Jump to content



Δείτε ποιοι πολιτικοί μας είναι μασόνοι


konservas

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Λέει για μασόνους και τους δείχνει σε φωτογραφίες να προσκυνούν εβραϊκά μνημεία. Αλλά ξέχασα... ΕΒΡΑΙΟΜΑΣΟΝΟΙ που θέλουν να κατατρέψουν τον πολιτισμό μας, τα ήθη μας... και τη θρησκεία μας...

Link to comment
Share on other sites

Ελεος λεμε.....κ γω κ συ κ ο οποιοσδηποτε παει να βαλει το χαρτακι (με την ευχη/προσευχη του) στον ''ιερο τοιχο'' θα πρεπει να φορα τη μλκια αυτη στο κεφαλι. Εχει γκισε πριν φτασεις εκει που προμηθευεσαι τη μλκια.

ΥΓ. @κονσερβας...παντα ηθελα να στο ρωτησω. Η Σια Κοσιωνη ειναι αυτη στη φωτογραφια?.....:D

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι στο lab άλλωστε μας ενοχλούν μόνο οι Χριστιανοί..... :hm:

Καταρχήν Χριστιανός ή όχι, είναι δική σου υπόθεση, δε νομίζω ότι έχουμε περιορίσει κανέναν να πει την άποψη του.

Η ερώτηση νομίζω ήταν απλή χωρίς καμία ειρωνεία. Τι σημαίνει να ναι κάποιος μασόνος και γιατί δεν είναι τυχαίο που ναι κι οι πολιτικοί; Τι είναι αυτό που τους χαρακτηρίζει δηλαδή τόσο άμεσα; Δε παίρνω κανένα μέρος, συμπεράσματα προσπαθώ να βγάλω.

Link to comment
Share on other sites

Ε και; Τι σημαινει για σενα να ναι καποιος μασονος;

Παλιότερα τίποτε.Είμαι υπέρ της ανεξιθρησκείας, αθεΪας ή οτιδήποτε εκφράζει τον καθένα.Αλλά όταν βλέπεις μια κατάφορη και καταπιεστική πολιτική να εφαρμόζεται από συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων αρχίζει να σχηματίζεται ένα παζλ μπροστά σου που σίγουρα έχει τη σημασία του...

@FFermari

Κρύβε λόγια :-)'

Link to comment
Share on other sites

Ε και; Τι σημαινει για σενα να ναι καποιος μασονος;

O konservas θα σου απαντήσει;

Κοτζάμ διαδίκτυο που τα αναλύει όλα.

Βρε Victor ελεος με την θρησκεία πια.... Το ότι κάποιος είναι εναντίον της θρησκείας που δεν γουστάρεις και καλά κάνεις, δεν πα να πει ότι έχει και δίκιο για ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ που κάνει και πρεσβεύει. Αμάν πια βρε παιδί' μ πια.

Μου θυμίζεις τους πρώιμους ΑΜΑΝ και το

-"ρε φίλε (παοκτσή) γιατί καταστρέφεις το αυτοκίνητο;"

"Ε τι να κάνω.....Αφού έχει αθηναικές πινακίδες!..."

[MENTION=1839]MaGiCMaN[/MENTION] λαθος διατύπωση του konservas γράψε λάθος. Το λέει σωστά όμως αμέσως μετά..."πολιτική να εφαρμόζεται από συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων"

Link to comment
Share on other sites

Βρε Victor ελεος με την θρησκεία πια.... Το ότι κάποιος είναι εναντίον της θρησκείας που δεν γουστάρεις και καλά κάνεις, δεν πα να πει ότι έχει και δίκιο για ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ που κάνει και πρεσβεύει. Αμάν πια βρε παιδί' μ πια.

Realistic%20Man%20WTF.png

Ποιος είναι αυτός ο κάποιος; Φαντάζομαι εννοείς οι Μασόνοι.

Δεν είπα ότι οι Μασόνοι θέλουν να καταστρέψουν τον ελληνικό πολιτισμό κλπ κλπ. Το αντίθετο λέω εγώ. Ότι έχουμε βρει τώρα τους Μασόνους (και πολλές φορές αναφέρονται ως Εβραιομασόνοι) οι οποίοι έχουν ως σατανικό σχέδιο να μας εξαφανίσουν από το χάρτη. Και αυτά τα ακούμε βερεσέ χρόνια τώρα. Οπότε άσε τα "έλεος" και δες καλύτερα τι είπα πριν αρχίσεις να ενίστασαι.

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ πάλι...και το τονίζω....

Δεν κατάλαβες τι σου έγραψα. Εχουμε τους Μασόνους που είναι αυτό που είναι, πρεσβεύουν ότι πρεσβεύουν τέλος πάντων. Και από την άλλη έχουμε και σένα και μένα βέβαια που δεν τα παμε καλά με τον χριστιανισμό. Το ότι οι Μασόνοι "θεωρητικά" δεν δέχονται και δεν θέλουν τον χριστιανισμό δεν τους κάνει και σωστούς. Θα συμφωνήσουμε με τις υπόλοιπες απόψεις τους επειδή τυχαίνει να συμφωνούμε σε μία; Πιο απλά πως να στο εξηγήσω; Πρέπει να πάρω πίνακα και κιμωλίες...άσπρες. ;)

Ούτε γενικά για πολιτισμούς ενίσταμαι ούτε για τίποτα. Τώρα για αυτό το "βερεσε" που είπες τωρά. Εϊσαι ακόμα τόσο απόλυτος; Τι πρέπει να γίνει σε όλον τον πλανήτη ακόμα δηλαδή για να φανεί το "τυχαίο" και το "αναμενόμενο λόγω επιλογών του ανθρώπου;"

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν Χριστιανός ή όχι, είναι δική σου υπόθεση, δε νομίζω ότι έχουμε περιορίσει κανέναν να πει την άποψη του.

Η ερώτηση νομίζω ήταν απλή χωρίς καμία ειρωνεία. Τι σημαίνει να ναι κάποιος μασόνος και γιατί δεν είναι τυχαίο που ναι κι οι πολιτικοί; Τι είναι αυτό που τους χαρακτηρίζει δηλαδή τόσο άμεσα; Δε παίρνω κανένα μέρος, συμπεράσματα προσπαθώ να βγάλω.

Βασικά συμπέρασμα είναι, όχι υπόθεση. Και δεν χρειάζεται να περιοριστεί κάποιος στο να εκφράσει την άποψή του. Απλά, αν δηλώσει Χριστιανός πρέπει να δικαιολογήσει την επιλογή του σε σχετικό thread. Αν αφήσει κάποιο υπονοούμενο για τους π.χ. Μασόνους πάλι πρέπει να δικαιολογήσει την άποψή του σε άλλο σχετικό thread.

Δεν ξέρω αλλά αυτά τα δύο μου φαίνονται τόσο διαφορετικά όσο το "έχεις άδικο" με το "δεν έχεις δίκιο".

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη μου με το συμπάθειο, αλλά δε καταλαβαίνω τι εννοείς. Χώρος συζητήσεων είμαστε κι αυτό κάνουμε. Ο καθένας συμετέχει εκεί που θέλει. Αν δεν θέλεις να πεις την γνώμη σου κάπου απλά δε συμμετέχεις στο thread. Ανταλλαγή απόψη κάνουμε. Είπε κάτι ο konservas για τους μασόνους κι από περιέργεια θέλω να δω πως καταλήγει σε αυτό το συμπέρασμα. Που ναι το κακό;

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ πάλι...και το τονίζω....

Δεν κατάλαβες τι σου έγραψα. Εχουμε τους Μασόνους που είναι αυτό που είναι, πρεσβεύουν ότι πρεσβεύουν τέλος πάντων. Και από την άλλη έχουμε και σένα και μένα βέβαια που δεν τα παμε καλά με τον χριστιανισμό. Το ότι οι Μασόνοι "θεωρητικά" δεν δέχονται και δεν θέλουν τον χριστιανισμό δεν τους κάνει και σωστούς. Θα συμφωνήσουμε με τις υπόλοιπες απόψεις τους επειδή τυχαίνει να συμφωνούμε σε μία; Πιο απλά πως να στο εξηγήσω; Πρέπει να πάρω πίνακα και κιμωλίες...άσπρες. ;)

Ούτε γενικά για πολιτισμούς ενίσταμαι ούτε για τίποτα. Τώρα για αυτό το "βερεσε" που είπες τωρά. Εϊσαι ακόμα τόσο απόλυτος; Τι πρέπει να γίνει σε όλον τον πλανήτη ακόμα δηλαδή για να φανεί το "τυχαίο" και το "αναμενόμενο λόγω επιλογών του ανθρώπου;"

Είπα εγώ ότι συμφωνώ ή διαφωνώ μαζί τους; Είπα εγώ ότι όποιος δε συμφωνεί με το χριστιανισμό είναι σωστός; Εγώ αναφέρω ξεκάθαρα για τους Μασόνους ότι είναι υπερβολές και ανακρίβειες αυτά που λέγονται. Μετά από αυτό δεν υπάρχει θέμα συμφωνίας ή διαφωνίας, αφού απορρίπτω ξεκάθαρα αυτήν την υπόθεση.

Επίσης μέλη Τεκτονικών Στοών (Μασόνοι δηλαδή) ήταν και μερικές σημαντικότατες προσωπικότητες, όπως π.χ. ο Benjamin Franklin πρωτοπόρος στο θέμα του Αμερικανικού Συντάγματος και της ελυθερίας του ατόμου. Ο Steve Wosniak ας πούμε είναι μέλος Τεκτονικής Στοάς. Οι θεωρίες ότι οι Μασόνοι ευθύνονται για "τα κακά του πλανήτη" (σε αυτά που τους αποδίδονται αναφέρομαι, για να μην παρεξηγηθώ) είναι απορριπτέες.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά ολόκληρα γαιδούρια είμαστε κάποιοι. Ξαφνικά δεν ξέρουμε τι θα πει μασόνος, και αν είναι καλό ή κακό;

Περίεργο μου φαίνεται...

Δηλαδή προάγεις μία de facto αντιμετώπιση για τους Μασόνους; Οι Μασόνοι είναι αυτό, οι μασόνοι είναι εκείνο. Μου θυμίζει το γεγονός που θέλουν να θεωρούν τους Έλληνες τεμπέληδες. Την ίδια de facto αντιμετώπιση είχε ο Hitler και για τους Εβραίους.

Edit προς τον από κάτω: Να το κάνεις ένα spin-off το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή προάγεις μία de facto αντιμετώπιση για τους Μασόνους; Οι Μασόνοι είναι αυτό, οι μασόνοι είναι εκείνο. Μου θυμίζει το γεγονός που θέλουν να θεωρούν τους Έλληνες τεμπέληδες. Την ίδια de facto αντιμετώπιση είχε ο Hitler και για τους Εβραίους.

Συμφωνώ μαζί σου.

Βαριέμαι τώρα να βάζω 50 links από posts σου σε όλο το forum.....

Posts που "προάγουν μία de facto αντιμετώπιση για τους Χριστιανούς; Οι Χριστιανοί είναι αυτό, οι Χριστιανοί είναι εκείνο." :baby:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.