Jump to content



Τι θα κάνατε εσείς?!


aris20

Recommended Posts

Το θέμα αφορά για μια γνωριμία..

Εδώ και μερικές βδομάδες, είχε εκδηλώσει ενδιαφέρον. Εστελνε mails, χτύπαγε prive κλπ γνωστά. Ετών 19. Οκ, στην ηλικία μου κοντά, με τιμά κατά κάποιον τρόπο.

Η πρώτη απορία που μου γεννήθηκε, ήταν η εξής:

Τι στο διάολο ερωτεύτηκε ;

Φωτογραφία δεν έχω ούτε είχα ποτέ στο προφίλ στην σελίδα.

Η δεύτερη απορία ήταν το γεγονός οτι βρισκόμουν αρκετά μακρυά και εντούτοις επέμενε να βρεθούμε.

Αρχικά σκέφτηκα πως κάποιος ή κάποια μου κάνει πλάκα.

Αποφάσισα να το διαπιστώσω.

Τωρα λοιπόν μια μέρα, βρεθήκαμε. Ομορφο κορίτσι (πολύ όμορφο θα λεγα).

Πήγαμε καφέ, μετά για φαγητό, κι αργότερα για ποτό.

Κάπου μεταξύ προτελευταίου και τελευταίου ποτού, ήρθε και το φιλί.

Επέμενε να πάμε στο σπίτι της ενώ εγώ έλεγα στο σπίτι των γονιών μου που δεν είναι κανείς. Δεν ήθελε. Επέμενε να πάμε στο δικό της και επέμενε επίσης οτι οι δικοί της λείπουν σε διακοπές και είναι εντελώς μόνη.

Κάποια στιγμή ζητησε συγγνώμη κι εκανε ενα συντομο τηλεφώνημα.

Μετά από λίγο ξεκινήσαμε.

Φτάσαμε κάτω από το σπίτι της και μου το έδειξε καθώς κοιταγα που να παρκάρω. Ηταν σκοτεινό πράγματι. Αλλά καθώς εκανα ξανά οπισθεν για να χωθω δίπλα σ' εναν κάδο, είδα οτι ενα φως άναψε και σε λίγα δευτερόλεπτα έσβησε.

Υπέθεσα οτι είχα κάνει λάθος στο παράθυρο και την ξαναρώτησα.

"Ναι" μου είπε αυτό στον πρώτο όροφο.

Δεν ξέρω τι ακριβώς με φόβισε, αλλά δεν ανέβηκα στο σπίτι. Τις λεπτομέρειες ας τις αφήσουμε.

Αλλά όλη η ιστορία μου βρωμαγε.

Εσείς τι θα κάνατε...?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ιστορία είναι πραγματική, συνέβη στο αδελφό μιας φίλης μου πριν από ένα μήνα. Διαβάστε το και ενημερώστε όσο περισσότερους μπορείτε.

Ο νέος αυτός είναι 30 ετών και χωρίς σχέση. Πήγε το βράδυ αυτό σε ένα μπαρ για να πιει ένα ποτό και ενώ κάθονταν μόνος παρατήρησε μια κοπέλα από απέναντι να τον κοιτά, αφού αντάλλαξαν μερικές ματιές αποφάσισε να πάει να τις μιλήσει.

Ήπιαν μαζί δύο ποτά και τότε η κοπέλα προφασίστηκε ότι δεν αισθανέται καλά και παρακάλεσε τον νεαρό να την πάει στο σπίτι της.

Αυτός δεν το αρνήθηκε και την πήγε, όταν έφτασαν εκεί του είπε ότι νοιώθει καλύτερα και για να τον ευχαριστήσει του ζήτησε να ανέβει στο σπίτι της να το κεράσει ένα ποτό. Εκείνος πιθανότατα νομίζοντας ότι η βραδιά θα έχει και συνέχει ανέβηκε μαζί της. Το τελευταίο πράγμα που θυμάται είναι να πίνει δύο γουλιές από το ποτό που του είχε ετοιμάσει η κοπέλα.

Ο νέος ξύπνησε την επόμενη μέρα μέσα σε μία μπανιέρα γεμάτη με παγάκια και ακριβώς μπροστά του στον τοίχο ήταν κολλημένο ένα σημείωμα το οποίο έλεγε " Μην κουνηθείς καθόλου. Δίπλα σου υπάρχει ένα τηλέφωνο. Πάρε αμέσως το 166" . Πανικοβλημένος όπως ήταν πήρε πράγματι το 166 και όταν απάντησε η τηλεφωνήτρια της εξήγησε την κατάσταση. Τότε αυτή τον ρώτησε αν πίσω από την πλάτη του υπήρχε μια μεταλλική πλάκα. Γυρνώντας προσεκτικά είδε ότι όντως είχε μια πλάκα στην πλάτη του και το είπα στην τηλεφωνήτρια.

Τότε αυτή του είπε να μην κουνηθεί του ζήτησε την διεύθυνση.

Μετά έμαθε ότι του είχαν αφαιρέσει τον έναν νεφρό!!! Του είχαν τοποθετήσει την πλάκα για να μην μετακινηθεί και τον είχαν στα παγάκια για να μην πεθάνει από ακατάσχετη αιμορραγία αφού είχαν μεν ράψει την τομή αλλά δεν ήταν δυνατόν να ακολουθήσουν την πλήρη ιατρική διαδικασία. Του εξήγησαν δε ότι η αφαίρεση είχε γίνει από χειρουργό και μάλιστα με εκπληκτική δεξιοτεχνία.

Πρέπει να ενημερώσετε όσο περισσότερους μπορείτε γιατί ο ίδιος δεν είναι σε θέση να πάει στα κανάλια και τις εφημερίδες αφού για να ξεπεράσει το σοκ το παρακολουθεί ψυχίατρος

Αυτά για το τι μπορεί κάποιος να πάθει στην Ελλάδα του 2003

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Προφανώς αν ανέβαινες θα είχαμε το ίδιο ή παρόμοιο story εν έτη 2011,

απλά με νεότερο πρωταγωνιστή, οπότε καλά έκανες και δεν ανέβηκες!!! :T:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αν ανέβαινες θα είχαμε το ίδιο ή παρόμοιο story εν έτη 2011,

απλά με νεότερο πρωταγωνιστή, οπότε καλά έκανες και δεν ανέβηκες!!! :T:

Συγγνώμη την ιστορία που παραθέτεις, σοβαρά την πιστεύεις??

Link to comment
Share on other sites

Οτι ειπε ο γιαγκος - και γλιτωνεις και τη μουρμουρα.

Η ιστορια οντως βρωμαει - δε ξερω αν θα συνεβαινε κατι τοσο τραβηγμενο οσο αυτο που ειπε ο zomg αλλα ολο το σκηνικο ηταν υποπτο.

Link to comment
Share on other sites

... παρεμπιπτόντως, εντόπισα πως το ίδιο θέμα το postαρες στο z00 πριν ενάμισι μήνα. Εγώ λέω σε ενάμισι μήνα

από τώρα να πας να το postάρεις και στο b0u--e1a.com (που είναι και οι καταλληλότεροι να απαντήσουν πάνω σε

τέτοια θέματα - εδώ το thelab είναι γεμάτο παντρεμένους μεσήλικες που φοβούνται την παντόφλα περισσότερο

απ' ότι ο διάβολος το λιβάνι) να πάρεις μια ολοκληρωμένη ανάλυση του θέματος ώστε αν κάποτε σε (ξανά)συμβεί

η ιστορία που μας περιέγραψες, να είσαι κατασταλαγμένος στο πως θα δράσεις. Μην στεναχωριέσαι πάντως, δεν

είσαι ο μόνος που failαρε. Και γω πίστευα πως θα ξεχώριζα με την ιστορία του νεφρού, αλλά απ' ότι είδα από το

z00 οι περισσότεροι την θυμόντουσαν. (μα καλά, τόσο μεγάλη επιτυχία η ρουφιάνα, 8 χρόνια+ keep walking) lol

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειχα παθει και εγω αλλα οταν την πηγα σπιτι δε μου ζητησε να ανεβω..

Φευγοντας ειδα οτι ειχε ξεχασει την ζακετα της. Χτυπησα την πορτα και ανοιξε μια γριουλα.

-Η Μαρια ξεχασε την ζακετα της λεω

- Δεν μενει καμια Μαρια εδω

- Μα ειναι εκεινη στην φωτογραφια

- Εκεινη εχει πεθανει πριν 10 χρονια..

images?q=tbn:ANd9GcTPwet2FJmhCRIYXVT1zKEnGHenKnQ531I-sw5xiG232wo0eN1THbjNFjQ0

Link to comment
Share on other sites

15€ στη Φυλής 50 σε στούντιο 100 σε μασατζηδικο 150 η καλύτερη σπίτι σου και 300 σταρ από ταινία.

Ακόμα και παρανυχίδα να σου τραβήξουν. Αξίζει τον κόπο;

Στη Θεσσαλονικη μενει :p, Ελλαδα δεν ειναι μονο η φυλης :man_in_love:

Καλα εκανες και δεν ανεβηκες, οντως βρωμαει

Link to comment
Share on other sites

Την πηγες για καφε....μετα φαγητο....και μετα και για ποτο? Εκτος οτι χαλας την πιατσα...καλα εκανες και δεν ανεβηκες....το πολυ πολυ να σου εδειχνε την συλλογη με τα αρκουδακια της και μετα φωτογραφιες απο την παιδικη της ηλικια...Θα ξενερωνες την ζωη σου! Την ιδια μαααακια κανει και ενας φιλος μου που τις βγαζει για φαγητα, ποτα, σινεμαδες, λουνα παρκ και μετα δεν του καθονται...

Link to comment
Share on other sites

Την πηγες για καφε....μετα φαγητο....και μετα και για ποτο? Εκτος οτι χαλας την πιατσα...καλα εκανες και δεν ανεβηκες....το πολυ πολυ να σου εδειχνε την συλλογη με τα αρκουδακια της και μετα φωτογραφιες απο την παιδικη της ηλικια...Θα ξενερωνες την ζωη σου! Την ιδια μαααακια κανει και ενας φιλος μου που τις βγαζει για φαγητα, ποτα, σινεμαδες, λουνα παρκ και μετα δεν του καθονται...

True true...και εγω τα λεω στο κολλητο μου αλλα δεν καταλαβαινει.καλυτερα του λεω χαλα τα στο lol :hehe:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=16603]aris20[/MENTION] έχουν δίκαιο που λένε ότι η ιστορία έχει ανέβει τέλει Αυγούστου στο ZOO.........

αλλά το θέμα είναι ότι έχει ανέβει από άλλον χρήστη... ο οποίος δηλώνει ότι είναι από κέρκυρα...ενώ εσύ θεσσαλονίκη....!

θές να μας πεις που βρίσκεται η αλήθεια??

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=16603]aris20[/MENTION] έχουν δίκαιο που λένε ότι η ιστορία έχει ανέβει τέλει Αυγούστου στο ZOO.........

αλλά το θέμα είναι ότι έχει ανέβει από άλλον χρήστη... ο οποίος δηλώνει ότι είναι από κέρκυρα...ενώ εσύ θεσσαλονίκη....!

θές να μας πεις που βρίσκεται η αλήθεια??

H αληθεια βρισκεται στους sex pistols. Ελπιζω να ηταν ρητορικη η ερωτηση σου...

Απο την αλλη ουτε ο ιδιος δεν ξερει που βρισκεται...εδω γραφει θεσ/νικη, στο ζου κερκυρα και στο fb που εχει φατσα φορα στην υπογραφη του γραφει οτι ειναι τεξανος...Αλλα νταλτον...

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα ανέβαινα XD

θα την τραβούσα photo με το κινητό, θα την ανέβαζα στο dropbox, θα άνοιγα το gps location και θα έκανα ένα post με το location μου στο FB.

άμα το ρισκάρει ok XD

Ναι;

Αν βγαίνανε 3 νταγλαράδες και σε βάζανε κάτω και σε πηδάγανε για να μοσχοπουλήσουνε το βίντεο του βιασμού, τρέχοντας θα τα έσβηνες όλα από το FB για να μην μαθευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι;

Αν βγαίνανε 3 νταγλαράδες και σε βάζανε κάτω και σε πηδάγανε για να μοσχοπουλήσουνε το βίντεο του βιασμού, τρέχοντας θα τα έσβηνες όλα από το FB για να μην μαθευτεί.

δεν γίνετε, είμαι ο superman και θα τους κάψω με τις laser ακτίνες που βγαίνουν από τα ματια μου

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνετε, είμαι ο superman και θα τους κάψω με τις laser ακτίνες που βγαίνουν από τα ματια μου

: )

ΥΓ.Sry κιόλας αλλά με λέιζερ ακτίνες στα μάτια δεν γίνεται τπτ. Στην πλάτη πρέπει να τις έχεις : P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.