Jump to content




DJD

Recommended Posts

Volrath, Περαστικά και δύναμη! Και εγώ πρέπει να πάω οδοντίατρο αυτές τις μέρες αλλά φοβάμαι

Βάλε μουσική Βraveheart να πάρεις θάρρος και πήγαινε αδερφέ, μη το καθυστερείς. Εγώ το μετάνοιωσα -πικρά- που δε πήγα από την πρώτη φορά που ένιωσα ενόχληση.

Link to comment
Share on other sites

Σπερα παιδες, Χρονια Πολλα καλη χρονια με υγεια πανω απ'ολα!

Να πω τον πονο μου ? θα τον πω... :whistling

Ειχα αγορασει το πασχα απο τον Σαββιδη ενα ρολοι το οποιο πριν 2μηνες χαλασε, συγκεκριμενα ειχε φυγει ο δεικτης των δευτερολεπτων.

Εστειλα τη κοπελα μου να το παει για επισκευη μαζι με τη αποδειξη το βιβλιαρακι κλπ.

Παει λοιπον και της λενε οτι η αντιπροσωπεια ειναι εδω πιο κατω και για να μην σας καθυστερησουμε εμεις πανε εκει.

Τους το παει δειχνει αποδειξη βιβλιαριο κλπ το αφηνει και φευγει.

Περναει 1μηνας καμμια ενημερωση, παιρνω τηλ κι μου λεει ειναι ετοιμο ελα να το παρεις.

Οκ, εκεινο που εχανε τη ωρα το κοιταξατε ? εκχμ οχι κυριε, αφηστε το και θα σας παρουμε εμεις.

Αλλος ενας μηνας περασε, καμμια ενημερωση.

Παω τη δευτερα απο κει, τι εγινε ρε παιδια ? Σημερα θα σας παιρναμε τηλ... ΝΑΙ οκ, εγινε σας πιστεψα.

Τεσπα φερε το ρολοι. ειναι 10ε η χρεωση κυριε...

Ποιος ηρθε ?

Ειναι 10ε η χρεωση κυριε....

Γιατι παρακαλω πολυ ?

Γιατι ειναι εκτος εγγυησης, παμε παλι... ΠΟΙΟΣ ΗΡΘΕ ?

Τον απριλιο το πηρα και εχουμε δεκεμβριο, η εγω δεν ξερω μαθηματικα η εσεις.

Πεταγεται ενας αγενεστατος π@π@ρ@ς κι λεει

ΑΜΑ δεν θες φιλαρακ ασ'το δω εχουμε κι δουλειες...

Για 3η φορα ΠΟΙΟΣ ΗΡΘΕ ?

Κι γιατι δεν με εχετε ενημερωσει για τη χρεωση ?

Σας το ειπαμε στο τηλ μου λεει η κοπελιτσα. ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση της λεω.

Αλλαξε τροπαριο τωρα ο τυπος κι λεει, αφου το χτυπησες το ρολοι προκληθηκε ζημια, δεν καλυπτεται απο εγγυηση.

Ωραια, ομορφα του λεω, επειδη το ΡΟΛΟΙ δεν χτυπηθηκε κι αν εφυγε ο δεικτης απο κραδασμους της μηχανης ειναι αστοχια υλικου...

Κι ποιος εισαι συ που θα μας πεις για αστοχιες μου λεει, βαλε το κρανος στο κεφαλι μου λεει μη σου φυγουν τα μυαλα μου κανει.

Νταξ, εγινε μαστορα μου εσυ αρχιμαμια μου, δωσε μου αναφορα τεχνικου η επισκευης, οτι εχεις τελως παντων κι γραψε μου αναλυτικα σε ποιο σημειο βρηκες το χτυπημα κι γιατι μου το βγαζεις εκτος εγγυησης.

Δεν γινεται μου λεει δεν εχω μελανι στον εκτυπωτη...

Ε καπου εκει δεν αντεξα κι πηρα αναποδες, ειδες ποσο γυφτος κι μλκας επαγγελματιας εισαι ? Βγες εξω του λεω μη σε βουτηξω εγω.

Μου εκοψε μια ΑΠΥ και εγραψε με το χερι οτι η επισκευη ειναι εκτος εγγυησης.

Και τωρα παμε στο αλλο ακρο του επαγγελματισμου.

Φευγω απο κει και παω σφαιρα στον Σαββιδη, μαγαζι απο το οποιο εχω κανει αγορες αρκετες φορες.

Εξηγω στη κοπελιτσα την προηγουμενη κατασταση και αμεσως μου επιστρεφει τα 10ε κι με επιβεβαιωνει πως θα μεταφερει το περιστατικο στους ανωτερους της.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσα να πω κι αλλη μια.

Που βγαινοντας απο τα jumbo και κρατωντας το κρανος στο χερι.

Με πλησιαζει ο βλακακος σεκιουριτας και με υφος του τσακονα μου λεει "να δω το κρανος ΣΟΥ"

Και σαν απαντηση πηρε "μα, δεν το πουλαω" και να μενει μλκας

Αλλαααααα δεν θα την πω :p

Link to comment
Share on other sites

Σπερα παιδες, Χρονια Πολλα καλη χρονια με υγεια πανω απ'ολα!

Να πω τον πονο μου ? θα τον πω... :whistling

Ειχα αγορασει το πασχα απο τον Σαββιδη ενα ρολοι το οποιο πριν 2μηνες χαλασε, συγκεκριμενα ειχε φυγει ο δεικτης των δευτερολεπτων.

Εστειλα τη κοπελα μου να το παει για επισκευη μαζι με τη αποδειξη το βιβλιαρακι κλπ.

Παει λοιπον και της λενε οτι η αντιπροσωπεια ειναι εδω πιο κατω και για να μην σας καθυστερησουμε εμεις πανε εκει.

Τους το παει δειχνει αποδειξη βιβλιαριο κλπ το αφηνει και φευγει.

Περναει 1μηνας καμμια ενημερωση, παιρνω τηλ κι μου λεει ειναι ετοιμο ελα να το παρεις.

Οκ, εκεινο που εχανε τη ωρα το κοιταξατε ? εκχμ οχι κυριε, αφηστε το και θα σας παρουμε εμεις.

Αλλος ενας μηνας περασε, καμμια ενημερωση.

Παω τη δευτερα απο κει, τι εγινε ρε παιδια ? Σημερα θα σας παιρναμε τηλ... ΝΑΙ οκ, εγινε σας πιστεψα.

Τεσπα φερε το ρολοι. ειναι 10ε η χρεωση κυριε...

Ποιος ηρθε ?

Ειναι 10ε η χρεωση κυριε....

Γιατι παρακαλω πολυ ?

Γιατι ειναι εκτος εγγυησης, παμε παλι... ΠΟΙΟΣ ΗΡΘΕ ?

Τον απριλιο το πηρα και εχουμε δεκεμβριο, η εγω δεν ξερω μαθηματικα η εσεις.

Πεταγεται ενας αγενεστατος π@π@ρ@ς κι λεει

ΑΜΑ δεν θες φιλαρακ ασ'το δω εχουμε κι δουλειες...

Για 3η φορα ΠΟΙΟΣ ΗΡΘΕ ?

Κι γιατι δεν με εχετε ενημερωσει για τη χρεωση ?

Σας το ειπαμε στο τηλ μου λεει η κοπελιτσα. ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση της λεω.

Αλλαξε τροπαριο τωρα ο τυπος κι λεει, αφου το χτυπησες το ρολοι προκληθηκε ζημια, δεν καλυπτεται απο εγγυηση.

Ωραια, ομορφα του λεω, επειδη το ΡΟΛΟΙ δεν χτυπηθηκε κι αν εφυγε ο δεικτης απο κραδασμους της μηχανης ειναι αστοχια υλικου...

Κι ποιος εισαι συ που θα μας πεις για αστοχιες μου λεει, βαλε το κρανος στο κεφαλι μου λεει μη σου φυγουν τα μυαλα μου κανει.

Νταξ, εγινε μαστορα μου εσυ αρχιμαμια μου, δωσε μου αναφορα τεχνικου η επισκευης, οτι εχεις τελως παντων κι γραψε μου αναλυτικα σε ποιο σημειο βρηκες το χτυπημα κι γιατι μου το βγαζεις εκτος εγγυησης.

Δεν γινεται μου λεει δεν εχω μελανι στον εκτυπωτη...

Ε καπου εκει δεν αντεξα κι πηρα αναποδες, ειδες ποσο γυφτος κι μλκας επαγγελματιας εισαι ? Βγες εξω του λεω μη σε βουτηξω εγω.

Μου εκοψε μια ΑΠΥ και εγραψε με το χερι οτι η επισκευη ειναι εκτος εγγυησης.

Και τωρα παμε στο αλλο ακρο του επαγγελματισμου.

Φευγω απο κει και παω σφαιρα στον Σαββιδη, μαγαζι απο το οποιο εχω κανει αγορες αρκετες φορες.

Εξηγω στη κοπελιτσα την προηγουμενη κατασταση και αμεσως μου επιστρεφει τα 10ε κι με επιβεβαιωνει πως θα μεταφερει το περιστατικο στους ανωτερους της.

Ωραιος ο Σαββιδης, πολυ καλο και συνεπες μαγαζι, δινει μαζι με σμαραγδια/διαμαντια/ γενικα ο,τι πετρες παρεις πιστοποιητικα με βαρος κλπ, απλα οταν παιρνετε απαυτον να πετατε το κουτι γραφει πανω το site και θα βλεπουν οι μπιτσιζ τι δωσατε.

Link to comment
Share on other sites

μερικοί άνθρωποι δεν ξέρουν τι πάει να πει εξυπηρέτηση πελάτη.....

γενικά τα έχει χάσει ο κόσμος. πάω και παρκάρω να πάρω καφέ, γυρνάω πίσω πάω να βγω και ανάβω φλας. Τσουπ μου πετάγεται ένας παπ-@#$@ που φυσικά μιλούσε στο κινητό και διπλοπάρκαρε δίπλα μου ενώ ήταν άδειο το μέρος, να πεις ότι δεν είχα και το φλας. Κορνάρω να κάνει άκρη και κατεβαίνει η μπιτς του (λογικά να πάρει τσιγάρα) και μου κάνει " σιγά 5 λεπτά θα κάνουμε", κατεβάζω και εγώ το παράθυρο και λέω " μα καλά το φλας για να φύγω δεν το είδατε;" και τι απαντάει; " χαλάρωσε άνθρωπε μου πως κάνεις έτσι" της κατεβάζω κάτι καντήλια με την κατάληξη "πρωτοχρονιάτικα" και έφυγα.

α μα πια

Link to comment
Share on other sites

πολλές ιστορίες θα βιώσουμε το 2013 από ότι βλέπω

μία μέρα είπα και εγώ να κοιμηθώ νωρίς στις 1 ώστε να χορτάσω ύπνο και να είμαι φρέσκος το πρωί 10 να πάω να τρέξω για μερικέ δουλίτσες στην αθήνα !

αλλά δεν υπολόγισα δύο παράγοντες τον ηλίθιο φίλο μου και την ηλίθια αδερφή μου .

1:15 ξερός εγώ τέλος πάντων περνάει η ώρα και πάει 3 εκεί μπουκέρνει η sister μου Νίκο ο Μάνος είπε ...............

σηκώνομαι βλέπω το ρολόι και λέω πότε πήγε τρεις (Το μεσημέρι άργησα πάνε οι δουλείες κλπ ...) όχι βράδυ είναι ακόμα να μου λέει

τέλος πάντων τους διαβολόστειλα και τους δύο και μετά yok ύπνο τώρα χασμουριέμαι αλλά λέω να πεταχτώ μέχρι τον φούρνο 20μ να πάρω καμία τυρόπιτα

μας ψεκάζουν δεν εξηγείται αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή και ψυχραιμία!

Μεγάαααλα προσόντα!!!

Και από ότι φαίνεται ολοένα και πιο απαραίτητα,

διαφορετικά το βλέπω να "σφαζόμαστε" μεταξύ μας

και κάποιοι άλλοι να χαμογελάνε χαιρέκακα!!!

Στωικότης λοιπόν, θάρρος καρδιά και πλάτη φαρδιά!

Θα μας χρειαστούν!!!

Χρόνια καλά και πολλά!!!

:happy2:

Link to comment
Share on other sites

κακό αυτό. Η Δευτέρα και η Τρίτη -deadlines για εργασίες- πλησιάζουν. Άρα από μεθαύριο θα αρχίσω να αγχώνομαι :p

MOUAXAXAXAXAXAXA! Τεταρτη το deadline εδω... success-kid.jpg

Μονο τα "blueprints" εχω ετοιμασει. Προβλεπεται τρελο γραψιμο επι 2 μερες...

Link to comment
Share on other sites

κακό αυτό. Η Δευτέρα και η Τρίτη -deadlines για εργασίες- πλησιάζουν. Άρα από μεθαύριο θα αρχίσω να αγχώνομαι :p
MOUAXAXAXAXAXAXA! Τεταρτη το deadline εδω... success-kid.jpg

Μονο τα "blueprints" εχω ετοιμασει. Προβλεπεται τρελο γραψιμο επι 2 μερες...

Τα "last minute" assignments τα έκανα δυο φορές στις αρχές, αλλά από τότε ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ.

Καλύτερα να μου καούν τα pc, να χάσω το ιντερνετ/ρεύμα, ακόμη και το σεξ παρά να κάθομαι δυο μέρες σερί πριν την τελική ημερομηνία.

Προτιμώ να τις έχω 90+% έτοιμες ένα μήνα πριν το deadline από το να ξημεροβραδιάζομαι και να τρέχω στο παρά πέντε.

Link to comment
Share on other sites

πήρα μια οθόνη για την γραμματέα στην εταιρία (από το πλαίσιο κάνει η εταιρία όλες τις παραγγελιες). την ανοίγουμε.. 1 καμένο pixel στην μέση τις οθόνης...

τηλέφωνο στο άτομο του πλαισίου με το οποιο μιλάμε εταιρικά...

-έχει ένα καμένο pixel!

-η εγγύηση καλύπτει από 3 και πάνω

-δεν θα ξαναπάρω τίποτα από το πλαίσιο και όταν μας ρωτήσει ο προϊστάμενος σου γιατί είμαστε δυσαρεστημένοι, θα πω το όνομα σου

-την δευτερα θα έρθει η νέα οθόνη και μέχρι τότε αν θέλετε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτήν

-ok tnx

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.