Jump to content




DJD

Recommended Posts

Πολύ επιμορφωτικό τελικά το ΠΟΘ! Πέρισυ δεν λύσαμε και το μείζον ζήτημα "από που κλ@νει το μπαρμπούνι;" :p

Δίπλα πάντως αναλύουμε το "από που ******** τον ελεύθερο επαγγελματία" :p

Link to comment
Share on other sites

Η δυσκολία του να περάσεις τα μαθήματα της σχολής σου είναι αντιστρόφως ανάλογη του αριθμού των μαθημάτων που σου μένουν για πτυχίο και υπολογίζεται πάντα αθροιστικά με την PRO-ίλα του εκάστοτε PRO-φέσσορα.

:suicide:

Η δυσκολία του να περάσεις τα μαθήματα της σχολής είναι αντίστροφος ανάλογη του ποσο έχεις στρώσει τον πισινό σου κάτω όλο το εξάμηνο.

#truestory

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να πω πως εχεις αδικο αλλα και οι προφεσορες δε πανε πισω...

-ενας έκοψε φιλο γιατι δε του άρεσε η φατσα του

-αλλος προσπαθουσε να βρει ατομα να τους βαλει σε "πυραμιδα" (σε περναγε και στο μαθημα)

-αλλος λεει δε θα βαλει ενα συγκεκριμένο θεμα και να μη το διαβάσουμε

-αλλος άκουσε πως "ξεραμε" τι περίπου θα βαλει και άλλαξε τα θεματα την ιδια μερα με άλλα άκυρα-δυσκολα (= μια ακυρη παράγραφος καπου στο βιβλιο για κάποιο πρωτοκολλο που ούτε καν χρησιμοποιείτε σήμερα )

μπορει να εχω ξεχασει και κανα ακομη..back to reading

Link to comment
Share on other sites

Η δυσκολία του να περάσεις τα μαθήματα της σχολής είναι αντίστροφος ανάλογη του ποσο έχεις στρώσει τον πισινό σου κάτω όλο το εξάμηνο.

#truestory

Έχοντας περάσει 18 μαθήματα σε έναν χρόνο, μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει, τουλάχιστον όχι στη σχολή μου. Τα προηγούμενα χρόνια διάβαζα πολύ περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Η δυσκολία του να περάσεις τα μαθήματα της σχολής σου είναι αντιστρόφως ανάλογη του αριθμού των μαθημάτων που σου μένουν για πτυχίο και υπολογίζεται πάντα αθροιστικά με την PRO-ίλα του εκάστοτε PRO-φέσσορα.

:suicide:

Όχι αν είσαι στέλεχος της ΔΑΠ και ο καθηγητής ΝεοΔημοκράτης

/flame

on a serious note, για μένα δεν ήταν έτσι. Απλά, έχοντας μόνο 2 μαθήματα στο τέλος, συγκεντρώθηκα μόνο σε αυτά τα 2 μαθήματα (που δεν τα πήγαινα μία)

Στο ένα με πέρασε χαριστικά ο καθηγητής (είχα διαβάσει, είχα μάθει να λύνω τις ασκήσεις με τον τρόπο που τις έλυνε σχεδόν σε κάθε μάθημα και πάει στο τέλος και δεν βάζει τέτοια άσκηση!!!!, οι άλλες ασκήσεις ήταν θεωρίες και λοιπές λακαμίες), αλλά λίγο του ότι ήταν προτελευταίο μάθημα, λίγο του ότι ήταν ΑΣΧΕΤΟ μάθημα με την σχολή (ΜικροΟικονομική θεωρία σε σχολή υπολογιστών), λίγο του ότι ήμουν 7ο έτος, με πέρασε..

Στο άλλο, πήγα και πέρασα με το σπαθί μου..

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αρχισα να περναω πολλα μαθηματα οταν εκανα μεγαλες παρεες και πηγαιναμε ολοι μαζι για τα μαθηματα και ειχαμε σωστη "οργανωση".

Γι αυτο βεβαια δεν ξερω και καθολου προγραμματισμο:shutup:

(πληροφορικη ΑΣΟΕΕ)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αρχισα να περναω πολλα μαθηματα οταν εκανα μεγαλες παρεες και πηγαιναμε ολοι μαζι για τα μαθηματα και ειχαμε σωστη "οργανωση".

Γι

πραγματικα αυτο ισχυει 100% σε εμενα.

σε μερικες που δεν ειχα παρεα να παω (δε μιλαω-ενοχλω στο μάθημα ) τις σέρνω ακομα μαζι μου ...σίχαμα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αρχισα να περναω πολλα μαθηματα οταν εκανα μεγαλες παρεες και πηγαιναμε ολοι μαζι για τα μαθηματα και ειχαμε σωστη "οργανωση".

Γι αυτο βεβαια δεν ξερω και καθολου προγραμματισμο:shutup:

(πληροφορικη ΑΣΟΕΕ)

πραγματικα αυτο ισχυει 100% σε εμενα.

σε μερικες που δεν ειχα παρεα να παω (δε μιλαω-ενοχλω στο μάθημα ) τις σέρνω ακομα μαζι μου ...σίχαμα

Έτσι να βγαίνουν όλα στην φόρα!

Παιδιά αντιγραφή σε σημαντικά μαθήματα (κορμού / άμεσης σχέσης με το αντικείμενο) είναι ξεφτίλα πρώτα στον εαυτό σας, μετά στους καθηγητές σας, και μετά στους συναδέλφους σας..

My 2 c..

Link to comment
Share on other sites

κατσε δεν καταλαβα πως μιλαει για αντιγραφή και τα σχετικά.

ποτε δεν εχω κάνει στη σχολή ενω ορισμενες φορες βλεπω άλλους να έχουν ολόκληρες Α4 κόλλες και να το δείχνουν/τη λενε στους καθηγητες οταν δε τους βοήθησαν τα σκονάκια κιόλας :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Nαι για αντιγραφη λεω, και το εχω μετανοιωσει, οπως εχω μετανοιωσει και το οτι πχ χαλασα τον βαθμο του απολυτηριου στο Λυκειο γιατι βαριομουν να διαβασω τα ενδοσχολικα μετα τις πανελληνιες.

Οταν εισαι μικρος τα βλεπεις ως αγγαρεια, αλλα μετα ειναι αργα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν εισαι μικρος τα βλεπεις ως αγγαρεια, αλλα μετα ειναι αργα.

για το θεμα του προγραμματισμου παντως δεν ειναι , ειναι ακριβως το αντιθετο, με το google μαθαινεις οχι στη σχολη

Link to comment
Share on other sites

για το θεμα του προγραμματισμου παντως δεν ειναι , ειναι ακριβως το αντιθετο, με το google μαθαινεις οχι στη σχολη

Καλά εννοείται. Απλά εγώ μπήκα από θετική κατεύθυνση και δεν είχα ιδέα. Οπότε όταν αρχίσανε στη σχολή από το 3 και όχι το 0, δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω αλλά αντίθετα να μισήσω.

Anyway, ευτυχώς έχει πολλούς κλάδους να ακολουθήσεις το επάγγελμα, αρκεί να βρεις ποιος σου αρέσει.

Sent from my Migato GT-N7105

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει 18 μαθήματα σε έναν χρόνο, μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει, τουλάχιστον όχι στη σχολή μου. Τα προηγούμενα χρόνια διάβαζα πολύ περισσότερο.

από ένα σημείο και μετά, τα μαθήματα τα περνάς όχι τόσο με το πολύ διάβασμα, αλλά με το καλό διάβασμα που λόγω έλλειψης εμπειρίας δεν ξέρεις να κάνεις τα πρώτα χρόνια. στη σχολή μου είχα αρκετά παραδείγματα φίλων που ουσιαστικά τελείωσαν το πολυτεχνείο σε 2 χρόνια (στο πέμπτο και στο έκτο :p)

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται. Απλά εγώ μπήκα από θετική κατεύθυνση και δεν είχα ιδέα. Οπότε όταν αρχίσανε στη σχολή από το 3 και όχι το 0, δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω αλλά αντίθετα να μισήσω.

Anyway, ευτυχώς έχει πολλούς κλάδους να ακολουθήσεις το επάγγελμα, αρκεί να βρεις ποιος σου αρέσει.

Sent from my Migato GT-N7105

Μην ανησυχείς, αν δουλεύεις σε οτιδήποτε έχει να κάνει με ICT ή Engineering όλοι νομίζουν ότι εξ ορισμού ξέρεις προγραμματισμό, δίκτυα, συστήματα, αυτοματισμούς, προμήθειες, διοίκηση, διασφάλιση ποιότητας και ίσως και μερικά πράγματα που μου διαφεύγουν. Οπότε, πάντα θα 'χεις κάτι να ασχολείσαι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα LED του κάνουν 5€ το ένα (Cree XLamp). Αν δε θες να ξοδέψεις 120€, δε φτιάχνεις κάνενα πιο πρόχειρο μόνος; ;)

Καλή ιδέα, αλλά το σοβαρότερο πρόβλημα που έχεις να λύσεις είναι η ψύξη των LED.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.