Jump to content




DJD

Recommended Posts

Να πω τον πόνο μου...:

έχω φάει πάααρα πολλές ώρες στο project για να βγεί το επόμενο update, το πάω χιλιοστό-χιλιοστό κυριολεκτικά, και μου την κάνει το κολαούζο!!! γιατί έτσι! :weep:

Φέρνω από τον Άλιμο στο μαγαζι , ανοξείδωτη ροδέλα με βόλτες από φλοτέρ νερού VDO με γραναρισμενη βίδα που έκοψα το κεφάλι για να την βγάλω.

Πυρώνω την βίδα με το οξυγόνο και την βουτάω στο νερό πάνω από 10 φορές μέχρι να καταφέρω να την ξεκολλήσω.

Αφού τα καταφέρνω περνάω κολαούζο Μ5 για να στρώσω την βόλτα.

Σπάει βεβαίως βεβαίως.

Προσπαθώ να το βγάλω πιάνοντας το προσεκτικά με σκύλα και ξανασπάει.

Νευριασμένος του ρίχνω μια με το σφυρί. Σχίζετε κατά μήκος και βγαίνει μόνο του. : P

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εχω καραμελα-ουζο... κανει? :p δεν εχω ιδεα τι ειναι το κολαουζο :p

Δεν κάνει, βέβαια αν του σπάσει το κολαούζο, κέρασε τον ουζάκι με κανά μεζέ να στανιάρει μην στεναχωρηθεί...

Το κολλαούζο είναι αυτό εδώ (βασικά είναι 3 εργαλειάκια στην εικόνα που χρεησιμοποιούντε διαδοχικά)

004310031.jpg

που μπαίνει σε αυτό εδώ

kolaouzo.jpg

και χρησιμοποιήται για να ανοίξει τα σπυρώματα για τις βίδες σε πλέξυ/ξύλο/σίδερο/αλουμίνιο...

Link to comment
Share on other sites

μας τρολαρεις [MENTION=14956]uNick[/MENTION] αλλα ακομα δεν εχω δει τιποτα στο email μου...

παντως εμενα ειχε 2 κολλαουζα το σετ μεσα (skc), και το κουτακι για 2 ηταν, γτ ομως οποια φωτο βλεπω εχει 3?? το πληρωσα και πιο ακριβα το ρημαδι νομιζοντας οτι το πηρα χονδρικη....

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.