Jump to content



Εκλογές 2009 Poll & Thread.


greekfragma

Τι σκοπεύετε να ψηφίσετε στις εκλογές;  

138 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

φυσικα δε μπορεις να μου βρεις γιατι δεν υπαρχουν,γιατι με την ιδια λογικη κι εγω μπορω να σου πω οτι πεταω,αλλα μη ζητησεις αποδειξεις γιατι δεν εισαι απο αυτους που ΞΕΡΟΥΝ.

οσο για το που εριξες τη ψηφο σου μου αρκει αυτη η φραση που εγραψες για να καταλαβω.

Παράθεση:

.όλοι έχουν γνωστούς σε κόμματα (συμπεριλαμβανομένου και εμού) και όλοι κάνουν δουλειά με τους "classic" τρόπους...

ααααααα μάλιστα τώρα επιβεβαιώθηκε ότι είσαι μάντης...το ότι έχω γνωστούς μέσα στην ΝΔ σημαίνει αυτομάτως ότι τους ψηφίζω? αν έχω και στα άλλα κόμματα (επειδή έχω) σημαίνει ότι ψηφίζω και αυτούς?? τυραμόλας είμαι κ δεν το ξέρω...τεσπα...

raven_g20 για να φτάσει κάποιος να γίνει βουλευτής στα δύο μεγάλα κόμματα σημαίνει ότι συμφωνεί με την πολιτική τους, που είναι το μέγιστο κέρδος. Επαναστάτες στα δύο μεγάλα κόμματα δεν υπάρχουν και δε πρόκειται να υπάρξουν γιατί δε θα έφταιναν να γίνουν βουλευτές.

συμφωνώ (όχι 100% :p ) σε αυτό που λές....εγώ να το θέσω αλλιώς...αν υπήρχαν επαναστάτες θα τους ψήφιζες? θα υποστήριζες το κόμμα το οποίο αντιπροσωπεύουν? ο λόγος για τον οποίο δεν επαναστατούν είναι γιατί τα συμφέροντα, όχι απαραίτητα των ιδίων, αλλά αυτών που στα αλήθεια κυβερνούν την χώρα δεν τους αφήνουν...δυστυχώς το σύστημα έχει στηθεί με τέτοιο τρόπο που η μόνη λύση θεωρείτε και η πιο ακραία και δεν υλοποιείτε γιατί θα έχουμε κακά ξεμπερδέματα....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 733
  • Created
  • Last Reply
"Τι κάνει αυτός ο οποίος θεωρεί τα 4-5 μεγαλύτερα κόμματα ανίκανα να κυβερνήσουν την χώρα?"

" i apoxi mono tous voleuei, auti ti stigmi ta pososta tous einai xamila giati megalo meros dilwnei dx/da, an autoi de pane katholou tha aneboun pali oi upoloipoi "

"ma de xreiazetai kan na einai kanena spoudaio mikro komma, de pas na to bgaleis kubernisi, apla psifizwntas mikro rixneis ton megalo, an de pas de peftei kanenas, basic maths" (απο αλλο φορουμ)

ας ψηφισει οτι θελει αρκει να ΨΗΦΙΣΕΙ, δεν γινεται κανει ο αλλος αποχη και μετα να γκρινιαζει για την κυβερνηση αφου ο ιδιος δεν αξιοποιησε το δικαιωμα του.

Link to comment
Share on other sites

ας ψηφισει οτι θελει αρκει να ΨΗΦΙΣΕΙ, δεν γινεται κανει ο αλλος αποχη και μετα να γκρινιαζει για την κυβερνηση αφου ο ιδιος δεν αξιοποιησε το δικαιωμα του.

Ναι ρε παιδί μου αλλά κανένας δεν έχει απαντήσει στην απλή ερώτηση: Πώς μπορώ να δείξω την δυσαρέσκεια μου στην πολιτική σκηνή της χώρας; Δε με καλύπτει κανένας, τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες Grunt.... πάω λοιπόν και ψηφίζω οικολόγους, πας εσύ και ψηφίζεις κυνηγούς, πάει ο άλλος και ψηφίζει κάτι άλλο εκτός από πασοκ/νδ.

Τι θα γίνει την επόμενη μέρα και πως ακριβώς αξιοποίησα την ψήφο μου?

Το πρόβλημα είναι να μην βγει Πασοκ/ΝΔ ή η έλειψη ηγετών, που δεν υπάρχει ένα κόμμα που να πείσει τον λαό ότι αξίζει την ψήφο του?

Η παροιμία που λέει "στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος" είναι πέρα για πέρα σωστή.

Link to comment
Share on other sites

στη περιπτωση που δε σου κανει κανενας απολυτως καθεσαι σπιτι και δε ψηφιζεις. ομως σιγουρα εχεις ψαξει τι λενε τα αλλα κομματα , επισης ψηφιζεις με βαση τα προσωπα ή τη πολιτικη?

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι δυσαρεστημένος με όλους ρίχνεις άκυρο. Το λευκό δηλώνει απάθεια, το να μη ψηφίσεις είναι ακόμα χειρότερο, το να ψηφίσεις ΛΑΟΣ από αντίδραση είναι τρεις φορές χειρότερο. Αν όλοι όσοι είναι δυσαρεστημένοι έριχναν άκυρο, μπορεί και κάτι να άλλαζε.

Βασικά η ερώτηση πήγαινε αποκλειστικά στον snips. :rubik:

Link to comment
Share on other sites

ααααααα μάλιστα τώρα επιβεβαιώθηκε ότι είσαι μάντης...το ότι έχω γνωστούς μέσα στην ΝΔ σημαίνει αυτομάτως ότι τους ψηφίζω? αν έχω και στα άλλα κόμματα (επειδή έχω) σημαίνει ότι ψηφίζω και αυτούς?? τυραμόλας είμαι κ δεν το ξέρω...τεσπα...

κατ αρχην δε μιλησα για νδ,καρφωνεσαι μονος σου με αυτα που λες.

εκτος αυτου ξεχασα οτι κανεις δε ψηφιζει νδ,αλλα το 30-40% πως το παιρνει?

Ναι ρε παιδί μου αλλά κανένας δεν έχει απαντήσει στην απλή ερώτηση: Πώς μπορώ να δείξω την δυσαρέσκεια μου στην πολιτική σκηνή της χώρας; Δε με καλύπτει κανένας, τι κάνω;

κανεις δικο σου κομμα?

η ψηφιζεις αυτον που σε καλυπτει περισσοτερο απο τους αλλους.

Link to comment
Share on other sites

κανεις δικο σου κομμα?

η ψηφιζεις αυτον που σε καλυπτει περισσοτερο απο τους αλλους.

Η ερώτηση μου είναι εξής: Πάω και ρίχνω άκυρο, αυτό με κάνει να έχω πολιτική άποψη ή με βάζει στο καλάθι με τους αδιάφορους;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα χαραμίσω τον χρόνο μου και δεν θα πάω να ψηφίσω...

Έχω ακούσει 'οτι υπάρχει νόμος που λέει ότι σε περίπτωση που έχουμε 70% αποχή κανένας από τους προηγούμενα εκλεγμένους βουλευτές δεν έχει το δικαίωμα να πολιτευτεί ξανα. Νομίζω ότι αυτή θα ήταν η καλύτερη λύση για την χώρα.

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση μου είναι εξής: Πάω και ρίχνω άκυρο, αυτό με κάνει να έχω πολιτική άποψη ή με βάζει στο καλάθι με τους αδιάφορους;

για μένα και τα δύο...έχεις άποψη απλά δεν συμφωνείς με τις δικές τους...αλλά πιστεύω και αδιαφορείς γιατί δεν επιλέγεις έστω κάποιον ο οποίος είναι κοντά στις απόψεις σου ή θεωρείς πιο κατάλληλο να κυβερνήση την Χώρα που ζείς...απλά "χάνεις" το προνόμιο να κριτικάρεις μετά διότι δεν ψήφισες τον μελλοντικό πρωθυπουργό οπότε μην παραπονιέσαι αν δεν πάνε καλά τα πράγματα..διότι η απάντηση θα είναι ας ψήφιζες τον άλλον... :p

p.s.

κατ αρχην δε μιλησα για νδ,καρφωνεσαι μονος σου με αυτα που λες.

εκτος αυτου ξεχασα οτι κανεις δε ψηφιζει νδ,αλλα το 30-40% πως το παιρνει?

διάβαζε βρε καλά αυτά που ο ίδιος γράφεις και κάνεις "quote"!! τι καρφώθηκα και κουραφέξαλα..αμάν πια...μην βασίζεσαι σε υποθέσεις...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα χαραμίσω τον χρόνο μου και δεν θα πάω να ψηφίσω...

Έχω ακούσει 'οτι υπάρχει νόμος που λέει ότι σε περίπτωση που έχουμε 70% αποχή κανένας από τους προηγούμενα εκλεγμένους βουλευτές δεν έχει το δικαίωμα να πολιτευτεί ξανα. Νομίζω ότι αυτή θα ήταν η καλύτερη για την χώρα.

1ον δεν υπαρχει αυτο το πραγμα

2ον και να υπηρχε αν εχει 69% αποχη ξερεις τι θα γινει?

θα ψηφισουν μονο τα κομματοσκυλα.

θα δεις κυβερνηση με κανα 70% και θα γουσταρεις...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα χαραμίσω τον χρόνο μου και δεν θα πάω να ψηφίσω...

Έχω ακούσει 'οτι υπάρχει νόμος που λέει ότι σε περίπτωση που έχουμε 70% αποχή κανένας από τους προηγούμενα εκλεγμένους βουλευτές δεν έχει το δικαίωμα να πολιτευτεί ξανα. Νομίζω ότι αυτή θα ήταν η καλύτερη λύση για την χώρα.

Ναι εδώ το διάβασες από τον λαοπλάνο, εεεε συγγνώμη, τον Αστρολάβο ενοούσα. :p

Link to comment
Share on other sites

OMFG 4@ ΝΔ :cry:

Και να ξαναεπαναλάβω, πιστεύεις ότι είναι ρεαλιστική αυτή η δημοσκόπηση; Γιατί εκπλήσεσαι; Δεύτερη θα βγει αν δεν γίνει καμιά τρελή ανατροπή.

Link to comment
Share on other sites

Και να ξαναεπαναλάβω, πιστεύεις ότι είναι ρεαλιστική αυτή η δημοσκόπηση; Γιατί εκπλήσεσαι; Δεύτερη θα βγει αν δεν γίνει καμιά τρελή ανατροπή.

Η τρελή ανατροπή θα ναι το medrano του ΛΑΟΣ και θα τραβάμε τα βυζιά μας όλοι μαζί.. κι εσείς θα χαίρεστε που πήρατε για 23η φορά 7%...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.