Jump to content



Βοήθεια στην επιλογή πολυκάναλου Headset.


Chaos3X

Recommended Posts

Δεν θα τα ελεγα βλακειες, ειδικα οταν κανεις απο εδω μεσα δεν γινεται να τα εχει δοκιμασει.

Προτεινω να κοιταξεις παρουσιασεις ατομων που τα ειχαν καθως και την ολη "συνταγη" πριν βγαλεις πορισμα. Φυσικα αν τα θελεις για ηχο και για ταινιες ισως να μην ειναι η τελεια λυση, αλλα για παιχνιδια αμφιβαλλω πως θα βρεις κατι καλυτερο αυτη την δεδομενη στιγμη.

Εσύ τα έχεις φίλε μου?

Αν όχι, έχεις δοκιμάσει κάτι παρόμοιο ποτέ?

Αν δείς το πρώτο μου post θα δείς ότι είχα τα G35 7.1 και δεν ήμουν καθόλου ικανοποιημένος.

Βέβαια αυτά δεν ήταν true 7.1. Το εξομοίωναν, όπως τα περισσότερα της αγοράς.

True δεν έχω δοκιμάσει ποτέ μου, αλλά ούτε και ποιοτικό ζευγάρι ακουστικά όπως τα dt770 βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Εχω δοκιμασει καποια True απο αλλες εταιρειες αλλα δυστυχως εφοσον τα Psyko δεν ειναι διαθεσιμα στην Ευρωπη (η εστω δεν ηταν πριν κατι μηνες που τα ζαχαρωνα) δεν τα εχω δοκιμασει.

Επειδη ομως εχω διαβασει παρα πολλυ καλα σχολια και επειδη εχω μιλησει και με τα παιδια στην Psyko το ολο concept, η ολη συνταγη οπως λες φαινεται φανταστικη για ατομα που παιζουν παιχνιδια κυριως.

Link to comment
Share on other sites

και επειδη εχω μιλησει και με τα παιδια στην Psyko το ολο concept, η ολη συνταγη οπως λες φαινεται φανταστικη για ατομα που παιζουν παιχνιδια κυριως.

Ε, λογικό δεν είναι να πολυν καλά λόγια για το προϊόν τους;

Ποιά true έχεις δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

True surround με ακουστικά των οποίων οι drivers είναι κολλητά στο αυτί μας, άλλη μια πρωτοτυπία του marketing.

Servo1980 θες να σου φέρω εγω ένα ζευγάρι από τα Psyko ?

Στα φέρνω και σπίτι σου αφιλοκερδώς.

Κερνάς σουβλάκια, και κάνουμε δοκιμούλες με τα Psyko και τα Sennheiser μου σε διάφορα games να δείς και από κοντά το φως το αληθινόν.

Link to comment
Share on other sites

Peppa σε εχω παρατηρησει να λες τα δικα σου εδω και πολλα χρονια εδω μεσα, να προσκαλεις ατομα να δουνε πραγματα που μονο εσυ εχεις κτλ κτλ κτλ...

Εφοσον λοιπον οπως ολοι πριν απο μενα δεν προκειται να σε καλεσω για σουβλακια μπορεις να μου πεις λοιπον Ποιος μεσα απο την Psyko στα προμηθευσε για να τον ρωτησω ? Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα, αν βεβαια δεν θελεις να πεις το ονομα του ανοιχτα μπορεις να μου πεις σε PM.

Link to comment
Share on other sites

Peppa σε εχω παρατηρησει να λες τα δικα σου εδω και πολλα χρονια εδω μεσα, να προσκαλεις ατομα να δουνε πραγματα που μονο εσυ εχεις κτλ κτλ κτλ...

Εφοσον λοιπον οπως ολοι πριν απο μενα δεν προκειται να σε καλεσω για σουβλακια μπορεις να μου πεις λοιπον Ποιος μεσα απο την Psyko στα προμηθευσε για να τον ρωτησω ? Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα, αν βεβαια δεν θελεις να πεις το ονομα του ανοιχτα μπορεις να μου πεις σε PM.

Θα σου απαντούσα σε ανάλογο ύφος αλλά δεν θα σου κάνω την χάρη.

FYI ήμουν Αμερική, θα ξαναβρεθώ σύντομα Αμερική, και έχω και ένα σωρό άτομα στην Αμερική να πάρουνε και να μου στείλουνε όσα ακουστικά θες.

Πού προβληματίζεσαι ?

Rep της Psyko είσαι ?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αγορασες ακουστικα 200ε+ για να "Δεις" αν ειναι καλυτερα απο τα Sennheiser?

Δεν προβληματιζομαι και αν και γνωριζω τα ατομα στην Psyko επειδη ειμουν απο τους πρωτους που εδειξα ενδιαφερον καιρο πριν οταν πρωτοανακοινωσαν την σειρα τους δεν εχω καμια σχεση μαζι τους. Απλα μπορεις να πεις πως δεν "καταπινω" το οτιδηποτε λεει ο καθενας ειδικα μεσω ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αγορασες ακουστικα 200ε+ για να "Δεις" αν ειναι καλυτερα απο τα Sennheiser?

Δεν προβληματιζομαι και αν και γνωριζω τα ατομα στην Psyko επειδη ειμουν απο τους πρωτους που εδειξα ενδιαφερον καιρο πριν οταν πρωτοανακοινωσαν την σειρα τους δεν εχω καμια σχεση μαζι τους. Απλα μπορεις να πεις πως δεν "καταπινω" το οτιδηποτε λεει ο καθενας ειδικα μεσω ιντερνετ.

Δεν τα αγόρασα, ούτε πρόκειται.

Πρότεινα αφού τα θες εσύ, να σου τα πάρω και να σου τα φέρω εγω.

Link to comment
Share on other sites

edit

Η αλλιώς,τα θύματα είναι αυτά που δίνουν παραπάνω χρήματα για κάτι το οποίο μπορείς να πάρεις και με λιγότερα με το ίδιο αποτέλεσμα ή και καλύτερο!

Ακουστικά φτιαγμένα για μουσική όπως π.χ. τα hd 555 της sennheiser και ανώτερα δεν συγκρίνονται με ακουστικά για gaming σε θέμα ευκρίνειας και δυναμικών ήχων(κρότοι, πυροβολισμοί).

Η ευκρίνεια του ακουστικού δε έχει μεγάλη σημασία σε αλγόριθμους 3d ήχου γιατί είναι οι ανεπαίσθητες ανακλάσεις που δημιουργούν την καλή surround αίσθηση, μαζί με την στρωτή απόκριση. (Ο καλύτερος surround αλόριθμος για βάθος είναι ο dolby headphone και για κατευθυντικότητα ο cmss 3d.)

Τα πίσω ηχεία έχουν νόημα. Τα πίσω από το αυτί μεγάφωνα κανένα. Γιατί η αίσθηση του μπάσου, στα ακουστικά, δημιουργείται όταν το μεγάφωνο είναι κοντά στο αυτί και πιέζει καλά τον αέρα προς αυτό. Ακόμα και αν έχεις ξεχωριστό κεντρικό μεγάφωνο για μπάσα τα πίσω μεγαφωνάκια δεν πρόκειται να σου δώσουν το μείγμα ήχων που ακούς στο σαλόνι σου. Μόνο ο 3d αλγόριθμος.

[MENTION=2779]chaos[/MENTION] 3X

Θες τουλάχιστον μια καλή κάρτα ήχου όπως π.χ. η asus xonar d2 καθαρά για μια μίνιμουμ ποιότητα(για dx δεν ξέρω), μιας και στα ακουστικά ο ήχος αλλοιώνεται(τραβάνε περισσότερο ρεύμα). Μετά πας για ακουστικά μέχρι τα 100Ohm(μαξ!!! ) για να πετύχεις και μια καλή ένταση.

Σημείωσε ότι χωρίς dedicated ενισχυτή ακουστικών και σε λίγα Ohm οι κάρτες ήχου χάνουν λίγο πολύ σε ποσότητα μπάσου ενώ οι μέτριες έχουν και τσιριχτά πρίμα. Η xonar stx διατηρεί καλό ηχόχρωμα στο Line out-σε ακουστικά. Η x-fi xtreme music "τσιμπάει" τις ψηλές.

Sennheiser hd 555: Καθαρές μεσαίες, όχι έντονο μπάσο. Περισσότερο για μουσική και για να ακούσεις μικρολεπτομέρειες στον ήχο των παιχνιδιών.

Superlux: Αντιγραφές κινέζων. Κάποια μοντέλα έχουν τσιριχτά πρίμα. Τα 668Β ίσως όχι(ρώτα). Best value for money.

DT 770pro: Μπάσο, πρίμα και πίσω οι μεσαίες όπως και τα 990 προ. Όχι τόσο καλά στις μεσαίες όπως τα Senn. Γενικά η beyer υστερεί σε ανάλυση, δυναμικά, καθαρότητα στις μεσαίες από όλα τα ακριβά Senn. Ισοφαρίζουν όμως απώλειες από την κάρτα ήχου. Γερή, πρακτική, απλή κατασκευή όπως όλα τα Μπέγιερ.

Audiotechnica Α700: Δεν τα έχω ακούσει, αλλά πρέπει να είναι ίδιο στυλ με τα 555. Πιο πολύ για μουσική μιας και έχουν σχετικά νορμάλ μπάσο. Πολλοί τα θεωρούν καλύτερα για games.

Αν κρίνω από τα γούστα σου και αυτά που λες για τα logitech εσύ θες κάτι με μπόλικο μπάσο. Οπότε τα 770 προ ίσως να είναι τα κατάλληλα όπως λέει ο Grunt.gr. Δες όμως και τα superlux HD300 γιατί αν είναι μια αξιοπρεπής αντιγραφή των Beyer θα σε σώσουν από ένα κάρο λεφτά και θα σου μείνουν για κάρτα.

Στα λεφτά των 770προ μπορείς να κοιτάξεις τα 990προ που είναι πιο ισορροπημένα ηχητικά, αν δεν σε πειράζει να ακουμπά λίγο ο αφρός τους πάνω στο αυτί σου.

@ΝΕΦ: Τα 880 pro είναι τα πιο ουδέτερα ακουστικά της εταιρείας με νορμάλ μπάσο. Χάνουν σε δυναμικά, οπότε στην τιμή τους δεν είναι η καλύτερη επιλογή. Τα έχω δοκιμάσει και στη xonar stx και θέλουν μπόλικο ρεύμα. Περισσότερο από τα HD 650.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα αγόρασα, ούτε πρόκειται.

Πρότεινα αφού τα θες εσύ, να σου τα πάρω και να σου τα φέρω εγω.

Οποτε κρινεις ενα ακουστικο που Δεν εχεις.....Αυτο νομιζω ηταν το πρωτο που αναφερα ποιο πανω. Οσο για να μου τα φερεις δεν υπαρχει λογος, περιμενω 2 σετ απο τα παιδια της Psyko μεσα στον Νοεμβριο.

@petros ο φιλος μπορει να δοκιμασει και καποιο απο την Ultrasone Που ειναι κορυφη, αν βεβαια το budget του τον καλυπτει.

Link to comment
Share on other sites

Ακουστικά φτιαγμένα για μουσική όπως π.χ. τα hd 555 της sennheiser και ανώτερα δεν συγκρίνονται με ακουστικά για gaming σε θέμα ευκρίνειας και δυναμικών ήχων(κρότοι, πυροβολισμοί).

Η ευκρίνεια του ακουστικού δε έχει μεγάλη σημασία σε αλγόριθμους 3d ήχου γιατί είναι οι ανεπαίσθητες ανακλάσεις που δημιουργούν την καλή surround αίσθηση, μαζί με την στρωτή απόκριση. (Ο καλύτερος surround αλόριθμος για βάθος είναι ο dolby headphone και για κατευθυντικότητα ο cmss 3d.)

Τα πίσω ηχεία έχουν νόημα. Τα πίσω από το αυτί μεγάφωνα κανένα. Γιατί η αίσθηση του μπάσου, στα ακουστικά, δημιουργείται όταν το μεγάφωνο είναι κοντά στο αυτί και πιέζει καλά τον αέρα προς αυτό. Ακόμα και αν έχεις ξεχωριστό κεντρικό μεγάφωνο για μπάσα τα πίσω μεγαφωνάκια δεν πρόκειται να σου δώσουν το μείγμα ήχων που ακούς στο σαλόνι σου. Μόνο ο 3d αλγόριθμος.

[MENTION=2779]chaos[/MENTION] 3X

Θες τουλάχιστον μια καλή κάρτα ήχου όπως π.χ. η asus xonar d2 καθαρά για μια μίνιμουμ ποιότητα(για dx δεν ξέρω), μιας και στα ακουστικά ο ήχος αλλοιώνεται(τραβάνε περισσότερο ρεύμα). Μετά πας για ακουστικά μέχρι τα 100Ohm(μαξ!!! ) για να πετύχεις και μια καλή ένταση.

Σημείωσε ότι χωρίς dedicated ενισχυτή ακουστικών και σε λίγα Ohm οι κάρτες ήχου χάνουν λίγο πολύ σε ποσότητα μπάσου ενώ οι μέτριες έχουν και τσιριχτά πρίμα. Η xonar stx διατηρεί καλό ηχόχρωμα στο Line out-σε ακουστικά. Η x-fi xtreme music "τσιμπάει" τις ψηλές.

Sennheiser hd 555: Καθαρές μεσαίες, όχι έντονο μπάσο. Περισσότερο για μουσική και για να ακούσεις μικρολεπτομέρειες στον ήχο των παιχνιδιών.

Superlux: Αντιγραφές κινέζων. Κάποια μοντέλα έχουν τσιριχτά πρίμα. Τα 668Β ίσως όχι(ρώτα). Best value for money.

DT 770pro: Μπάσο, πρίμα και πίσω οι μεσαίες όπως και τα 990 προ. Όχι τόσο καλά στις μεσαίες όπως τα Senn. Γενικά η beyer υστερεί σε ανάλυση, δυναμικά, καθαρότητα στις μεσαίες από όλα τα ακριβά Senn. Ισοφαρίζουν όμως απώλειες από την κάρτα ήχου. Γερή, πρακτική, απλή κατασκευή όπως όλα τα Μπέγιερ.

Audiotechnica Α700: Δεν τα έχω ακούσει, αλλά πρέπει να είναι ίδιο στυλ με τα 555. Πιο πολύ για μουσική μιας και έχουν σχετικά νορμάλ μπάσο. Πολλοί τα θεωρούν καλύτερα για games.

Αν κρίνω από τα γούστα σου και αυτά που λες για τα logitech εσύ θες κάτι με μπόλικο μπάσο. Οπότε τα 770 προ ίσως να είναι τα κατάλληλα όπως λέει ο Grunt.gr. Δες όμως και τα superlux HD300 γιατί αν είναι μια αξιοπρεπής αντιγραφή των Beyer θα σε σώσουν από ένα κάρο λεφτά και θα σου μείνουν για κάρτα.

Στα λεφτά των 770προ μπορείς να κοιτάξεις τα 990προ που είναι πιο ισορροπημένα ηχητικά, αν δεν σε πειράζει να ακουμπά λίγο ο αφρός τους πάνω στο αυτί σου.

@ΝΕΦ: Τα 880 pro είναι τα πιο ουδέτερα ακουστικά της εταιρείας με νορμάλ μπάσο. Χάνουν σε δυναμικά, οπότε στην τιμή τους δεν είναι η καλύτερη επιλογή. Τα έχω δοκιμάσει και στη xonar stx και θέλουν μπόλικο ρεύμα. Περισσότερο από τα HD 650.

Δηλαδή περισσότερο βάρος πρέπει να δώσω στην κάρτα παρά στα ακουστικά?

Εγώ είχα την εντύπωση ότι ίσχυε το ανάποδο. Ήθελα να πάρω την xonar dx που έχει περίπου 60€ και να ανεβάσω το αρχικό μου budget για να πάρω ποιοτικότερα ακουστικά. Τώρα εσύ μου λές να πάρω τα superlux και να πάρω την d2.

Ομολογώ έχω μπερδευτεί. Πάντως αν θέλεις κοίτα λίγο και την dx μιάς και φαίνεσαι γνώστης, γιατί μόνο θετικά λόγια έχω ακούσει γι αυτή και ξέρω ότι έχει τον ίδιο επεξεργαστή με την d2.

Y.Γ: Τα 990 βγαίνουν σε 250Ohm...

Link to comment
Share on other sites

Πετρο η DX2 με την DX μικρη διαφορα ποιοτητας εχουν σε σχεση με την διαφορα τιμης

Asus has changed the hardware on the DX slightly, instead of the AV200 chipset on the D2X we now have the AV100 – it’s still the same CMedia Oxygen HD chipset we first saw way back in 2006 on the Sondigo Inferno 7.1, which makes it the same chipset as the AV200. The difference is that Asus claims it hand picks the best chips and labels them AV200 to ensure better quality, however others dispute this fact - stating that they either work or they don't as simple digital processors and the analogue processing is done elsewhere.
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=8521]Chaos3X[/MENTION]

Έχει σημασία από παίρνει ρεύμα ένα μεγάφωνο. Δεν σου έχει τύχει να ακούς ένα ηχείο να τσιρίζει σε κάποιο σεταπ ενώ σε άλλο όχι;

Με εξαίρεση τα 600Ohm, αν μπορούσες να πας σε xonar stx με τον κορυφαίο opamp tpa6120a θα ήσουν καλυμένος από πλευρά ενίσχυσης. Έχει ξερό στουντιακό ήχο το συγκεκριμένο τσιπ με μια μικρή υπερβολή στα πρίμα. Πολύ αποκαλυπτικό σε χροιές στα games και παντού και με καλές εντάσεις μέχρι τα 300Ohm. Έχει και dolby headphone, αλλά δεν βγάζει πολυκάναλο ήχο για ηχεία. Τέλος, Η Bravura και η Forte της Auzentech έχουν και αυτές ενίσχυση ακουστικών σε παρόμοιες τιμές. Και μεταχειρισμένες να τις έβρισκες θα ήταν καλύτερο από μια τυπική κάρτα ακόμα και άνω των 100€.

Ομολογώ έχω μπερδευτεί. Πάντως αν θέλεις κοίτα λίγο και την dx μιάς και φαίνεσαι γνώστης, γιατί μόνο θετικά λόγια έχω ακούσει γι αυτή και ξέρω ότι έχει τον ίδιο επεξεργαστή με την d2.

Άλλο η σύνδεση σε ενισχυτή και άλλο τα ακουστικά. Εδώ μιλάμε για ακουστικά με μεγάλα μεγάφωνα και περίεργες αντιστάσεις, όχι "ψείρες" που παίζουν πανού καλά.

@Grunt.gr

Τα 990 βλέπω ότι τα "σκότωσες". Ο ήχος τους δεν ήταν μπεστ, αλλά όχι πως δεν είναι άνετα ρε φίλε.

Αυτό που λες τώρα για το μπάσο τους έχει να κάνει και με την κατασκευή. Τα 990 προ είναι πιο κοντά στο αυτί και το μπάσο έχει περισσότερο ίμπακτ. Είναι και ημίκλειστα.

Πετρο η DX2 με την DX μικρη διαφορα ποιοτητας εχουν σε σχεση με την διαφορα τιμης

Στο αναλογικό κύκλωμα είναι το ίδιο όμως; Φοράνε τον ίδιο opamp; Έχουν εξίσου καλό κύκλωμα; Δεν ξέρω.

ΕΔΙΤ: Τα HD 330 της superlux εννοούσα. Όχι hd 300. Δεν πρέπει να υπάρχουν τέτοια.

Ορίστε και ένα review:

http://www.pawmusic.com/blogs/news/3780922-review-of-superlux-hd-330-hd-440-and-hd-660

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=8521]Chaos3X[/MENTION]

Έχει σημασία από παίρνει ρεύμα ένα μεγάφωνο. Δεν σου έχει τύχει να ακούς ένα ηχείο να τσιρίζει σε κάποιο σεταπ ενώ σε άλλο όχι;

Με εξαίρεση τα 600Ohm, αν μπορούσες να πας σε xonar stx με τον κορυφαίο opamp tpa6120a θα ήσουν καλυμένος από πλευρά ενίσχυσης. Έχει ξερό στουντιακό ήχο το συγκεκριμένο τσιπ με μια μικρή υπερβολή στα πρίμα. Πολύ αποκαλυπτικό σε χροιές στα games και παντού και με καλές εντάσεις μέχρι τα 300Ohm. Έχει και dolby headphone, αλλά δεν βγάζει πολυκάναλο ήχο για ηχεία. Τέλος, Η Bravura και η Forte της Auzentech έχουν και αυτές ενίσχυση ακουστικών σε παρόμοιες τιμές. Και μεταχειρισμένες να τις έβρισκες θα ήταν καλύτερο από μια τυπική κάρτα ακόμα και άνω των 100€.

Άλλο η σύνδεση σε ενισχυτή και άλλο τα ακουστικά. Εδώ μιλάμε για ακουστικά με μεγάλα μεγάφωνα και περίεργες αντιστάσεις, όχι "ψείρες" που παίζουν πανού καλά.

@Grunt.gr

Τα 990 βλέπω ότι τα "σκότωσες". Ο ήχος τους δεν ήταν μπεστ, αλλά όχι πως δεν είναι άνετα ρε φίλε.

Αυτό που λες τώρα για το μπάσο τους έχει να κάνει και με την κατασκευή. Τα 990 προ είναι πιο κοντά στο αυτί και το μπάσο έχει περισσότερο ίμπακτ. Είναι και ημίκλειστα.

Στο αναλογικό κύκλωμα είναι το ίδιο όμως; Φοράνε τον ίδιο opamp; Έχουν εξίσου καλό κύκλωμα; Δεν ξέρω.

ΕΔΙΤ: Τα HD 330 της superlux εννοούσα. Όχι hd 300. Δεν πρέπει να υπάρχουν τέτοια.

Ορίστε και ένα review:

Paw Music | Review of Superlux HD-330, HD-440 and HD-660

Έχω τα Logitech Z5500 και με ενδιαφέρει η κάρτα που θα πάρω να υποστηρίζει πολυκάναλο ήχο.

Ο Grunt.gr μου πρότεινε την forte. Εγώ θέλω όποια κάρτα πάρω να παίζει προπάντων καλά με τα ηχεία μου και μετά με τα ακουστικά. Τελικά δεν μου κατέληξες. Τα 770 να τα πάρω ή όχι? :confused:

Y.Γ: Η xonar dx και η xonar dx/xd είναι η ίδια κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις λεφτά και για την φόρτε και για τα 770 προ(όχι τα άλλα) προχώρα το.

Απλά επειδή οι Κινέζοι ενίοτε βγάζουν πετυχημένες αντιγραφές σε εξευτελιστικές τιμές, μπορείς να σώσεις λεφτά από κει παίρνοντας κάτι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις λεφτά και για την φόρτε και για τα 770 προ(όχι τα άλλα) προχώρα το.

Απλά επειδή οι Κινέζοι ενίοτε βγάζουν πετυχημένες αντιγραφές σε εξευτελιστικές τιμές, μπορείς να σώσεις λεφτά από κει παίρνοντας κάτι καλό.

Και ακριβή κάρτα, και ακριβά ακουστικά δεν έχω την δυνατότητα να πάρω. Ήδη έχω ξεφύγει αρκετά απ'το αρχικό μου πλάνο. Θα πάρω ή ακριβά ακουστικά ή ακριβή κάρτα...

Τι εννοείς όχι τα άλλα?

Δηλαδή θές να μου πείς ότι τα superlux ανταγονίζονται στα ίσα τα 770? Ότι αν ακούσω και τα δύο δεν θα δώ διαφορά? Ότι τα άλλα που κοστίζουν 120€ παραπάνω θα είναι περιτό έξοδο?

Αν είναι έτσι να πάρω τα κινέζικα χωρίς δεύτερη σκέψη! Τι ισχύει όμως???

Υ.Γ: Εσύ μου λές για τα 330, ο GruntGR μου υπέδειξε τα 668 Β. Τελικά ποιά έχετε στο μυαλό σας???

Υ.Γ: Εσύ τι θα έκανες αν ήσουν στην θέση μου?

Link to comment
Share on other sites

Αν και η ερώτηση δεν είναι για μένα προτείνω

Ακουστικά ATH-AD700

Creative Sound Blaster X-FI Titanium (30SB08820000) | Skroutz.gr

Από όσα review είδα, κατάλαβα ότι τα συγκεκριμένα ακουστικά μπορεί να μην έχουν το δυνατότερο μπάσο που κυκλοφορει αλλά στο gaming αυτό είναι στα συν. Επίσης με αυτή την πρόταση θα δεις μεγάλη διαφορά στα ηχεία σου.

Υ.Γ. Εγώ τα έχω παραγγείλει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Αν και η ερώτηση δεν είναι για μένα προτείνω

Ακουστικά ATH-AD700

Creative Sound Blaster X-FI Titanium (30SB08820000) | Skroutz.gr

Από όσα review είδα, κατάλαβα ότι τα συγκεκριμένα ακουστικά μπορεί να μην έχουν το δυνατότερο μπάσο που κυκλοφορει αλλά στο gaming αυτό είναι στα συν. Επίσης με αυτή την πρόταση θα δεις μεγάλη διαφορά στα ηχεία σου.

Υ.Γ. Εγώ τα έχω παραγγείλει ήδη.

Βλέπω στην υπογραφή σου ότι έχεις την xonar dx. Γιατί θέλεις να πάρεις άλλη. Δεν είσαι ευχαριστημένος από αυτή;

Σε όσα review έχω διαβάσει οι περισσότεροι την βγάζουν καλύτερη ακόμα και από την fatality.

Όσο για τα ακουστικά, είχα ψηθεί να πάρω τα 770 που είναι σαφώς ανώτερα από τα ad700, και μετά μου λένε πως τα superlux είναι εφάμιλης απόδοσης με τα πρώτα άρα αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο θα πάρω αυτά να γλυτώσω 100+€!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να πάρω άλλη. Έχω και την xonar dx και την x-fi titanium fatality. Θα δοκιμάσω και τις δύο σίγουρα.

Απλά τα ATH-AD700 το μόνο μειωνέκτημα ας πούμε είναι το χαμηλό μπάσο το οποίο στο gaming δεν σε ενδιαφέρει και πολύ. Για gaming δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αυτό κατάλαβα από βίντεο και review που διάβασα.

Τώρα τα superlux μπορεί να έχουν καλό ήχο αλλά από φωτογρφίες και βιντεο που είδα, η ποιότητα κατασκευής δεν μου άρεσε.

Και επειδή είναι τα πρώτα καλά ακουστικά που πέρνω αποφάσισα να πάρω κάτι με χαμηλή τιμή. Αργότερα θα μπορώ να κρίνω καλύτερα αν δεν μου κάνουν τα συγκεκριμένα ακουστικά και θα ξέρω ακριβώς τι χρειάζομαι. Αυτό προτείνω να κάνεις κι εσύ.

Επίσης με την κάρτα ήχου θα δεις και διαφορά στα ηχεία σου. Εκτός από τα G51 της υπογραφής έχω και τα z-5500 αλλά δεν έχω αξιοθεί να τα δοκιμάσω και με την xonar.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.