Jump to content



HL2 vs Doom 3


unstoppable

Recommended Posts

half life 2 και για μενα.........απλα παω πιο πολυ τα παιχνιδιακια που εχουνε το ανθρωπινο στοιχειο μεσα τους........βαρεθηκα τοσα διαφορετικα τερατακια..............και τη φαση μπαινω μεσα και σφαζω οτι κινειται με απειρες σφαιρες και απειρα οπλα..........

Link to comment
Share on other sites

KAI τα 2. Το doom ειναι DOOM τι να κανουμε ισως το παιχνιδι που εχω αφιερωσει περισσοτερες ωρες.

Αλλα το HL2 Πιστευω οτι θα φερει επανάσταση , και θα αλλάξει τα FPS κατι που το doom δεν θα κανει.

Link to comment
Share on other sites

Α, ρε Unsto δεν επρεπε να κανεις το poll.......

Και τα δυο περιμενω το ιδιο απλως επειδη Half-Life ειναι το καλυτερο παιχνιδι πρωτου προσωπου συγκλινω προς HL2.

Half-Life επεζε σε ολα τα μηχανακια οταν βγηκε....openGL, Direct3D και Software......

και η anomalous αυτη αυτη ατμοσφαιρα δεν υπαρχει πουθενα......

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα DOOM δεν τα πολυσυμπαθησα ποτε αν και την εποχη που βγηκαν επαιζα παιχνιδια 5-8 ωρες τη μερα. Το duke 3d και το quake που βγηκαν αργοτερα ομως τα λατρεψα ,το ιδιο και το unreal. Tα quake 2-3 παλι τα βαρεθηκα γρηγορα ενω το HL ειχε κατι το καινουργιο, το πρωτοποριακο.απο οτι εχω δει το DOOM 3 περα απο τα γραφικα και τον ηχο ειναι το ιδιο με το 1 ενω το HL 2 ειναι και παλι κατι το διαφορετικο. οποτε και εγω 1/2life 2.:)

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο περιμενω το ιδιο απλως επειδη Half-Life ειναι το καλυτερο παιχνιδι πρωτου προσωπου συγκλινω προς HL2. Half-Life επεζε σε ολα τα μηχανακια οταν βγηκε....openGL, Direct3D και Software...... και η anomalous αυτη αυτη ατμοσφαιρα δεν υπαρχει πουθενα......

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Half life all the way...

To δοομ κατα τη γνωμη μου δεν συγκαταλεγεται στα παχνιδια....

Ειναι απλως πολλααα φπς στην οθονη σου με τον χρηστη να κανει κλικ κλικ οπου μπορει

νομιζοντας οτι μπορει να σκοτωσει τα μπιρμπιτσολια που τρεχουν σαν δαιμονισμενα εχοντας ΑΙ επιπεδου Einstein, κανοντας τα σχεδον αδυνατον να σκοτωθουν απο ανθρωπο ηλικιας πανω απο 25 χρονων....

Να μη πω και τιποτα για τα textures που ειναι τσιρκο Medrano, μπλε κοκκινα πρασινα οοοολα σε ενα sprite.... θυμιζουν καρναβαλι τα sprites και τα porps του.

Για το game engine του doom ομως δε 8α πω τπτ γιατι απλως μαμαει :banging:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.