Jump to content



Εκλογές 2012


astrolabos

Recommended Posts

εχμ, λίστα;

μαλακ1α ειπα? το ειδα στον σκαι πριν λιγο, μπορει να ηταν μεχρι εκεινη την ωρα :p θα το ψαξω!

εδιτ> βεβαια πρωτη κ δευτερο τον αβραμο κλπ, θα το βρω, νομιζω θυμαμαι σωστα! :D

2> βρηκα αυτο http://www.capital.gr/News.asp?id=1531965 το οποιο ομως δεν λεει νουμερα..

3>λιγο πιο κοντα κ το αφηνω θα φανουν αυριο τα κριτηρια μας! http://www.inews.gr/229/stis-protes-theseis-kefalogianni-avramopoulos.htm

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4,1k
  • Created
  • Last Reply
Πως ακριβώς το φοβόσουνα το ΚΚΕ, από άποψη ανόδου; Από κάποια άλλη άποψη; Μιλάς γι' αυτά που σου τα έπρηζε τόσα χρόνια το ΚΚΕ, τα οποία τυγχάνει να είναι και πραγματικά. Δεν έλεγε κάτι εκτός πραγματικότητας.

Ασε που τελείως ψυχρά να το δεις, δεν είναι κακό για το ΚΚΕ τα μικρά ποσοστά που παίρνει, αφού είναι αποδεδειγμένο ότι 30 χρόνια ψηφίζουμε λάθος, κρίνοντας απο το ασταματητο κατήφορο και βιασμο της χώρας.

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να γραψω οτι εχω στο spoiler,

Συγχαρητηρια σε οσους ψηφισαν κομματικα με 2η μοιρα το συμφερον της χωρας μας.

Συγχαρητηρια που για αλλη μια φορα εξαπατηθηκαν και προδοσαν τους Ελληνες.

Συγχαρητηρια για τη συνεργασια των προδοτων, Σαμαρα- Μπακογιαννη και Βενιζελου, και για τη νεα Ελλαδα που θα φερουν, οσο κυβερνησουν.

Ας χαρουμε κωλοτουμπες, χαρατσια, ψευτοφιλελληνες και σωτηρες της χωρας μας. Η GS ειχε καλα στημενο παιχνιδι και τα μυαλα σας κομποστα.

Καπου διαβασα πως μερικοι δε θα αντεχαν την εξελιξη της χωρας λογω των ΧΑ, καμαρια μου, εκει ειναι το προβλημα... Κουτοχορτο μασημενο, φτυσμενο και ξανασερβιρισμενο μασατε και αναμασατε οτι σας σερβιρουν. Ελλειψη μνημης και κρισης εις βαρος της Ελλαδος και των Ελληνων συνανθρωπων σας.

Ντροπη, αλλη μια μερα ΝΤΡΟΠΗΣ και ξεφτιλας για την Ελλαδα που θα γραφτει στην ιστορια. Τοση διαφθορα και χαζο λαο δεν ξαναχε η χωρα.

Προσωπικα απογοητευση, ντροπη και ξεφτιλα ειναι τα συναισθηματα μου αλλα και ελπιδας πως καποια στιγμη θα εγερθει το εθνος να δι@ολοστειλει τους προδοτες.

αλλα ειναι ματαιο.

Καληνυχτα Ελλαδα μπορουμε και καλυτερα.

Sent from my GT-P7510 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Με ~2,5% διαφορα ο Σαμαρας θα εχει δικαιολογια για την αποτυχια του. Τα γυαλια του θα θαμπωνουν συνεχεια... απο τα χνωτα του Αλεξη. Στο σβερκο του θα νιωθει τη ζεστασια που αναζητουσε στην αγκαλια της Ντορας.

Link to comment
Share on other sites

1 μήνας τρομοκρατίας, έφερε αποτελέσματα τελικά. Για κάποιο λόγο είμαι σίγουρος ότι αρκετοί ψηφοφόροι της ΝΔ δεν πίστεψαν ξαφνικά τον μέγα αρχηγό, αλλά φοβήθηκαν, φοβήθηκαν ότι σε περίπτωση νίκης ΣΥΡΙΖΑ θα καταστραφεί η χώρα την επόμενη μέρα.

Ξέχασαν ότι μισό χρόνο ο τύπος συγκυβερνούσε, ξέχασαν ότι θα κάνει ότι έκανε και ο παλιός του συγκάτοικος για 2 χρονια, αφού τα έχει υπογράψει, και τον ψήφισαν.

2+ χρόνια αγάπης από ΠΑΣΟΚ, + μισός χρόνος αγάπης από ΝΔ-ΠΑΣΟΚ, και ΠΑΛΙ θα μας κυβερνήσουν αυτοί! Πάλι ΝΔ-ΠΑΣΟΚ, γιατί κάναμε εκλογές γμτ???????

Όπως ειπώθηκε πιο πριν, να μην ξανακούσω κανέναν μη ψηφοφόρο ΣΥΡΙΖΑ να διαμαρτύρεται για ότι και να συμβεί/συμβαίνει. Μην ακούσω γκρίνια και κλαψούρισμα.

Σήμερα είχε ευκαιρία να τα αλλάξει, είχε ευκαιρία να δώσει τέλος στο σάπιο πολιτικό σύστημα, αντ'αυτού, είτε υπέκυψε στον εκβιασμό, είτε έφαγε την λάσπη, είτε ψήφισε κάτι που δεν θα άλλαζε τίποτα. Μετά την απομάκρυνση από την κάλπη, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται όμως.

Eλπίζω τα πράγματα να έλθουν όπως τα είπε ο Νάρτα, μέχρι τότε, περαστικά μας.

Περαστικά σε εσάς* δηλαδή, εγώ φευγω από την χώρα, και από ότι γράφτηκε μερικές σελίδες πριν, αυτό με κάνει γόνο πλούσιας οικογένειας

:pleasantry:, γουστάρω...

Περαστικά στους γονείς μου φυσικά, που με θυσίες θα βοηθήσουν για να πάω στο εξωτερικό αφού ακόμα δεν μπορώ να ζήσω αυτοσυντηρούμενος.

Link to comment
Share on other sites

1 μήνας τρομοκρατίας, έφερε αποτελέσματα τελικά. Για κάποιο λόγο είμαι σίγουρος ότι αρκετοί ψηφοφόροι της ΝΔ δεν πίστεψαν ξαφνικά τον μέγα αρχηγό, αλλά φοβήθηκαν, φοβήθηκαν ότι σε περίπτωση νίκης ΣΥΡΙΖΑ θα καταστραφεί η χώρα την επόμενη μέρα.

Ξέχασαν ότι μισό χρόνο ο τύπος συγκυβερνούσε, ξέχασαν ότι θα κάνει ότι έκανε και ο παλιός του συγκάτοικος για 2 χρονια, αφού τα έχει υπογράψει, και τον ψήφισαν.

2+ χρόνια αγάπης από ΠΑΣΟΚ, + μισός χρόνος αγάπης από ΝΔ-ΠΑΣΟΚ, και ΠΑΛΙ θα μας κυβερνήσουν αυτοί! Πάλι ΝΔ-ΠΑΣΟΚ, γιατί κάναμε εκλογές γμτ???????

Όπως ειπώθηκε πιο πριν, να μην ξανακούσω κανέναν μη ψηφοφόρο ΣΥΡΙΖΑ να διαμαρτύρεται για ότι και να συμβεί/συμβαίνει. Μην ακούσω γκρίνια και κλαψούρισμα.

Σήμερα είχε ευκαιρία να τα αλλάξει, είχε ευκαιρία να δώσει τέλος στο σάπιο πολιτικό σύστημα, αντ'αυτού, είτε υπέκυψε στον εκβιασμό, είτε έφαγε την λάσπη, είτε ψήφισε κάτι που δεν θα άλλαζε τίποτα. Μετά την απομάκρυνση από την κάλπη, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται όμως.

Eλπίζω τα πράγματα να έλθουν όπως τα είπε ο Νάρτα, μέχρι τότε, περαστικά μας.

Περαστικά σε εσάς* δηλαδή, εγώ φευγω από την χώρα, και από ότι γράφτηκε μερικές σελίδες πριν, αυτό με κάνει γόνο πλούσιας οικογένειας

:pleasantry:, γουστάρω...

Περαστικά στους γονείς μου φυσικά, που με θυσίες θα βοηθήσουν για να πάω στο εξωτερικό αφού ακόμα δεν μπορώ να ζήσω αυτοσυντηρούμενος.

είχα γράψει σε ένα ποστ ότι πέρασε η τρομοκρατία...μου το επιβεβαιώνεις με το παρών. Εγώ θα διαφωνήσω ότι ο ΣΥΡΙΖΑ ήταν η ευκαιρία να αλλάξει η χώρα προς το καλύτερο που αναφέρεις. Η καλύτερη περίπτωση για να πάμε μπροστά είναι όλα αυτά τα φυντάνια εκεί μέσα να συνεργαστούν. Με μια νίκη του ΣΥΡΙΖΑ και μια πιθανή συνεργασία δεν ξέρω και γω με ποια κόμματα (ΚΚΕ π.χ.) δεν θα πήγαιναν μπροστά την χώρα. Όσο σάπιο είναι η ΝΔ-ΠΑΣΟΚ, άλλο τόσο σάπιο είναι το ΣΥΡΙΖΑ και γενικά το πολιτικό μας σύστημα.

Συνεπώς συμφωνώ μαζί σου ότι δεν θα άλλαξει τπτ καθώς η χώρα χρειάζεται συνοχή για να πάει μπροστά. Πράγμα που δεν είναι χαρακτηριστικό της κοινωνίας μας από το 1821 και μετά. Όλο εμφύλιοι και μεταξύ μας διαμάχες αντί να αντιμετωπίσουμε το πρόβλημα.

Καλή τύχη στο εξωτερικό και όποιος είπε ότι είσαι γόνος πλουσίων μόνο και μόνο για αυτό, είναι γελοίος. Κυνήγησε το μέλλον σου εκεί, καλύτερες ευκαιρίες θα βρεις (μπορεί και καλύτερες γκόμενες αν πας σε καμιά Τσεχία), θα δεις πως λειτουργεί μια χώρα πιο σωστά από την Ελλάδα και ίσως αλλάξεις γνώμη και για τον ΣΥΡΙΖΑ. :D

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.