Jump to content



Εκλογές 2009 Poll & Thread.


greekfragma

Τι σκοπεύετε να ψηφίσετε στις εκλογές;  

138 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

%CE%9A%CF%85%CF%81_%CE%91%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C_2_Ss93b.jpg

Ε........νομίζω οτι είναι ώρα να αφήσουμε το ΠοΘ ήσυχο.

Ανοιχτό κάλεσμα εκλογικών αντιπαραθέσεων εδώ και τώρα

(φανμποησμοί να λείπουν......καλύτερα να κοιτάξουμε τα συνολικά μας χάλια και όχι το ποιος την έχει μεγαλύτερη)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 733
  • Created
  • Last Reply
(φανμποησμοί να λείπουν......καλύτερα να κοιτάξουμε τα συνολικά μας χάλια και όχι το ποιος την έχει μεγαλύτερη)

Σωστός.....Οπότε να μην ακούσω κανέναν να γράφει για μένα...οκ?

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

το έγραψα στο ΠοΘ θα το γράψω και εδώ. δεν καλούμαστε να ψηφίσουμε ουσιαστικά, αλλά να διαλέξουμε ανάμεσα στον άχρηστο και στον πιο άχρηστο.

Ρε όλοι Παπαθεμελή λέμε, να σπάσουμε πλάκα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω να πω ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον Πρωθυπουργο της χωρας.

Διαλεξε ακριβως το ΣΚ που θα ΛΕΙΠΩ Γερμανια για ταξιδακι αναψυχης...

@στα δι@λ@..... Καραγκιοζηδες ολοι....

Link to comment
Share on other sites

Δελτίο mega

Τρέμη: Πότε θα γίνουν οι εκλογές κ.Μειμαράκη;

Μειμαράκης: Μα το είπε o πρωθυπουργός στις 4 Οκτωβρίου

Τρέμη: Όχι δεν το είπε...

Μειμαράκης:.... (ΜΕΝΕΙ ΠΑΓΩΤΟ)...

Link to comment
Share on other sites

Δελτίο mega

Τρέμη: Πότε θα γίνουν οι εκλογές κ.Μειμαράκη;

Μειμαράκης: Μα το είπε o πρωθυπουργός στις 4 Οκτωβρίου

Τρέμη: Όχι δεν το είπε...

Μειμαράκης:.... (ΜΕΝΕΙ ΠΑΓΩΤΟ)...

Αρα το ξερουν ηδη...

αρα ξανα μπραβο στον μπουμπουκο για την ημερομηνια....

Link to comment
Share on other sites

η ΝΕΤ στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων είχε την ημερομηνία σαν κεντρικό υπότιτλο.προς το παρόν δεν είναι επίσημη ημερομηνία αλλά δεν βλέπω το λόγο να αναφερθήκανε λανθασμένα στην 4η Οκτωβρίου

http://news.ert.gr/el/26338-minyma-karamanli.htm

Link to comment
Share on other sites

αν σκεφτείς ότι μεγάλο μέρος στην προκήρυξη των εκλογών εκτός από τον Γιωργάκη έπαιξαν και τα κανάλια (4η αξουσία κλπ) τότε λογικό μου φαίνεται να ήξεραν από πριν την ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

jax μη μου αγχώνεσαι. Λογικά, θα έχουμε και δεύτερο γύρο, μιας και είναι ψιλοαπίθανο να έχουμε αυτοδύναμη κυβέρνηση [άρα, ξανάμανά στην Κεφαλονιά :D - αν είναι έτσι, μάλλον θα το πάρω από κανένα υποψήφιο βολευτή το δεύτερο εισητήριο]

Link to comment
Share on other sites

Οι εκλογες πρεπει να διεξαχθουν το αργοτερο σε ενα μηνα απο την προκηρυξη τους με βαση το συνταγμα.Ο χρονος μετραει απο αυριο(3/9) που θα ενημερωθει επισημα ο προεδρος της δημοκρατιας κι επειδη γινονται παντα Κυριακη,προκυπτει η 4/10 ως ημερομηνια διεξαγωγης τους.

Στο διαγγελμα,δεν αναφερθηκε συγκεκριμενη ημερομηνια.

ΥΓ αν καπου εχω λαθος,ας με διορθωσει καποιος που τα ξερει καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Οι εκλογες πρεπει να διεξαχθουν το αργοτερο σε ενα μηνα απο την προκηρυξη τους με βαση το συνταγμα.Ο χρονος μετραει απο αυριο(3/9) που θα ενημερωθει επισημα ο προεδρος της δημοκρατιας κι επειδη γινονται παντα Κυριακη,προκυπτει η 4/10 ως ημερομηνια διεξαγωγης τους.

Στο διαγγελμα,δεν αναφερθηκε συγκεκριμενη ημερομηνια.

ΥΓ αν καπου εχω λαθος,ας με διορθωσει καποιος που τα ξερει καλυτερα

σωστα τα λες με την διαφορα (αν δεν κανω εγω λαθος βεβαια) οτι ειναι ενα μηνα το νωριτερο και οχι το αργοτερο.

Να μεσολαβησει ενας μηνας δλδ απο το "οκ" του προεδρου και μετα.

θεωρητικα μπορει να ανακοινωθει εκλογες 11/10...για να βολευτει και ο jax..αλλα απο οτι φαινεται η ημερομηνια εχει ηδη αποφασιστει για τις 4.

εδιτ..

χμμμ...παλι αναποδα τα "ηξερα"...

Link to comment
Share on other sites

3. Tο διάταγμα διάλυσης της Bουλής, προσυπογραμμένο στην περίπτωση της προηγούμενης παραγράφου από το Yπουργικό Συμβούλιο, πρέπει να περιλαμβάνει συγχρόνως την προκήρυξη εκλογών μέσα σε τριάντα ημέρες και τη σύγκληση της νέας Bουλής μέσα σε άλλες τριάντα ημέρες από τις εκλογές.

Απο εδω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.