Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Έβαλα χθες να παίζει το Reign of Fire γιατί το βρήκα σε 1080 στο Youtube. Καλή ταινία και έχει ένα καλό κουίζ:

Αναγνωρίζετε κάποιο απο αυτά τα πιτσιρίκια; Μην πάτε μέσω IMDb, δεν το έχει στη λίστα.

Screenshot_at_2013_05_20_10_14_28.jpg

Link to comment
Share on other sites

City Hall (1996) 6/10

Μέτρια ταινία. Το σενάριο δεν ήταν τόσο καλογραμμένο. Ο Al Pacino, αν και το προσπαθούσε πολύ, οι διάλογοι ήταν πολλές φορές και κάτω του μετρίου, θάβοντάς τον. Και όχι μόνο οι δικοί του διάλογοι.

[MENTION=23370]alexandertm8[/MENTION]

joffrey.gif

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Από αυτή την ταινία φοβόταν τους δράκους, θα του μείνει ψυχολογικό στο τέλος.

Δεν βλέπω GOT, αλλά αν δεν κάνω λάθος είναι ο κακός στην σειρά έτσι; Και στην παραπάνω φωτογραφία είναι το παιδάκι στην κάτω σειρά που φαίνεται σαν να προσεύχεται στον σατανά?(κρίνοντας από το βλέμμα)

Μιας και λέγαμε για το Star Wars. Μόλις θυμήθηκα τι δεν μου άρεσε στο Phantom Menace. Με το ζόρι να εμφανίσουν σχεδόν ΟΛΟΥΣ τους ήρωες της τριλογίας μέσα σε ένα δίωρο, σχεδόν όλοι να γνωριστούν μεταξύ τους από παλιά, σχεδόν όλοι να έχουν κάνει μια κάποια ηρωική πράξη. :tomato:

Υ.Γ. Καταπληκτική ασπίδα. Δεν πέρναγε τίποτα εκτός από ένα ολόκληρο μαχητικό. :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω GOT, αλλά αν δεν κάνω λάθος είναι ο κακός στην σειρά έτσι; Και στην παραπάνω φωτογραφία είναι το παιδάκι στην κάτω σειρά που φαίνεται σαν να προσεύχεται στον σατανά?(κρίνοντας από το βλέμμα)

Μιας και λέγαμε για το Star Wars. Μόλις θυμήθηκα τι δεν μου άρεσε στο Phantom Menace. Με το ζόρι να εμφανίσουν σχεδόν ΟΛΟΥΣ τους ήρωες της τριλογίας μέσα σε ένα δίωρο, σχεδόν όλοι να γνωριστούν μεταξύ τους από παλιά, σχεδόν όλοι να έχουν κάνει μια κάποια ηρωική πράξη. :tomato:

Υ.Γ. Καταπληκτική ασπίδα. Δεν πέρναγε τίποτα εκτός από ένα ολόκληρο μαχητικό. :suicide:

Ενέργεια απορροφά η ασπίδα, όχι μαχητικά. Τα δικά τους πως θα περνούσαν για να πάνε να πολεμήσουν τους Ναμπου-ίνους.

Link to comment
Share on other sites

Ενέργεια απορροφά η ασπίδα, όχι μαχητικά. Τα δικά τους πως θα περνούσαν για να πάνε να πολεμήσουν τους Ναμπου-ίνους.

Τα έχεις στείλει πριν σηκώσεις την ασπίδα. Στην τελική αν η ασπίδα είναι μόνο για τα ενεργειακά όπλα, ένας πύραυλος είναι το mother ship.

Link to comment
Share on other sites

Καίγεσαι. Sci-fi είναι.

Με το ίδιο σκεπτικό ούτε στην μάχη στα λιβάδια δεν θα έπρεπε να μπορούσαν να περάσουν οι Έμποροι.

Βασικά και εκεί βλακεία ήταν τώρα που το λες. Θέλω να πω ότι όταν ξέρεις ότι ο αντίπαλος έχει ασπίδα για τα ενεργειακά όπλα, δεν επιτίθεσαι με... ενεργειακά όπλα. Και αν όλες οι ασπίδες είναι αυτού του τύπου προφανώς τα UZI θα είναι το βασικό βοηθητικό αξεσουάρ του κάθε στρατιώτη, οι πύραυλοι το βασικό αξεσουάρ του κάθε μαχητικού κ.τ.λ. Στην τελική όλο το Star Wars 6 είναι άκυρο διότι δεν χρειαζόταν να απενεργοποιήσουν την ασπίδα του Death Star.

Sci Fi ναι, αλλά από ένα Star Wars περιμένεις κάτι περισσότερο από ότι από ταινίες 5ης διαλογής.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και εκεί βλακεία ήταν τώρα που το λες. Θέλω να πω ότι όταν ξέρεις ότι ο αντίπαλος έχει ασπίδα για τα ενεργειακά όπλα, δεν επιτίθεσαι με... ενεργειακά όπλα. Και αν όλες οι ασπίδες είναι αυτού του τύπου προφανώς τα UZI θα είναι το βασικό βοηθητικό αξεσουάρ του κάθε στρατιώτη, οι πύραυλοι το βασικό αξεσουάρ του κάθε μαχητικού κ.τ.λ. Στην τελική όλο το Star Wars 6 είναι άκυρο διότι δεν χρειαζόταν να απενεργοποιήσουν την ασπίδα του Death Star.

Sci Fi ναι, αλλά από ένα Star Wars περιμένεις κάτι περισσότερο από ότι από ταινίες 5ης διαλογής.

Τα ενεργειακά όπλα εγώ το είπα, όχι o George Lucas :p

Πάρτο σαν βλήματα εκτοξευμένα. Βλήματα ενέργειας, πυραύλους, βέλη, πέτρες.

Link to comment
Share on other sites

Τα ενεργειακά όπλα εγώ το είπα, όχι o George Lucas :p

Πάρτο σαν βλήματα εκτοξευμένα. Βλήματα ενέργειας, πυραύλους, βέλη, πέτρες.

Ε πες ότι μιλάς για βουλευτές να καταλάβω. Τώρα ναι!

Link to comment
Share on other sites

Snitch (2013) - IMDb

Φοβερη ταινια....8/10!

Σε κάποια φάση δεν μπορούσα να την δω άλλο από τις βλακείες που γινόντουσαν!

Άνοιξα για 10 λεπτά την ταμπλέτα την άφησα να παίζει

στο τελος έκανε και ηχορύπανση και την έκλεισα! Δεν αξίζει..

Link to comment
Share on other sites

Fast & Furious 6... 6/10

Εντάξει, το διακωμωδήσανε αρκετά, ο άλλος πηδάει λες και βγήκε από το The Matrix, bullet time έλειπε μόνο... κάποια πράγματα παραήτανε ψεύτικα και ίσως και κακογυρισμένες κάποιες σκηνές ( να καλύψουμε τα lousy cgi ? ).

Στο τέλος δε, μετά τους πρώτους τίτλους τέλους μας λένε και πως το 7 θα είναι πιο καμμένο και από το Crank 2: High Voltage ( lord have mercy ) όταν στο spoiler

δείχνει σκηνή με τον J. Statham!

Link to comment
Share on other sites

Παρα-άλλαξε, εντάξει δεν γινότανε να τραβήξει τόσες ταινίες όλο κόντρες, κλπ, αλλά όχι κι έτσι.

Το τελευταίο ήταν τόσο τραγικό που μου φάνηκε περίεργο πως δεν τηλεμεταφέρθηκαν σε καμμιά ζούγκλα στον Αμαζόνιο και να συναντούσανε και τον Predator για καφεδάκι :D

Ειδικά η σκηνή

που πάει να απογειωθεί στο τέλος το cargo plane και τάχα μου το κρατάνε κάτω με το βάρος τους 4 αμάξια, τα οποία μάλιστα είναι δεμένα πάνω του, τρέχει με 150mph το αεροπλάνο, και αυτά δεν έχουνε κάνει flip, κλπ είναι να λες τα X-Files λιγότερο επιστημονικής φαντασίας από το Fast & Furious 6...

Αποκορύφωμα επίσης η σκηνή όπου...

ο Vin Diesel γίνεται Clark Kent και απογειώνεται στον αέρα σε κενό μεταξύ 2 γεφυρών πιάνει την Letti και αντί να προσγειωθούνε στο κενό προσγειώνονται στο καπό αυτοκινήτου στην γέφυρα από την οποία πήδηξε ο ίδιος πρός το κενό που έπεφτε η γκόμενα...

:rap:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σ3ξ δεν έχει.

Τώρα που το λες, χωρίς να είμαι απολύτως σίγουρος, παίζει σε όλη την ταινία να μην είχε ούτε ένα γλωσσόφιλο ( για να μην πω απλό φιλί ) :D

Να μου πείς με τέτοια φαντασία που είχε το σενάριο για 5-7χρονών παιδιά είναι, οπότε με το φιλάκι θα πήγαινε R13+ και θα έχαναν αρκετά παιδάκια :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.