Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Βασικά δεν ψήφισαν Μπάφυ αλλά -ουσιαστικά- Joss Whedon (Firefly, Dollhouse κλπ)... οι υποστηρικτές του είναι γνωστοί για τον φανατισμό τους. :p

Το breaking bad είναι top αλλά -κατ' εμέ- δεν παίζει με τίποτα σε κατηγορία HBO (wire, sopranos, game of thrones, oz, deadwood κλπ). Και φυσικά, για να κρίνουμε μια σειρά πρέπει να έχει ολοκληρωθεί πρώτα, αν και στην κατηγορία drama δύσκολα να γίνει κάτι το ανατρεπτικό (πχ scifi με ένα ξενέρωτο τέλος).

Link to comment
Share on other sites

Το breaking bad είναι top αλλά -κατ' εμέ- δεν παίζει με τίποτα σε κατηγορία HBO (wire, sopranos, game of thrones, oz, deadwood κλπ). Και φυσικά, για να κρίνουμε μια σειρά πρέπει να έχει ολοκληρωθεί πρώτα, αν και στην κατηγορία drama δύσκολα να γίνει κάτι το ανατρεπτικό (πχ scifi με ένα ξενέρωτο τέλος).

Να προσθεσω και six feet under που μου ειχε αρεσει απιστευτα.

Λοιπον εχω αρκετα χρονια να πιασω σειρα απο την αρχη και νομιζω οτι ηρθε η ωρα.Μονο το game of thrones εχω δει απο αυτα που ανεφερες.

Τα wire sopranos deadwood δεν μου λενε απολυτως τιποτα.To oz φαινετε super!Το εχει δει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω και six feet under που μου ειχε αρεσει απιστευτα.

Κι αυτό μέσα, το συγκεκριμένο το είδα όλο στη σκοπιά a030.gif (mls destinator χεχε). Για το oz πράγματι δεν υπάρχουν υπότιτλοι (κρίμα που κάποια ομάδα δεν το έχει πιάσει ακόμα), αν το πάρεις απόφαση βρες τους αγγλικούς τουλάχιστον.

Είδα awake 1x04, τίποτα το ιδιαίτερο για την ώρα, δεν το βλέπω να συνεχίζει με αυτούς τους ρυθμούς.

Link to comment
Share on other sites

....

Το breaking bad είναι top αλλά -κατ' εμέ- δεν παίζει με τίποτα σε κατηγορία HBO (wire, sopranos, game of thrones, oz, deadwood κλπ). Και φυσικά, για να κρίνουμε μια σειρά πρέπει να έχει ολοκληρωθεί πρώτα, αν και στην κατηγορία drama δύσκολα να γίνει κάτι το ανατρεπτικό (πχ scifi με ένα ξενέρωτο τέλος).

Έχω δει Deadwood, Sopranos, Buffy, Battlestar Galactica, Game of Thrones αλλά αν και μιλάμε για διαφορετικά είδη άρα μη συγκρίσιμα τελικά θα ψήφιζα εύκολα Breaking Bad και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σαν το the wire δεν ειναι το breaking bad. Παρα πολυ καλο, αλλα οχι ισαξιο. Το breaking bad ειναι πιο εμπορικο γι αυτο εχει και πιο πολλους θαυμαστες. Το the wire καθεσαι και το απολαμβανεις, παρ ολο που οταν τελειωνει ενα επεισοδιο δεν εχεις αγωνια για το επομενο, δεν εχει αυτο το πραγμα αναγκη για να σε κρατησει ως θεατη.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=44]unstoppable[/MENTION] Αν σου άρεσε το bb, λογικό σε βρίσκω. :T:

Γούστα είναι αυτά, για εμένα υπάρχει αγαπημένη σειρά (bsg), εξαιρετικές σειρές (breaking bad, shield, damages κλπ κλπ) και το the wire που δεν μπορώ να το εντάξω σε καμία κατηγορία (του χρόνου μπορεί να βάλω και το boss εκεί :p).

Το περίεργο με την τελευταία είναι ότι δεν είχε τα γνωστά συστατικά της επιτυχίας (μυστήριο, αγωνία, ανατροπές, μουσική κλπ) που είχαν οι προηγούμενες και εξακολουθεί να είναι το #1 με μεγάλη διαφορά (στη λίστα μου πάντα).

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε μαμωτο δεν υπαρχουν subs για το Oz :wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall:

:wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall:

Είχα πετύχει ένα παλικάρι στο insomnia, που πούλαγε υπότιτλους για το Oz: 5€/επισόδειο!!! :hang3:

Αν ενδιαφέρεσαι, πες μου να σου στείλω το nickname του...:p

Link to comment
Share on other sites

7 σερι επεισοδια The Wire... και θελω κι αλλο... και εχω δουλειες... καταστραφηκα...:hang3:

Ο σταιλ Freeman μπατσος τα σπαει. Και η πλακα ειναι πως το επωνυμο του στην σειρα ειναι Freamon... lawl

Link to comment
Share on other sites

Ο σταιλ Freeman μπατσος τα σπαει. Και η πλακα ειναι πως το επωνυμο του στην σειρα ειναι Freamon... lawl

Μισι μισι γκουσι γκουσι :p

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7EeFa8QOq_Y]The Wire Clip: Funny Bunk and Freeman Interrogation - YouTube[/ame]

Γιατι τρελαινομαι καθε φορα που βλεπω BSG με αυτη τη γυναικα? Tricia Helfer - IMDb

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=rIWDMn9c-UE]Galactica Season 3 Gag-reel Highlight - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Moνο για τις 3 πρωτες υπαρχουν..... και γω περιμενω και τις υπολλοιπες για να το αρχισω...

Εχεις βρει ελληνικους υποτιτλους για τις 3 πρωτες σεζον??

Γιατι εγω μονο για την πρωτη βλεπω οπου ψαχνω.

Απαντα σε πμ καλυτερα μην αγριεψουν τα αγορια...

Link to comment
Share on other sites

είδα το τελευταίο supernatural ..απίστευτο! μετά από πολύ καιρό , είχε ανατροπή που δεν το περιμέναμε. ωραία εξέλιξη , και τελείωσε με απρόβλεπτο φινάλε...άντε να δούμε μακάρι να συνεχίσει έτσι..

εξάλλου από ότι κατάλαβα πάει και για άλλη season εκτός άμα καταφέρει στα επόμενα 2-3 επεισόδια να απαντίσει όλα τα ερωτήματα

επίσης πλάκα είχαν τα τελευταία family guy και τα 2 southpark...νταξ δεν συγκρίνοντε με τα παλιά , αλλά τα βλέπεις ευχάριστα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.