Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Διαφωνώ κάθετα και με τους δυο,η ταινία ειναι η έννοια της action ταινίας και μακάρι να πραδειγματιστουν και οι επόμενες.....

Δράση απτήν αρχη μέχρι το τέλος με τα κατάλληλα διαλύματα να πάρεις μια ανάσα.

Ακόμα δεν μπορώ να χωνεψω τη σκηνη με τον κιθαρίστα και οτι αυτό το πράγμα που είδα είναι αληθινό και δουλεύει κιόλας....

 

Διαφωνώ κάθετα μαζί σου η ταινία πολύ απλά ήταν μια αρπαχτή και να δοκιμάσουν πόσο καλά μπορούν να φτιάχνουν 3D βουνά

 

 

 

 

 

-------------------------

 

συνεχίζουμε με automata ένα 7αράκι του το βάζω

 

http://www.imdb.com/title/tt1971325/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιος...?

Ηθοποιος perhaps?

Δεν σου αρεσε σαν ηθοποιος ο πρωταγωνιστης?

Τα πιαμε τα πιαμε? :p

 

Eiδα και εγω mad max.

Δεν τρελαθηκα.

Μετριες εως κακες ερμηνειες αδιαφορη μουσικη ανυπαρκτο σεναριο.Ειδικα ο χαρντι και ο τροπος που επαιξε αλλα και ο χαρακτηρας που του εφτιαξαν δεν μου ειπαν τπτ

Απο την αλλη ειχε στυλ, ο σχεδιασμος των οχηματων ωραιος ,ωραιες σκηνες δρασης,απλα εχανε σε ατμοσφαιρα για μενα

Επισης ξεκινησε η ταινια και νομιζα οτι ειμαι στο τελος στην κορυφωση απο αυτα που εβλεπα

Ενα εφταρακι πιστευω το αξιζει,παραπανω για κανενα λογο

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιος...?

Ηθοποιος perhaps?

Δεν σου αρεσε σαν ηθοποιος ο πρωταγωνιστης?

Τα πιαμε τα πιαμε? :p

 

Eiδα και εγω mad max.

Δεν τρελαθηκα.

Μετριες εως κακες ερμηνειες αδιαφορη μουσικη ανυπαρκτο σεναριο.Ειδικα ο χαρντι και ο τροπος που επαιξε αλλα και ο χαρακτηρας που του εφτιαξαν δεν μου ειπαν τπτ

Απο την αλλη ειχε στυλ, ο σχεδιασμος των οχηματων ωραιος ,ωραιες σκηνες δρασης,απλα εχανε σε ατμοσφαιρα για μενα

Επισης ξεκινησε η ταινια και νομιζα οτι ειμαι στο τελος στην κορυφωση απο αυτα που εβλεπα

Ενα εφταρακι πιστευω το αξιζει,παραπανω για κανενα λογο

 

Κατάστρεψε τον χαρακτήρα για να στήσει μια σχεδόν  μητριαρχική κοινωνία.

Οι γυναίκες έχουν μεγαλύτερη αξία επειδή γεννάνε και οι άνδρες είναι αναλώσιμοι.

Πρωταγωνίστρια ήταν η Charlize Theron  όχι ο Tom Hardy.

Δεν είναι πολλές που παραμένουν όμορφες χωρίς μαλλιά και παίζουν καλά ταυτόχρονα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ημέρα Jurassic Park η σημερινή με σκοπό να θυμηθώ τις παλιές και να δω την καινούρια.

 

Έχουμε και λέμε:

Jurassic Park - 8/10

The Lost World: Jurassic Park - 7/10

Jurassic Park III - 6/10

Jurassic World - 8/10

 

και για επιδόρπιο Legendary: Tomb of the Dragon - 3/10 η οποία δεν ήταν και τόσο καλή τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Chappie - 7.5/10    ....  έχω πιάσει με τα robot (πάντως καλό είναι να δείτε πρώτα το Automata που είναι πιο κουλτουριάρικο και μετά το chappie)

 

http://www.imdb.com/title/tt1823672/

 

 

Jupiter Ascending - 7/10 (έχουν διαβάσει και αυτοί Λιακόπουλο :p ) επίσης πολύ περισσότερα εφε από το καινούργιο mad max :p αλλά πήγε άπατο επειδή Λιακόπουλος

http://www.imdb.com/title/tt1617661/

 

επίσης ξανα αναφέρω Mad Max Fury Road ( 3/10 ) η ποιο μάπα ταινία ever ακόμα και μια ταινία barbie 3d έχει περισσότερο σενάριο - και περισσότερη δράση , την έχω άχτι αυτή την ταινία γιατί τόσο promotion που βγήκε μάπα το καρπούζι (τώρα πως την βαθμολογούν με πάνω από 5 κάτι παίζει)

Link to comment
Share on other sites

Fast Seven 

Η υπερβολη η ιδια , αλλα μια χαρα  , κολαρακια , βυζακια και αμαξακια 

Αραγε αμα γινω και εγω ντουκι και καραφλος θα με παρουν ? 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Mad Max: Με πήρε ο ύπνος. Το έιδα σε 2 δόσεις. Δεν μου άρεσε και μου θύμισε το ψυχεδελικό και επίσης απαίσιο Νώε με τον Κρόου. Συμφωνώ και γω οτι πρωταγωνιστεί η Θερόν και κλέβει την παράσταση.

 

Interstellar: Σενάριο / πλοκή ό,τι να΄ναι. Δεν ξέρω αν ευθύνεται οτι έγινα μπαμπάς πρόσφατα, αλλά πιο πολύ (βασικά μόνο αυτό) με συγκλόνισε η σχέση πατέρα-κόρης. Και αυτό το είδα σε 2 δόσεις :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Your highness

 

Θα την ξαναβλεπα ανετα  , πετυχημενη χαζοκωμωδια με ιπποτες . Ενα quest για να γαμ@@σει ο πρωταγωνιστης και  χυδαια προσσεγγιση αρκετων περιστασεων (με μετρο) .

 

8/10

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.