Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Κάποιος που δεν έχει δει ποτέ star trek αν δει το into darkness θα καταλάβει τίποτα;

Μπήκα για να κανω την ίδια ερώτηση.

Δεν έχω δει ποτε κανένα. Να το δω αυτό η πρεπει να δω κάποια άλλα για να καταλάβω?

Link to comment
Share on other sites

Είδα το Now You See Me, το περίμενα εδώ και καιρό.

Μέτριο τελικά, οι 4 δεν προβλήθηκαν αρκετά ενώ για ταινία με εξυπνάδες

μηχανορραφίες έπρεπε να δείξει περαιτέρω το παρασκήνιο,

έδωσε αρκετό χρόνο στον πολύ καλό Ruffalo , κανοντας σκαμπανεβάσματα

στο ρυθμό. Ωραιότατες οι 2 πρωταγωνίστριες (κι ας έχει φωνή νταλικέρη η μια).

Εννοείται οτι βασικά πράγματα δεν ασχολήθηκε να τα εξηγήσει , τι και πως,

αλλά δεν παίζει πρόβλημα για αυτό.

Εντελώς τυχαία , είδα το Συμμορία των 13 , ξανά σήμερα.

Αν και το λιγότερο πετυχημένο απο την 3λογία , έχουμε μια σαφώς πιο καλοδουλεμένη ταινία.

ΥΓ σύγκριση με Hustle (όπου πλησιάζει αρκετά το concept του NYSM) , αδειάζει άνετα και τα 2.

Link to comment
Share on other sites

1)Περί του Now you see me 2013 τέλειο από εμένα :) είχε τα πάντα :)

Και για το τέλος αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι θα συνεχιστεί..

2)The Great Gatsby 2013 ότι καλύτερο σε θέμα σκηνοθεσίας-σκηνικών..σε όλη την ταινία γεμίζει το μάτι σου.

3)Daybreakers 2009 Ωραίο η παρουσία του Ethan Hawke αλλά κάτι λείπει από όλη την ταινία..είναι λίγο φτωχή σαν παραγωγή.

4)Battle of the Damned 2013 Δεν μου άρεσε καθόλου..

5)The Colony (I) (2013) Καλό :) Η παρουσία των Laurence Fishburne και Bill Paxton δίνει ένα + σε όλη την ταινία.

6)V/H/S (2012) & V/H/S/2 (2013) Απίστευτα θρίλερ για τους λάτρεις του είδους.. :)

7)Battledogs 2013 καλό..αν και ξεφεύγει λίγο με την μεταμόρφωση και θυμίζει Underworld

8)The Purge 2013 MUST SEE!!

9)Evidence 2013 και αυτό εξίσου ωραίο.. :)

Αυτά τα ολίγα :)

Έγινε επεξεργασία από THANOSJ3
Link to comment
Share on other sites

Now You See Me

Δεν κράτησα μικρό καλάθι, όταν άκουγα υπερβολικά καλά λόγια για την ταινία και έπεσα εκτός προσδοκιών. Το τέλος αρκετά προβλέψιμο από τα μέσα της ταινίας:

ένα σωρό φορές ειπώθηκε για το μοτίβο "ένα βήμα μπρος - ένα βήμα πίσω" και όσο πιο κοντά νομίζεις ότι είσαι, τόσο πιο μακριά βρίσκεσαι. Ποιός ήταν φαινομενικά σε όλο το movie "ένα βήμα πίσω" από τους 4 καβαλάρηδες και τόσο κοντά σε εμάς;

:rolleyes:

Ίδιας θεματικής είναι η ταινία The Prestige, που αξίζει πραγματικά να δει κανείς. Έχει ατμόσφαιρα, σασπένς, μύθο, με ιδιαίτερη προσοχή σε συσχετισμούς ταχυδακτυλουργίας - τεχνολογίας και αληθινή ανατροπή. Plus, λείπουν 10 σκηνές χάβρας που φωνάζουν "FBI, FBI!".

Θα δω τον Γκάτσμπι, αυτό φαίνεται κάτι πολύ καλό.

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Asylum? Really? :p

Τα καλύτερα γέλια με τις παραγωγές της Asylum αλλά είναι λίγο δύσκολο να τις βρεις. Μπήκα στο τριπάκι από μια κόπια του War of the Worlds το οποίο -μη βαράτε - μου είχε φανεί κ συμπαθητικό :hehe:

Είδα στο θερινό village την οικογένεια Miller. Ίσως έπαιζε ρόλο κ η παρέα αλλά πεθάναμε στο γέλιο. Δείτε την για χαλάρωση.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Έγινε επεξεργασία από fantomas
Link to comment
Share on other sites

Really; και ψήνομαι να πάω να σκάσω το 7ρακι.

Αν είναι για 2 άτομα να πας. Η ταινία μόνο για κινηματογράφο ή πολύ καλό ηχοσύστημα αξίζει. Μπορεί σεναριακά να πάσχει λίγο, αλλά από ήχο και εφέ είναι αρκετά καλή.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.