Jump to content




DJD

Recommended Posts

αν πάντως λες για πάρκο με κούνιες κλπ, και ασχέτως νομοθεσίας, είναι τελείως σιχαμένο που υπάρχουν σκυλιά εκει που παίζουν μικρά παιδιά

Έλα, παραδέξου το - δεν ήθελες να πεις "υπάρχουν", άλλο ρήμα σκέφτεσαι :)

Και σε αυτή την περίπτωση, σιχαμένοι είναι κατά κανόνα οι ιδιοκτήτες και όχι τα ζώα...

Link to comment
Share on other sites

Έλα, παραδέξου το - δεν ήθελες να πεις "υπάρχουν", άλλο ρήμα σκέφτεσαι :)

Και σε αυτή την περίπτωση, σιχαμένοι είναι κατά κανόνα οι ιδιοκτήτες και όχι τα ζώα...

Νομίζω ο polonos ανήκει στο 0,01% των ιδιοκτητών που έχει σακουλίτσα και φτυαράκι για αυτόν τον λόγο.

Link to comment
Share on other sites

αν πάντως λες για πάρκο με κούνιες κλπ, και ασχέτως νομοθεσίας, είναι τελείως σιχαμένο που υπάρχουν σκυλιά εκει που παίζουν μικρά παιδιά

ΣΑΦΩΣ και δεν μιλαω για παρκο με κουνιες κλπ

Τωρα για το σιχαμενο κι τετοια αστο καλυτερα, καθε σαββατο εχουμε λαικη στη γειτονια κι παρ'ολο που ο δημος βαζει χημικες τουλετες πανε κι χεζουν ανθρωποι στο παρκο που παμε εμεις τα σκυλια... :bye:

Νομίζω ο polonos ανήκει στο 0,01% των ιδιοκτητών που έχει σακουλίτσα και φτυαράκι για αυτόν τον λόγο.

Φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Είχα χράψει απάντηση σε άλλο θέμα 5 γραμμών, πήγα να αλλάξω tab και καταλάθος πάτησα σε σελιδοδείκτη οπότε έχασα αυτά που είχα γράψει.

Firefox? Textarea cache

Chrome? Lazarus: Form Recovery

Link to comment
Share on other sites

Έλα, παραδέξου το - δεν ήθελες να πεις "υπάρχουν", άλλο ρήμα σκέφτεσαι :)

Και σε αυτή την περίπτωση, σιχαμένοι είναι κατά κανόνα οι ιδιοκτήτες και όχι τα ζώα...

ειλικρινά δεν σε πιάνω. ποιο ρήμα θα έπρεπε να σκέφτομαι;

Εννοείται ότι με ενοχλεί ο ιδιοκτήτης που φέρνει το ζώο του για βόλτα εκεί που παίζουν τα παιδιά, ούτως ή άλλως αρκετά τέτοια πάρκα (παιδική χαρά) έχουν πλέον περίφραξη και πόρτες αλλά μερικοί δεν πτοούνται

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά δεν σε πιάνω. ποιο ρήμα θα έπρεπε να σκέφτομαι;

Εννοείται ότι με ενοχλεί ο ιδιοκτήτης που φέρνει το ζώο του για βόλτα εκεί που παίζουν τα παιδιά, ούτως ή άλλως αρκετά τέτοια πάρκα (παιδική χαρά) έχουν πλέον περίφραξη και πόρτες αλλά μερικοί δεν πτοούνται

το ρήμα που έρχεται μετά απο καφέ και τσιγάρο

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο σκεπτικός είμαι με τη μεταφορά ζώων στα λεωφορεία κλπ, παρά με τα κακάκια. Τόσα σκουπίδια πετάνε και οι άνθρωποι, να λέμε την αλήθεια (καλά κάνει ο πολωνός με φτιαράκι και σακούλε φυσικά). Το άλλο βέβαια, ενώ κατανοώ ότι τα ζώα δεν είναι αντικείμενα να τα πετάμε στις αποσκευές, αν στη δίπλα θέση είναι αλεργικός; Αν το σκυλί, γατί κλπ ενοχλεί; (κάποιοι κοιμούνται, διαβάζουν, έχουν πονοκέφαλο). Μάλλον καλύτερα να μην ταξιδεύει και το κατοικίδιο μαζί, στις συγκοινωνίες. :/

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπό'. Είναι Παρασκευή και μετά από μια δύσκολη εβδομάδα ετοιμάζομαι για Σ/Κ, οπότε θέλω να γκρινιάξω για ένα Σοβαρό Θέμα™ που με Απασχολεί®...

Αν προσβάλλεστε εύκολα ή είστε ανήλικοι, παρακαλώ μη διαβάσετε παρακάτω:

Γιατί στο διάολο επικρατεί εδώ μέσα η σύμβαση όταν κάποιος θέλει να μιλήσει για το μ@λάκα που του γάμησε τη μέρα να τον περιγράφει ως "λαλάκα" που κάτι "μάμησε"; Έχω μικρότερο θέμα με τα "π00τανάκια", γιατί κρατάνε την εκφορά και δε με κάνουν να νιώθω ότι μου έστησαν ενέδρα για να διαβάσω μόνο εγώ την "κακιά λεξούλα" στο μυαλό μου και αυτός που το γράφει να την βγάλει λάδι.

Προσωπικά, αισθάνομαι ακριβώς έτσι:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=PdtHZ_6oz9Q]George Carlin explains why you should say nigger - YouTube[/ame]

και ειδικά έτσι:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=dF1NUposXVQ]Offended by the "N word" - YouTube[/ame]

Άλλωστε, το φίλτρο μόνο το συνώνυμο του αυνανιστή πιάνει, όλα τα άλλα περνάνε ελεύθερα -και δικαίως! Ουφ, ξαλάφρωσα. :)

Καλό Σ/Κ!

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο σκεπτικός είμαι με τη μεταφορά ζώων στα λεωφορεία κλπ, παρά με τα κακάκια. Τόσα σκουπίδια πετάνε και οι άνθρωποι, να λέμε την αλήθεια (καλά κάνει ο πολωνός με φτιαράκι και σακούλε φυσικά). Το άλλο βέβαια, ενώ κατανοώ ότι τα ζώα δεν είναι αντικείμενα να τα πετάμε στις αποσκευές, αν στη δίπλα θέση είναι αλεργικός; Αν το σκυλί, γατί κλπ ενοχλεί; (κάποιοι κοιμούνται, διαβάζουν, έχουν πονοκέφαλο). Μάλλον καλύτερα να μην ταξιδεύει και το κατοικίδιο μαζί, στις συγκοινωνίες. :/

Κι μενα με ενοχλουσε μια φορα που γυρνουσα απο τη Κομοτηνη μια χοντρη θεια η οποια μιλουσε με τον οδηγο αλλα δεν τη βαλαμε στις αποσκευες.

Εισαι κι διαβασμενο ανοιχτομυαλο ατομο υποτιθεται μαζεψου :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22279]acct[/MENTION] σιγά, τώρα πια θα διαβάσεις και κανένα "malaka" στο φορουμ (να είδες?), μπορεί και καμμια άλλη λέξη. Παλιά αν έλεγες κάτι κακό σε υποχρεώνανε σε υπερχρονισμό με DFI

Link to comment
Share on other sites

Κι μενα με ενοχλουσε μια φορα που γυρνουσα απο τη Κομοτηνη μια χοντρη θεια η οποια μιλουσε με τον οδηγο αλλα δεν τη βαλαμε στις αποσκευες.

Εισαι κι διαβασμενο ανοιχτομυαλο ατομο υποτιθεται μαζεψου :p

Προσωπικά λατρεύω τα ζώα και ειδικά τις γάτες. Ωστόσο, δεν μπορώ να αντέξω πάνω από τέταρτο με γάτα, καθώς μου φέρνει φτερνίσματα και φαγούρες στα μάτια. Γι αυτό δεν έχω δική μου γάτα και φορτώνω τη γιαγιά μου για μένα. :hehe: Δεν είναι παράλογο αυτό που είπα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο να εισαι αλλεργικος (απολυτα σεβαστο και ανθρωπινο)

Κι αλλο να μου πεις δεν μπορω να διαβασω γιατι ο σκυλος σου γλυφει τα παπ@ρια του.

Αντιλαμβανεσαι τη διαφορα ετσι ? :hug:

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπό'. Είναι Παρασκευή και μετά από μια δύσκολη εβδομάδα ετοιμάζομαι για Σ/Κ, οπότε θέλω να γκρινιάξω για ένα Σοβαρό Θέμα™ που με Απασχολεί®...

Αν προσβάλλεστε εύκολα ή είστε ανήλικοι, παρακαλώ μη διαβάσετε παρακάτω:

Γιατί στο διάολο επικρατεί εδώ μέσα η σύμβαση όταν κάποιος θέλει να μιλήσει για το μ@λάκα που του γάμησε τη μέρα να τον περιγράφει ως "λαλάκα" που κάτι "μάμησε"; Έχω μικρότερο θέμα με τα "π00τανάκια", γιατί κρατάνε την εκφορά και δε με κάνουν να νιώθω ότι μου έστησαν ενέδρα για να διαβάσω μόνο εγώ την "κακιά λεξούλα" στο μυαλό μου και αυτός που το γράφει να την βγάλει λάδι.

Προσωπικά, αισθάνομαι ακριβώς έτσι:

και ειδικά έτσι:

Άλλωστε, το φίλτρο μόνο το συνώνυμο του αυνανιστή πιάνει, όλα τα άλλα περνάνε ελεύθερα -και δικαίως! Ουφ, ξαλάφρωσα. :)

Καλό Σ/Κ!

Ο λόγος είναι γιατί το thelab το διαβάζουν και σε εργασιακούς χώρους. Οπότε δεν είναι και το καλύτερο να περάσει κάποιος από πάνω σου την ώρα που διαβάζεις τα μπινελίκια που ρίχνει ο χ χρήστης για το y θέμα.

[MENTION=22279]acct[/MENTION] αν προσβάλλεσαι, είσαι παρθένος, nsfw κτλ μην ανοίξεις το spoiler

MFtag.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά ούτε αυτό το καταλαβαίνω. Όταν πας στη δουλειά σου υποτίθεται πας για να δουλέψεις, όχι να χαζεύεις στο TheLab ή οποιαδήποτε άλλη σελίδα. Για μένα είναι το ίδιο και το αυτό να περάσει κάποιος από πάνω σου την ώρα που διαβάζεις τα μπινελίκια που ρίχνει ο χ χρήστης για το y θέμα ή να διαβάζεις κάτι άλλο κομψό, σε άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το ίδιο. Στις κυρίως ενότητες του forum μπορείς να βρεις πληροφορίες που σε βοηθάνε στη δουλειά σου.

Για τον ίδιο λόγο δε θέλουμε περίεργο υλικό και στις φωτογραφίες/video και γιαυτό μπαίνουν σε spoiler όσες είναι υπέρ του δέοντος.

Link to comment
Share on other sites

Άντε, αφού το παίρνετε σοβαρά, να απαντήσω κι εγώ σοβαρά. :)

Με ενοχλεί μόνο ο ευφημισμός εκεί που θεωρώ ότι δεν προστατεύει ούτε τον γράφοντα, ούτε το φόρουμ. Δεν είναι προσβλητικό να πεις "ρε γαμώτο", αντίθετα είναι λίγο παιδικό και ανούσιο το "ρε μαμώτο" για λόγους ευθιξίας. Με κάθε τρόπο, τα δύο είναι ταυτόσημα για τον αναγνώστη.

Αν επρόκειτο να χρησιμοποιηθούν για να προσβάλλουν κάποιον προσωπικά, θα ήταν εξίσου προσβλητικά και κατακριτέα.

Επίσης, αν κάποιος μια στο τόσο αισθανθεί την ανάγκη να βρίσει αόριστα (ως επί το πλείστον είμαστε σχετικά εγκρατής κοινότητα) μάλλον είναι για κάτι σημαντικό και ενδεχομένως δικαιολογημένο, οπότε υπό προϋποθέσεις μπορείς και να το αγνοήσεις.

Ειδικά αφού δε μου έχει τύχει να δω σε θέματα έξω από το Off-topic την ανάγκη για καντήλια, οπότε δε θα ανησυχούσα ότι τα τεχνικά θέματα κινδυνεύουν με εκτροχιασμό. Ακόμη και για την εταιρεία που πολλάκις προκαλεί το μένος και την οργή μας, η χειρότερη βρισιά που διάβασα ήταν σήμερα "Έλεος εκεί στην MS!!".

tl;dr: trust users, ban euphemisms :fun:

Link to comment
Share on other sites

Άντε, αφού το παίρνετε σοβαρά, να απαντήσω κι εγώ σοβαρά. :)

Με ενοχλεί μόνο ο ευφημισμός εκεί που θεωρώ ότι δεν προστατεύει ούτε τον γράφοντα, ούτε το φόρουμ. Δεν είναι προσβλητικό να πεις "ρε γαμώτο", αντίθετα είναι λίγο παιδικό και ανούσιο το "ρε μαμώτο" για λόγους ευθιξίας. Με κάθε τρόπο, τα δύο είναι ταυτόσημα για τον αναγνώστη.

Αν επρόκειτο να χρησιμοποιηθούν για να προσβάλλουν κάποιον προσωπικά, θα ήταν εξίσου προσβλητικά και κατακριτέα.

Επίσης, αν κάποιος μια στο τόσο αισθανθεί την ανάγκη να βρίσει αόριστα (ως επί το πλείστον είμαστε σχετικά εγκρατής κοινότητα) μάλλον είναι για κάτι σημαντικό και ενδεχομένως δικαιολογημένο, οπότε υπό προϋποθέσεις μπορείς και να το αγνοήσεις.

Ειδικά αφού δε μου έχει τύχει να δω σε θέματα έξω από το Off-topic την ανάγκη για καντήλια, οπότε δε θα ανησυχούσα ότι τα τεχνικά θέματα κινδυνεύουν με εκτροχιασμό. Ακόμη και για την εταιρεία που πολλάκις προκαλεί το μένος και την οργή μας, η χειρότερη βρισιά που διάβασα ήταν σήμερα "Έλεος εκεί στην MS!!".

tl;dr: trust users, ban euphemisms :fun:

ban users, ban euphimisms, ban cats!

Και σιγά την εταίρεία που προκαλεί μένος και οργή, αν ήταν θα έλεγε

NSFW

Γαμιέται η Apple :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.