Jump to content




DJD

Recommended Posts

Ρωτα το κουνουπι μια αν ειναι drummer γιατι απο οτι λες του αρεσει και η μαστουρα..

απλα ειδα στο fb page της σχολης μου σημερα αυτο

εχουμε κανεναν ντραμερ που να ενδιαφερεται να παιξει σε στονερ μπαντα;;
:hehe:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σας βλέπω και ανέβετε φιδάκια, ψεκάζετε και όχι τίποτα άλλο στο τέλος εσείς μαστουρώνετε.

Εγώ μόνιμα έχω φυτεμένα σε γλαστρούλες ένα βασιλικό (όσο κρατήσει βέβαια) και καμιά μέντα, δυόσμο. Χρησιμεύουν και στο φαγητό, αλλά και δεν βάζω αντικουνουπικά κλπ σπίτι.

Αυτό απο τότε που ήμουν στο χωριό το είχαμε μόνιμα. Το διατήρησα όταν πήγα για χρόνια στο Hράκλειο Kρήτης και συνεχίζει και τώρα που είμαι Αθήνα.

Επίσης και όσοι έχετε κοντά σας ευκάλυπτο δε πρέπει να έχετε κουνούπια.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σας βλέπω και ανέβετε φιδάκια, ψεκάζετε και όχι τίποτα άλλο στο τέλος εσείς μαστουρώνετε.

Εγώ μόνιμα έχω φυτεμένα σε γλαστρούλες ένα βασιλικό (όσο κρατήσει βέβαια) και καμιά μέντα, δυόσμο. Χρησιμεύουν και στο φαγητό, αλλά και δεν βάζω αντικουνουπικά κλπ σπίτι.

Αυτό απο τότε που ήμουν στο χωριό το είχαμε μόνιμα. Το διατήρησα όταν πήγα για χρόνια στο Hράκλειο Kρήτης και συνεχίζει και τώρα που είμαι Αθήνα.

Επίσης και όσοι έχετε κοντά σας ευκάλυπτο δε πρέπει να έχετε κουνούπια.

Άλλα φυτά κάνουν?

SNN1109A2G-_1635934a.jpg

να βγάλουμε και τίποτα δηλαδή..

Πές μου κάτι όμως, τι κάνουν αυτά? απωθούν τα κουνούπια ή τα τραβάνε?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβγαινα από μια κυκλική πορεία στην οποία είχε τρελό ζόρισμα και συνδέεται με αφύλακτη διάβαση στην πορεία που πήγαινα βγαίνοντας.

Ήταν όμως 2 ματατζήδες στην άλλη άκρη της διάβασης και πήγαιναν να περάσουν, με είδαν, δε τους είδα όμως εγώ και τραβήχτηκαν, όχι τελευταία στιγμή όμως, θεωρώ ότι δεν κινδύνευσαν.

Μετά από 1 δευτερόλεπτο κατάλαβα τι έγινε και βρισκόμουν ήδη πιο πέρα, είδα από τον καθρέπτη μου τον έναν να κοιτάει το αυτόκινητο, σα να κατέγραφε νοητά τις πινακίδες.

Δεν υπήρχε τροχαία εκεί όμως σίγουρα. Τι μπορούν να μου κάνουν;

Θα χρειαστώ Τσάκωνα για να ξεμπλέξω;

Link to comment
Share on other sites

Άλλα φυτά κάνουν?

SNN1109A2G-_1635934a.jpg

να βγάλουμε και τίποτα δηλαδή..

Πές μου κάτι όμως, τι κάνουν αυτά? απωθούν τα κουνούπια ή τα τραβάνε?

Τα απωθούν. Δεν έχω βάλει σπίτι ποτέ αντικουνουπικό.

Και το Βιξ (χωρίς πλάκα) σε ένα μπωλ με νερό τα διώχνει αλλά είναι μαστούρα. Ευκάλυπτος είναι ουσιαστικά αν δεν κάνω λάθος σε συμπυκνωμένη μορφή.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβγαινα από μια κυκλική πορεία στην οποία είχε τρελό ζόρισμα και συνδέεται με αφύλακτη διάβαση στην πορεία που πήγαινα βγαίνοντας.

Ήταν όμως 2 ματατζήδες στην άλλη άκρη της διάβασης και πήγαιναν να περάσουν, με είδαν, δε τους είδα όμως εγώ και τραβήχτηκαν, όχι τελευταία στιγμή όμως, θεωρώ ότι δεν κινδύνευσαν.

Μετά από 1 δευτερόλεπτο κατάλαβα τι έγινε και βρισκόμουν ήδη πιο πέρα, είδα από τον καθρέπτη μου τον έναν να κοιτάει το αυτόκινητο, σα να κατέγραφε νοητά τις πινακίδες.

Δεν υπήρχε τροχαία εκεί όμως σίγουρα. Τι μπορούν να μου κάνουν;

Θα χρειαστώ Τσάκωνα για να ξεμπλέξω;

Με βάση τα όσα μας είπες, και κυρίως τα bold, δε νομίζω ότι έχεις πρόβλημα :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβγαινα από μια κυκλική πορεία στην οποία είχε τρελό ζόρισμα και συνδέεται με αφύλακτη διάβαση στην πορεία που πήγαινα βγαίνοντας.

Ήταν όμως 2 ματατζήδες στην άλλη άκρη της διάβασης και πήγαιναν να περάσουν, με είδαν, δε τους είδα όμως εγώ και τραβήχτηκαν, όχι τελευταία στιγμή όμως, θεωρώ ότι δεν κινδύνευσαν.

Μετά από 1 δευτερόλεπτο κατάλαβα τι έγινε και βρισκόμουν ήδη πιο πέρα, είδα από τον καθρέπτη μου τον έναν να κοιτάει το αυτόκινητο, σα να κατέγραφε νοητά τις πινακίδες.

Δεν υπήρχε τροχαία εκεί όμως σίγουρα. Τι μπορούν να μου κάνουν;

Θα χρειαστώ Τσάκωνα για να ξεμπλέξω;

Οι MATατζήδες ενδιαφέροντε να χτυπάνε κόσμο, όχι να καταγράφουν παραβιάσεις του Κ.Ο.Κ.

Μάλλον δεν κινδυνευεις, και αν δεν είσαι μουσάτος μαλλιάς να φαίνεσαι αναρχοκομμούνι, τότε δεν κινδυνευεις ακόμα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Οι MATατζήδες ενδιαφέροντε να χτυπάνε κόσμο, όχι να καταγράφουν παραβιάσεις του Κ.Ο.Κ.

Πράγματι, όπως οι ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ, οι ΚΝΙΤΕΣ και λοιποί αναρχοαυτόνομοι έχουν χόμπυ να σπάνε μαγαζιά και να καίνε τράπεζες (ενίοτε και με κόσμο μέσα) έτσι και οι ΜΑΤΑΤΖΗΔΕΣ δεν πρέπει να έχουν κάτι να ασχολούνται ;

Link to comment
Share on other sites

Τα απωθούν. Δεν έχω βάλει σπίτι ποτέ αντικουνουπικό.

Και το Βιξ (χωρίς πλάκα) σε ένα μπωλ με νερό τα διώχνει αλλά είναι μαστούρα. Ευκάλυπτος είναι ουσιαστικά αν δεν κάνω λάθος σε συμπυκνωμένη μορφή.

Ο ευκάλυπτος αποδεδειγμένα απωθεί τα κουνούπια. Αν μάλιστα δείτε νοσοκομείο να έχει ευκαλύπτους είναι σχεδόν βέβαιο ότι παλαιότερα φιλοξενούσε πτέρυγα για μολύνσεις ελονοσίας, τους έβαζαν για να απωθούν τα έντομα ωστε να μην υπάρχει κίνδυνος μετάδοσης της ασθένειας στους υπόλοιπους ασθενείς μέσω τσιμπημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, όπως οι ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ, οι ΚΝΙΤΕΣ και λοιποί αναρχοαυτόνομοι έχουν χόμπυ να σπάνε μαγαζιά και να καίνε τράπεζες (ενίοτε και με κόσμο μέσα) έτσι και οι ΜΑΤΑΤΖΗΔΕΣ δεν πρέπει να έχουν κάτι να ασχολούνται ;

Ώχου ρε άνθρωπε...

Μονάδες Αποκατάστασης Τάξης λέγοντε. Αν είναι στον δρόμο και δεν δέρνουν κόσμο τότε απλά είτε δεν συμβαίνει κάτι είτε περιμένουν εντολές για να βαρέσουν κόσμο. Εκτός αν περιμένεις να αποκαταστήσουν την τάξη με το σεις και με το σας.

1 google search να κάνεις στις εικόνες "ΜΑΤ", θα τους δεις να δέρνουν κόσμο στα μισά αποτελέσματα.

Τώρα αν μου βρεις 1 αδιάσειστη απόδειξη ότι ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ ή ΚΝΙΤΕΣ έχουν χόμπυ να σπάνε μαγαζιά και να καίνε τράπεζες (ενίοτε και με κόσμο μέσα) σου υπόσχομαι να μην ξαναγράψω ποτέ ξανά στο Χρεοκοπία thread και περί πολιτικής στο Ειδησεο-thread.

Link to comment
Share on other sites

ναι nootrop των 1200mg είναι.... το σφύριγμα το είχα και πιο παλιά από 13 χρονών stereo (όπου τώρα έμαθα είχαν μαζέψει υγρό τότε) τώρα είμαι 20 και είμαι στην άλλη κατηγορία .....

τώρα θα δείξει αν το πρόλαβα η όχι την άλλη εβδομάδα στο ακουστόγραμμα .... ακολουθάμε πιστά με τον γιατρό - είναι και χειρούργος και εντάξει παλικάρι - τα βιβλία ότι λένε κάνουμε , καλό μου κουράγιο θα σου στείλω αυριο το ακουστόγραμμα @ThorLite

Το έπαθα στα 33 το έχω τώρα 3 χρονιά κάτι φόρες είναι πολύ κουραστικό να ακούς συνεχεία αυτό το θόρυβο. Ευτυχώς δεν έχω πρόβλημα στο να με παίρνει ο ύπνος. Κουράγιο και περαστικά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.