο το λιγο που το ειδα τα mod-update μου αρεσαν υπαρχουν βελτιωσεις παντου

δεν προλαβα βεβαια να δω και παρα πολλα γιατι εδω πλεον παιζουν μπολικες ρυθμισεις και θελει ψαξιμο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.