Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Halt and Catch Fire

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=erxorxXIlAY]Halt and Catch Fire | Official Trailer - YouTube[/ame]

Η σειρά εστιάζεται γύρω από μια ομάδα πρωτοπόρων της ηλεκτρονικής, καθώς εξερευνούν την έκρηξη των προσωπικών υπολογιστών στη δεκαετία του 1980. Μια αταίριαστη τριάδα αποτελούμενη απο έναν οραματιστή, ένα μηχανικό και μια χαρισματική νεαρή, θα πάρει επαγγελματικά και προσωπικά ρίσκα στην προσπάθεια της κατασκευής ένος υπολογιστή που θα αλλάξει τον κόσμο. Όμως, αντί να διαδραματίζεται σε γνωστά μέρη, όπως το Silicon Valley, διαδραματίζεται στο Silicon Prairie του Τέξας. Είναι μια δραματική παρερμηνεία της ανόδου των μεγάλων υπολογιστικών φιγούρων, όπως ο Bill Gates και ο Steve Jobs, καθώς καταγράφεται η άνοδος της εποχής των PC (Personal Computers).

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το UtD [MENTION=15350]fatal[/MENTION]

Ντάξει, μην περιμένεις να γίνει Fringe ή X-Files, αλλά είναι ένα καλό show που βλέπεται ευχάριστα, περνάει ωραία η ώρα, έχει κάποια πλοκή και σενάριο, την παλεύει μια χαρά γενικώς.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ!Άνετα το παρακολουθείς το UTD..

Ξεκίνησα Βlacklist,The Strain και Legends εν αναμονή της πρεμιέρας του SOA..

Βlacklist είδα μόνο τον πιλότο μετά νύσταξα και δεν μπορώ να το κρίνω.Θα δούμε..

Τhe Strain καλά το ξεκίνησαν μετά λίγο το χαλάσανε.Έχουν πάρει λίγο από Blade, λίγο από WD, λίγο από 28 days later, λίγο από Highlander :p.. Βλέπεται προς το παρόν..

Legends πολύ ικανοποιημένος από το πρώτα 2 επεισόδια!

Link to comment
Share on other sites

Halt and Catch Fire

Η σειρά εστιάζεται γύρω από μια ομάδα πρωτοπόρων της ηλεκτρονικής, καθώς εξερευνούν την έκρηξη των προσωπικών υπολογιστών στη δεκαετία του 1980. Μια αταίριαστη τριάδα αποτελούμενη απο έναν οραματιστή, ένα μηχανικό και μια χαρισματική νεαρή, θα πάρει επαγγελματικά και προσωπικά ρίσκα στην προσπάθεια της κατασκευής ένος υπολογιστή που θα αλλάξει τον κόσμο. Όμως, αντί να διαδραματίζεται σε γνωστά μέρη, όπως το Silicon Valley, διαδραματίζεται στο Silicon Prairie του Τέξας. Είναι μια δραματική παρερμηνεία της ανόδου των μεγάλων υπολογιστικών φιγούρων, όπως ο Bill Gates και ο Steve Jobs, καθώς καταγράφεται η άνοδος της εποχής των PC (Personal Computers).

Αρκετα καλη σειρα..αλλο ενα και τελειωνω την season..

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό το under the dome ή να μην το ξεκινήσω;

Ναι καλό είναι... αν γουστάρεις ηθοποιούς που περάσανε το μάθημα της Υποκριτικής επειδή διεύρευσαν τα θέματα. Απλά απαράδεκτοι.

Ξανασκεφτήτε λίγο αυτό το "για να περνάει η ώρα".

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο άσχημο. Βλέπεται.

Εντάξει ναι, αλλά το βλέπω πλέον σαν τυπικό επεισόδιο Supernatural. Στις αρχές είχε τρομερό ενδιαφέρον, και μου φάνηκε καλό θριλεράκι. Ελπίζω να κρατήσουν το "μυστηριακό" και να το προβάλλουν περισσότερο στα επόμενα επεισόδια. Να μην είναι απλά τρέχω και ξεκεφαλιάζω τέρατα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει γραφτει ξανα, αλλα εμενα μ εχει εντυπωσιασει αυτη η σειρα, ειμαι στο 6 επεισοδιο του season 2 και δεν ξεκολαω.

Vikings

Πολυ αιμα ομως ρε παιδια πολυ αιμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει γραφτει ξανα, αλλα εμενα μ εχει εντυπωσιασει αυτη η σειρα, ειμαι στο 6 επεισοδιο του season 2 και δεν ξεκολαω.

Vikings

Πολυ αιμα ομως ρε παιδια πολυ αιμα.

την παρακολουθώ και εγώ, και μου αρέσει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

The Escape Artist... Απλά σπέρνει!!! Δείτε το asap

edit: έκατσα χθες να δω το πρώτο επισόδειο και τελικά τα είδα και τα τρία...

Έγινε επεξεργασία από GriGas
Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη σεζόν του Vikings τρομερή! Και αυτό ου μου αρέσει είναι ότι δεν χρονοτριβουν καθόλου. Λένε θα κάνουμε επίθεση, και δύο σκηνές μετά την δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.