Jump to content




DJD

Recommended Posts

Θα το πω εδώ γιατί δεν μπορώ να το πω αλλού.

Δεν σου λέω πως να κάνεις τη δουλειά σου, θα έπρεπε να ξέρεις πως να την κάνεις από τα 3 χρόνια που εργάζεσαι στη θέση σου. :rant:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο Έλληνας ο πρόστιχος ο άντρας ο σωστός, δεν πάει πουθενά χωρίς το αυτοκίνητο του.

Σιγά μην πάει κάπου με την συγκοινωνία ή με ποδήλατο! Αυτά είναι για τους Αριστερούς, τους Χίππηδες και τους μετανάστες.

[MENTION=4171]deninho[/MENTION] , εγώ είχα αρκετά μαθηματικά και φυσική να μάθω σαν υποχρεωτικά μαθήματα, και οικονομικά μαθήματα επιλογής (για να αποφύγω τα ΠΟΛΥ ζόρικα μαθήματα επιλογής που έμεναν).

Και πραγματικά, δεν με ενδιέφερε καθόλου η κινηματική φυσική.. :p

Link to comment
Share on other sites

Απελυθησαν 2 κοπελες σημερα. Η μια καλα να παθει γιατι ηταν κοπροσκυλο και ηταν ασοβαρη.

Η αλλη δυστυχως απροσεκτη με την δουλεια και εκανε πολλα λαθη. Το μεγαλο κριμα ειναι οτι ειχε το πιο ωραιο κ@λο... :(

Link to comment
Share on other sites

Απελυθησαν 2 κοπελες σημερα. Η μια καλα να παθει γιατι ηταν κοπροσκυλο και ηταν ασοβαρη.

Η αλλη δυστυχως απροσεκτη με την δουλεια και εκανε πολλα λαθη. Το μεγαλο κριμα ειναι οτι ειχε το πιο ωραιο κ@λο... :(

Εσύ τις απέλυσες;

Link to comment
Share on other sites

Χθες η κοπελα μου η οποια ειναι ανεργη εγγεγραμενη στον οαεδ και εχοντας τη καρτα μαζι της.

Ηταν στο μετρο, τη σταματησαν για ελεγχο, εκεινη τη ωρα και αφου αγχωθηκε δεν εβρισκε (ισως κι να εχασε το εισητηριο της )

Ανεφερε στον υπαλληλο πως ειναι ανεργη και εχει καρτα ανεργιας, η απαντηση ηταν "δεν μου λεει κατι αυτο)

Σαν μικρο ψαρακι εδωσε ταυτοτητες διαυθυνση τα παντα.

Πηρα σημερα το πρωι τη κληση και μαζι με τη καρτα ανεργιας βρηκα τον προισταμενο ο οποιος τυχαινει να ειναι γνωστος γνωστου ο οποιος μου χρωσταει χαρη.

Επειδη ξερω πως δεν επιτρεπεται κανονικα να γραψει καποιον που ειναι ανεργος κλπ. Τ

Του λεω δεν θελω να τη σβησεις, αφου ειναι χαζη η αλλη και δε γνωριζει τα δικαωματα της ας τη πλερωσει δε με νοιαζει.

Το λαμογιο που ειπε ομως "δεν μου λεει κατι αυτο" θελω να το βρω και να του περασω δυο χερακια ξυλο και φυσικα θα υποβαλλω καταγγελια.

Ο ιδιος γνωστος γνωστου μαλιστα θα αναλαμβανε το περιστατικο.

Παντως γατακια γυναικες, εμας που μας βρισκετε καλα παιδια μας πουλατε μαγκιες τσαμπουκα και νευρα, οταν ομως πρεπει να υπερασπισετε τα δικαωματα σας (μου καιγατε και σουτιεν στις πλατειες παναθεμα σας) πατε σαν τα προβατα για σφαγη. μπεεεεεε

Ρε συ, έχω την εντύπωση ότι υπήρχε πρόταση (πέρσι κάποια στιγμή) αλλά δεν οριστικοποιήθηκε αυτό. Μήπως έχεις πρόχειρο κάνα λινκ της απόφασης και τις προϋποθέσεις της δωρεάν μετακίνησης;

Link to comment
Share on other sites

γενικά όταν δεν έχετε εισιτήριο να αρνήστε να δώσετε τα στοιχεία σας και να θελετε να πάτε στο τμήμα .

όπου εκεί θα δηλώσετε ότι με τραμπουκισμό και φασισμό και ΕΚΦΟΒΙΣΜΟ σας ζήτησε το εισιτήριο κλπ κλπ !

Και μετά τι γίνεται?:nothing:

Link to comment
Share on other sites

γενικά όταν δεν έχετε εισιτήριο να αρνήστε να δώσετε τα στοιχεία σας και να θελετε να πάτε στο τμήμα .

όπου εκεί θα δηλώσετε ότι με τραμπουκισμό και φασισμό και ΕΚΦΟΒΙΣΜΟ σας ζήτησε το εισιτήριο κλπ κλπ !

καλά μεγάλε, εισαι και πολύ μάγκας ε ;

Να ζητάς και αποζημίωση που σου χάλασε το τζάμπα δρομολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

κανε αλλά δε νομίζω να βγάλουμε και καμια άκρη....

εχεις δικιο μιας και τετοιες συζητησεις εχουν γινει πολλες. Αν βρει καποιος παντως αυτο με τα στοιχεια καλο θα ναι να το ποσταρει

Link to comment
Share on other sites

Η ASUS ειχε θυγατρικη την Pegatron, την οποια, προοριζε μαζι με αλλες, οπως την Pegasus, να κατασκευαζει διαφορετικα προιοντα. Δηλαδη αντι ολα τα προιοντα της να βγαινουν υπο το brand της, να χωριστουν και ετσι πχ η ASUS να βγαζει mobos, η Pegatron laptops κλπ. Αυτο δεν εκατσε ποτε και ετσι χωριστηκαν μεταξυ τους με την Pegatron να γινεται αυτονομη. Στο μεταξυ, η Pegatron ειχε (εχει) την ASRock.

Αυτο που ρωτανε και απανταει ο τυπος ειναι αν υπαρχει ακομα συνδεση μεταξυ τους. Η αληθεια ειναι πως αμεση σχεση δεν ειχαν ποτε (δεν εβλεπες παραπλησια μοντελα) αλλα η ASUS στην ουσια ηταν το αφεντικο της για αρκετα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.