Jump to content



Recommended Posts

Αν δεν υπήρχε το assetto corsa θα το αγόραζα...χθες. Δεν υπήρξε ποτέ για PC τόσο καλός racing τίτλος στα πρότυπα του Forza ή του Gran Turismo.

Δυστυχώς μου ανέβασε τα standards κατακόρυφα το Assetto Corsa οπότε αναβάλλεται μέχρι να το βαρεθώ (και να πέσει η τιμή του φυσικά)..

Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πολύ από τα reviews μοιάζει με αυτό που περίμενα, ένα simcade στο στύλ του παλιού καλού Toca. Πάει για αγορά στο PS4, εδώ την τελευταία εβδομάδα έχω λιώσει το Driveclub με το Dualshock, όσο νά'ναι θα είναι καλύτερο το pcars με τη Fanatec.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θάψιμο πέφτει δυστυχως, όλοι λένε για ένα Shift 3 με πιο όμοφο κουστούμι...

Ως δείγμα, η γνώμη ενός πραγματικού οδηγού αγώνων : http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/a-thread-for-project-cars.23683/page-9#post-461998

 

Ο θείος super fast!!!


 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

rofl θα έχει πολλά επεισόδια το derby μεταξύ fanboys/haters, εγώ εξακολουθώ να ελπίζω σε ένα αξιοπρεπές simcade για το PS4 όταν το πάρω σε μερικούς μήνες.

 

http://pretendracecars.net/2015/05/06/the-community-assisted-review-of-project-cars/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι παραπανω απο ενα Shift 3 περιμενετε... εχουμε ηδη 2 δειγματα γραφης απο αυτη την εταιρια και οσοι εχουμε εμπειρια απο gaming ξερουμε οτι αυτα σπανιως αλλαζουν οση διαφημιση και να πεσει. Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι ειναι κακο αντιθετως δεν θα ηθελα αλλο ενα sim που να μπαινει στα χοραφια του assetto θα ηθελα κατι πιο fun πιο shift 3 και αυτο μαλλον το εχει. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο παιχνίδι, αρκετά ανώτερο των χαμηλών προσδοκιών μου.

 

 

Οι ήχοι είναι πολύ γεμάτοι και ωραίοι αλλά δε θα τους έλεγα ακριβείς.

Οι πίστες πάρα πολύ προσεγμένες και "ζωντανές" όπως και οι δρόμοι.

Το dynamic time & weather φανταστικά.

Οι ρυθμίσεις για γραφικά και controller αμέτρητες!

To career mode επίσης φαίνεται πολλά υποσχόμενο.

Ωραίo και το hud που στο telemetry mode δείχνει από τρέχουσα ιπποδύναμη-ροπή μέχρι και brake temps!

 

Το κακό του είναι ότι ενώ σε μερικά αυτοκίνητα ο χειρισμός είναι πολύ πιστευτός και ευχάριστος όπως πχ στο Caterham που είναι ένα κλασικό fr trackday όχημα, στα περισσότερα είναι για γέλια. Πολύ χτυπητά παράδειγμα τα Pagani, McLaren, BMW 1M και η Lotus 98T που υπάρχουν και σε άλλο παιχνίδι και μπορούμε να κάνουμε συγκρίσεις. Φυσικά κανένας μας δεν έχει οδηγήσει στην πραγματικότητα 98Τ, αλλά είναι εμφανές ότι πολλά πράγματα είναι υπερβολικά απλοποιημένα στο pCars.

 

 

Το κόλπο είναι να το κρίνεις ως NFS simcade και να μην τσιμπήσεις στα διαφημιστικά τρικ τύπου

KVNxZbg.jpg

 

γιατί τότε η απαίτηση για refund θα είναι δικαιολογημένη 100%. Αναμενόμενο και αυτό γιατί πίσω από το παιχνίδι βρίσκεται ο γνωστός -I'm the best and the others suck- Ian Bell.

 

 

ps Θα στήσω dedicated server να μπούμε να κάνουμε καμιά γύρα. Νομίζω σηκώνει μέχρι 32 αυτοκίνητα ταυτόχρονα!

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

ελαφρύ η βαρύ Άκη;

playable με τα πιο πολλά settings στο medium, μερικά στο low και το car detail στο ultra. Στις φορτωμένες με γραφικά πίστες όμως είχα βαρβάτα framedrops ακόμα και μόνος, άρα μάλλον πρέπει να κατεβάσω πιο πολύ κάποιες ρυθμίσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που έχω και νόμιζα ότι ήταν θέμα του τιμονιού μου είναι ότι o launcher κρασάρει κάθε τρεις και λίγο και με πετάει στο desktop.

TgYC50h.png

 

Διάβασα ότι συμβαίνει και με fanatec και thrustmaster hardware.. wtf... χοντρό πρόβλημα. 3 restart κάνω για να μπω στην πίστα.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, ερώτηση παγίδα! Θα απαντήσω διαφορετικά. Το παιχνίδι που εκτοπίζει το pCars από την λίστα των racing games που παίζω είναι το Grid.

Για τα υπόλοιπα υπάρχει χώρος (αλλά όχι χρόνος) να συνυπάρξουν αρμονικά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το εγκαθιστώ!!! Αργά το βράδυ οι εντυπώσεις. (ελπίζω λιγότερο πατάτα από το Dirt)

 

Για G27 διαβάζω για κάποιες ρυθμίσεις ως εξής:

 

Relative adjust gain: 0.98
Relative adjust bleed: 1
Relative adjust knee: 0.96

Scoop: 0.7
Scoop 2 (dunno exact name): 0.15

 

Άκη δεν βάζεις κανά screenshot από ρυθμίσεις γραφικών?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

λίγα λόγια Επειδή γράφω από κινητό.μη μπείτε στον κόπο να το βάλετε.ο χειρισμός είναι για γέλια.ναι οκ απλα διασκεδαστικός αλλα ειναι σα να έχεις βοηθήματα ενεργοποιημένα! Τα γραφικά Καλά.το interface του μαπα.ο ήχος συμπαθητικός.η αίσθηση με το τιμόνι /δρόμο /αμάξι δε συγκρίνεται με το assetto...Αυτά τα λίγα

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.