Jump to content




DJD

Recommended Posts

Φίλε, το φασαρία είναι αυτή σήμερα στο Φυσικό; μια χαρά ήμασταν με τους καταλήψεις. Ησυχία, αίθουσες, αποδοτικό διάβασμα... Τι διάολο το ανοίξαμε το ρημάδι;

Sent from my Find 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μας πήρε ένας πελάτης τηλέφωνο, να διαμαρτυρηθεί γιατί πήγε να κάνει μια κράτηση και δεν υπήρχε η εθνικότητά* του στις επιλογές. Όταν τον ρωτήσαμε από ποιά χώρα είναι, μας είπε τη Nauru.

Ειλικρινά δεν ξέρω τι μου έκανε μεγαλύτερη εντύπωση:

1. Το ότι από τα >100.000 ξενοδοχεία που έχουμε στο σύστημα, έτυχε να κάνει κράτηση σε ξενοδοχείο που απαιτεί υπηκοότητα

2. Το ότι ο 1 από τους ~9700 κατοίκους αυτής της χώρας ανάμεσα στα 6δις, έτυχε να μπει στο σύστημά μας

3. Ή το ότι αυτός στη μέση του πουθενά, είχε internet κι εγώ δεν έχω στα προάστια της Αθήνας.

*κάποια ξενοδοχεία απαιτούν να γνωρίζουν την υπηκοότητα του πελάτη. Πολλά έχουν διαφορετικές τιμές για κάθε περίπτωση, ενώ άλλα, δε δέχονται πελάτες από κάποιες χώρες. Δεν είναι ρατσισμός αυτό, μην το βλέπετε έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Μας πήρε ένας πελάτης τηλέφωνο, να διαμαρτυρηθεί γιατί πήγε να κάνει μια κράτηση και δεν υπήρχε η εθνικότητά* του στις επιλογές. Όταν τον ρωτήσαμε από ποιά χώρα είναι, μας είπε τη Nauru.

Ειλικρινά δεν ξέρω τι μου έκανε μεγαλύτερη εντύπωση:

1. Το ότι από τα >100.000 ξενοδοχεία που έχουμε στο σύστημα, έτυχε να κάνει κράτηση σε ξενοδοχείο που απαιτεί υπηκοότητα

2. Το ότι ο 1 από τους ~9700 κατοίκους αυτής της χώρας ανάμεσα στα 6δις, έτυχε να μπει στο σύστημά μας

3. Ή το ότι αυτός στη μέση του πουθενά, είχε internet κι εγώ δεν έχω στα προάστια της Αθήνας.

*κάποια ξενοδοχεία απαιτούν να γνωρίζουν την υπηκοότητα του πελάτη. Πολλά έχουν διαφορετικές τιμές για κάθε περίπτωση, ενώ άλλα, δε δέχονται πελάτες από κάποιες χώρες. Δεν είναι ρατσισμός αυτό, μην το βλέπετε έτσι...

3....

:(

Link to comment
Share on other sites

Μας πήρε ένας πελάτης τηλέφωνο, να διαμαρτυρηθεί γιατί πήγε να κάνει μια κράτηση και δεν υπήρχε η εθνικότητά* του στις επιλογές. Όταν τον ρωτήσαμε από ποιά χώρα είναι, μας είπε τη Nauru.

Ειλικρινά δεν ξέρω τι μου έκανε μεγαλύτερη εντύπωση:

1. Το ότι από τα >100.000 ξενοδοχεία που έχουμε στο σύστημα, έτυχε να κάνει κράτηση σε ξενοδοχείο που απαιτεί υπηκοότητα

2. Το ότι ο 1 από τους ~9700 κατοίκους αυτής της χώρας ανάμεσα στα 6δις, έτυχε να μπει στο σύστημά μας

3. Ή το ότι αυτός στη μέση του πουθενά, είχε internet κι εγώ δεν έχω στα προάστια της Αθήνας.

*κάποια ξενοδοχεία απαιτούν να γνωρίζουν την υπηκοότητα του πελάτη. Πολλά έχουν διαφορετικές τιμές για κάθε περίπτωση, ενώ άλλα, δε δέχονται πελάτες από κάποιες χώρες. Δεν είναι ρατσισμός αυτό, μην το βλέπετε έτσι...

Εγώ έχω πετύχει 2 πελάτες που αγοράσανε software με Registration key από Nauru :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μλκς σας δουλεύουν δεν γίνεται!

Που να δεις και κάποιους άλλους που δουλεύουν έναν mod. Κάθονται και γράφουν κατεβατά και κατεβατά με βαρετές και χαζές φιλοσοφίες και αυτός είναι υποχρεωμένος να τα διαβάζει και να τα διαβάζει.... :p

Απίστευτα σπαστικό, I really know, sorry about that.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ξέρετε ποιο είναι; Ότι την έχετε δει λίγο "λαίουρες" και όταν κάποιος πάει να μπει στην παρέα κάνετε λες και είστε οι "παλιοί" στη μονάδα και πρέπει να καψωνάρετε τους "νέους". Αυτή η συμπεριφορά με ενοχλεί. Ενοχλεί επίσης και αποθαρρύνει όποιο νέο ή και παλιό μέλος θέλει να προσφέρει/γράψει κάτι το οποίο ξεφεύγει από το στενό οπτικό σας ορίζοντα. Γι'αυτό από εδώ και πέρα, τέτοιες συμπεριφορές θα τιμωρούνται χωρίς "μα" και "μου" με τουλάχιστον 15νθήμερο ban.

Ποιος μίλησε, μονο ο jpavly έμεινε να κάνει like στο post σου για να λιώσουμε στην ειρωνεία

Link to comment
Share on other sites

Εσύ κοίτα να βάζεις καμιά υπενθύμιση στο ημερολόγιο για τα ΒΑΝς που ρίχνεις και άσε τα "τουλάχιστον" πριν το "15 μέρες".

(ρε θα στο κοπανάω :p )

Link to comment
Share on other sites

Vc0sg.gif

Ναι καλά, σε πιστέψαμε. Εδώ πήρες αμπάριζα το google image να βρεις το συγκεκριμένο τζιφάκι :p

Εσύ καλομελέτα και σου 'ρχεται :p

Βρε ας έρθει να το φιλοξενήσουμε 15 μέρες και να φύγει. Όχι να μας ανέβει και στο κρεβάτι. :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.