Jump to content



Εκλογές 2012


astrolabos

Recommended Posts

Ας μείνουμε μια ζωή με υπηρεσιακή κυβέρνηση και εκλογές κάθε μήνα. Θα μας δίνουν τη δόση μας γιατί δε μπορούν να μη σεβαστούν τη δημοκρατία, νέα χαράτσια δεν μπορούν να μπουν οπότε κομπλέ. :suicide:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4,1k
  • Created
  • Last Reply

Μην ξανακούσω Κομμουνιστή να μιλάει για εργάτη και μεροκαματιάρη, θα γίνω Χίτλερ.

Το 4,4 παίζει να είναι όλος ο κομματικός στρατός της νεολαίας και των συνδικαλιστών τους. Το καταλαβαίνετε ετσί; Ο μεροκαματιάρης... δεν έχει όρεξη για μανιφέστα. Πεινάει!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά τον βολεύει τον σύριζα. ο,τι κυβέρνηση και να βγει, σε λίγους μήνες θα ξαναέχουμε εκλογές. προσωπική μου άποψη ότι η ελλάδα θα βαρέσει κανόνι, όπως και το ευρώ και η ευρωζώνη γενικότερα, και στις επόμενες εκλογές με τη χώρα διαλυμένη, ο σύριζα έχει λευκή επιταγή.

Link to comment
Share on other sites

Αισθανομαι πολυ βλακας για να μην πω την αλλη την κακια τη λεξη που ειμαι πολιτης μια χωρας της οποιας ο λαος κοιμαται...μου ειναι αδιανοητο να δεχθω οτι 4 στους 10 πολιτες αυτης της χωρας επιμενουν στις πολιτικες μνημονιων κλπ οταν ολοι εχουμε νιωσει τις συνεπειες αυτης της πολιτικης!!!καταφεραμε να μεινουμε στο ευρω,αλλα το θεμα ειναι να εχουμε κ ευρω στις τσεπες μας...αν δεν εχω τι να το κανω???καληνυχτα Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να αποφασίζει για το μέλλον μου κάποιος ο οποίος δεν τρώει τα ίδια σκατά με εμένα καθημερινά. Αν δεν έχεις άποψη της Νεοελληνικής πραγματικότητας και έρχεσαι Ελλάδα μόνο για μπανάκι-σουβλάκι-μπαράκι, δεν θέλω να ψηφίζεις. Απλά τα πράγματα.

Είχε κάνει κάποιο κόμμα μια πρόταση να έχουμε βουλευτές ομογενείς. ffs δηλαδή. Θα παρατήσει την δουλειά του και την οικογένειά του για να έρθει να κάνει το βουλευτή; Αν είναι έτσι γιατί να μην έρθει να μείνει εδώ και να δουλέψει αν θέλει να βοηθήσει τη χώρα του;

Απο τα αποτελέσματα και την αποχή μαλλον περισσότερη αποψη εχουν οι του εξωτερικού παρα οι κάτοικοι. Ειναι παρολογο αυτο που λες, δε ρίχνουν μαύρη πέτρα όσοι φεύγουν για να μην εχουν λογο. Δε λεω να εχει λογο ο 3ης γενιάς ελληνοαμερικανός αλλα εγω θελω τα παιδια και τα εγγόνια μου να μεγαλώσουν στην ελλαδα, γιατι να μην εχω αποψη δηλαδη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να αποφασίζει για το μέλλον μου κάποιος ο οποίος δεν τρώει τα ίδια σκατά με εμένα καθημερινά. Αν δεν έχεις άποψη της Νεοελληνικής πραγματικότητας και έρχεσαι Ελλάδα μόνο για μπανάκι-σουβλάκι-μπαράκι, δεν θέλω να ψηφίζεις. Απλά τα πράγματα.

Είχε κάνει κάποιο κόμμα μια πρόταση να έχουμε βουλευτές ομογενείς. ffs δηλαδή. Θα παρατήσει την δουλειά του και την οικογένειά του για να έρθει να κάνει το βουλευτή; Αν είναι έτσι γιατί να μην έρθει να μείνει εδώ και να δουλέψει αν θέλει να βοηθήσει τη χώρα του;

νταξει αν το δεις υπο αυτο το πρισμα, ισως και να εχεις δικιο, σιγουρα οχι για το ffs, που κ μαλλον αυτο επικροτειται....

μην ξεχνας ομως ποσοι ειναι αυτοι που εφυγαν γτ δεν μπορουσαν, δεν του χωραγε αυτη η Ελλαδα, μεταναστες που θελουν πολυ να γυρισουν κ να την αλλαξουν. Πχ ειχα εναν professor Ελληνα στο πανεπιστημιο που λαχταρουσε να ερθει Ελλαδα, αλλα το ακαδημαικο λομπυ εδω.... δεν ειναι ολοι προδοτες που εφυγαν για να τους επιτρεψομεν ffs να ψηφισουν, ισως καποιοι αλλοι Ελληνες(..) που ειναι εδω κ ψηφιζουν, ειναι οι προδοτες που δεν θα επρπε να ψηφιζουν...νομιζω θα συμφωνησεις με αυτη την ελαστικοτητα..

Link to comment
Share on other sites

Αισθανομαι πολυ βλακας για να μην πω την αλλη την κακια τη λεξη που ειμαι πολιτης μια χωρας της οποιας ο λαος κοιμαται...μου ειναι αδιανοητο να δεχθω οτι 4 στους 10 πολιτες αυτης της χωρας επιμενουν στις πολιτικες μνημονιων κλπ οταν ολοι εχουμε νιωσει τις συνεπειες αυτης της πολιτικης!!!καταφεραμε να μεινουμε στο ευρω,αλλα το θεμα ειναι να εχουμε κ ευρω στις τσεπες μας...αν δεν εχω τι να το κανω???καληνυχτα Ελλαδα...

Έλα μία βόλτα στα μπουζουκάδικα που περνάω από έξω κάθε βράδυ εδώ στο Σαλόνικα και θα καταλάβεις γιατί 4 στους 10 δεν ψήφησαν...π@@τσα, λούσα και χορός είμαστε... για ευθύνες δικές μας ούτε λόγος.

Και βλέπεις στην αντιπέρα όχθη, να στέκομαι 2,5 ώρες στην ουρά για να πάρω φάρμακα για την γυναίκα μου από το ένα και μοναδικό φαρμακείο του ΙΚΑ στην Θεσσαλονίκη και δίπλα μου να στέκεται ο άνθρωπος που έχει γενικευμένο CA να περιμένει και αυτός να πάρει τα φάρμακά του... ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ... εκείνη τη στιγμή καλύτερα να άνοιγε η γη να με καταπιεί, τόσο ξεφτύλα ένιωσα σαν έλληνας πολίτης...

Link to comment
Share on other sites

Παω βολτα Αυστραλια για ενα χρονο και γυρναω στις επομενες εκλογες που μετα απο τοσο ξυλο και σεξ που θα εχει πεσει θα βγει αριστερη κυβερνηση με 70%

Απο την άποψη του πολιτη εχασε ο λαος. Απο πολιτικη σκοπια με ισχυρες δοσεις στρατηγικής ο ΣΥΡΙΖΑ κερδισε.

O Σαμαρας γελάει και ο Βενιζέλος μεσα του εχει στησει παρτυ που δεν θα φαει Ειδ. Δικ....

Link to comment
Share on other sites

Έλα μία βόλτα στα μπουζουκάδικα που περνάω από έξω κάθε βράδυ εδώ στο Σαλόνικα και θα καταλάβεις γιατί 4 στους 10 δεν ψήφησαν...π@@τσα, λούσα και χορός είμαστε... για ευθύνες δικές μας ούτε λόγος.

xaxaxa βουδας μεγαλος!! το υπολοιπο quote δεν το εσωκλειω, ειναι τραγικο, κ θα χαλασει τη λουσα! :D

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα σου έχει αξία μόνο αν απευθύνετε σε φιλοτομαριστή βολεψάκια

Γιατί σε ανθρώπους με όνειρα και ιδέες για ένα καλύτερο κόσμο δεν μετράνε τα φράγκα

Να υποθέσω ότι αυτή είναι η άποψή σου για τους μέχρι τώρα ηγέτες της αριστεράς; Διότι προφανώς το ερώτημα δεν πήγαινε προσωπικά στον [MENTION=23]DJD[/MENTION], ο οποίος παρόλα αυτά έδωσε μια προσωπική απάντηση, ούτε απευθύνεται σε μένα ή σε σένα. Χρησιμοποίησα απλά ένα ερώτημα για να πω την άποψή μου για το πως ακριβώς έβλεπαν την πολιτική τους καριέρα μέχρι σήμερα οι αριστεροί ηγέτες. Αν θέλετε να κρίνετε αυτή την άποψη, ποιο χρήσιμο θα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να αποφασίζει για το μέλλον μου κάποιος ο οποίος δεν τρώει τα ίδια σκατά με εμένα καθημερινά. Αν δεν έχεις άποψη της Νεοελληνικής πραγματικότητας και έρχεσαι Ελλάδα μόνο για μπανάκι-σουβλάκι-μπαράκι, δεν θέλω να ψηφίζεις. Απλά τα πράγματα.

Είχε κάνει κάποιο κόμμα μια πρόταση να έχουμε βουλευτές ομογενείς. ffs δηλαδή. Θα παρατήσει την δουλειά του και την οικογένειά του για να έρθει να κάνει το βουλευτή; Αν είναι έτσι γιατί να μην έρθει να μείνει εδώ και να δουλέψει αν θέλει να βοηθήσει τη χώρα του;

Θα μπορούσαν να μην έχουν δικαίωμα οι μόνιμοι κάτοικοι εξωτερικού.

Οι υπόλοιποι που το ίδιο το κράτος τους θεωρεί προσωρινούς κατοίκους εξωτερικού (διαμονή <7 ετών) πιστεύω ότι θα έπρεπε να μπορούν να ψηφίζουν μέσω πρεσβείας!

Στην αυξημένη αποχή πιστεύω θα πρέπει να συνηγορίσει και το ποσοστό των όσων μένουν εξωτερικό, που είναι σίγουρα 4-5 % περισσότερο σε σχέση με το 2009.

Link to comment
Share on other sites

3 ψήφους πήρε στην δημοσκόπηση στο φόρουμ....

3....

Οι υπόλοιποι αναζήτησαν την επανάσταση και την αλλάγη, στο "σίγουρο" και σε αυτό που "σερβιρίστηκε" από την αγορά.....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=nFhCRm1bjtY]Leventis Η ΘΡΥΛΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ - YouTube[/ame]

Όταν εξηγήστε το γιατί, θα εξηγήσετε και την αποχή...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να αποφασίζει για το μέλλον μου κάποιος ο οποίος δεν τρώει τα ίδια σκατά με εμένα καθημερινά. Αν δεν έχεις άποψη της Νεοελληνικής πραγματικότητας και έρχεσαι Ελλάδα μόνο για μπανάκι-σουβλάκι-μπαράκι, δεν θέλω να ψηφίζεις. Απλά τα πράγματα.

Είχε κάνει κάποιο κόμμα μια πρόταση να έχουμε βουλευτές ομογενείς. ffs δηλαδή. Θα παρατήσει την δουλειά του και την οικογένειά του για να έρθει να κάνει το βουλευτή; Αν είναι έτσι γιατί να μην έρθει να μείνει εδώ και να δουλέψει αν θέλει να βοηθήσει τη χώρα του;

Προτιμας δλδ να ψηφιζουν οι Πακιστανοι και οι Αλβανοι που ζουν στην Ελλαδα??που οι περισσοτεροι εχουν παρει χαρτια χωρις να πληρουν προυποθεσεις μονο και μονο για να βγαζουν δημαρχους και βουλευτες??

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι αυτή είναι η άποψή σου για τους μέχρι τώρα ηγέτες της αριστεράς; Διότι προφανώς το ερώτημα δεν πήγαινε προσωπικά στον [MENTION=23]DJD[/MENTION], ο οποίος παρόλα αυτά έδωσε μια προσωπική απάντηση, ούτε απευθύνεται σε μένα ή σε σένα. Χρησιμοποίησα απλά ένα ερώτημα για να πω την άποψή μου για το πως ακριβώς έβλεπαν την πολιτική τους καριέρα μέχρι σήμερα οι αριστεροί ηγέτες. Αν θέλετε να κρίνετε αυτή την άποψη, ποιο χρήσιμο θα ήταν.

yanni νομιζω στο απαντησα εγω, σε καλυπτει? :)

τραγικο ειμαστε μεγαλα ζωαδια..

εδιτ> [MENTION=188]yanni[/MENTION] κ 2χιλιαρικα...πες 10..παντως οπως και να εχει παντα θα παιζουν οι μεν παντα κ οι δε, το προβλημα ειναι οταν δεν παιζουν οι 2οι...τοτε καποιοι λιγοι κ τα ακαρεα τους θα κανουν παρτυ..

Link to comment
Share on other sites

Όταν εξηγήστε το γιατί, θα εξηγήσετε και την αποχή...

Μοιρασου μαζι μας το φως της γνώσης και εξήγησε μας, γιατι εσυ ξερεις απο οτι φαίνεται ενώ όλοι οι υπολοιποι οχι.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23]DJD[/MENTION] να σου πω την αληθεια οταν εβλεπα τα ψηφοδελτια πισω απτο παραβαν το ξεχωρισα του Λεβεντη, για την αυθεντικοτητα του, ομως τετοιες τρολ συμπεριφορες δεν θα κανουν καλο τετοια περιοδο, μονο γραφικους θα μας πουν... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.