Jump to content



Windows 8 Thread


Recommended Posts

εγώ να καταθέσω την εμπειρία μου σχετικά με την έκδοση των 30 ευρώ. Έκανα clean install και δεν μου επέτρεπαν να τα ενεργοποιήσω. Έγραφε οτι το κλειδί είναι για αναβάθμιση μόνο. ετσι αναγκάστικα να τα σβήσω, να κάνω εγκατάσταση τα vista που έχω γνήσια, τα ενεργοποίησα μέσω τηλεφώνου γιατί δε γινόταν online και έκανα upgrade στα 8. τώρα το κακό είναι ότι έχω ένα φάκελο windows.old 11 gb τον οποίο δε μπορώ να σβήσω. καμμιά ιδέα κανείς;

Disk cleanup των windows.

Link to comment
Share on other sites

εγώ να καταθέσω την εμπειρία μου σχετικά με την έκδοση των 30 ευρώ. Έκανα clean install και δεν μου επέτρεπαν να τα ενεργοποιήσω. Έγραφε οτι το κλειδί είναι για αναβάθμιση μόνο. ετσι αναγκάστικα να τα σβήσω, να κάνω εγκατάσταση τα vista που έχω γνήσια, τα ενεργοποίησα μέσω τηλεφώνου γιατί δε γινόταν online και έκανα upgrade στα 8. τώρα το κακό είναι ότι έχω ένα φάκελο windows.old 11 gb τον οποίο δε μπορώ να σβήσω. καμμιά ιδέα κανείς;

Δοκίμασες να εγκαταστήσεις καμιά ενημέρωση; Αυτόματα γίνεται και ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

στα βιστα αναφερομαι φίλε μου. τα 8 ενεργοποιηθηκαν από μόνα τους. τα βιστα μου δημιουργούσαν συχνα θέματα και ειχα κανει πολλα φορματ. γιαυτο χρειαστηκε τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν κατάλαβα καλά , αλλά αναφερόμουν σε αυτό που έγραψες :

Έκανα clean install και δεν μου επέτρεπαν να τα ενεργοποιήσω. Έγραφε οτι το κλειδί είναι για αναβάθμιση μόνο

τα win 8 δεν εννοείς εδώ;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=743]psyber[/MENTION] , και συγνωμη, απαιτουσε να κανεις ολοκληρη εγκατασταση των vista;

Δεν αρκουσε του win8-installer μοναχα να βαλεις καποια στιγμη το dvd των vista στο drive οπως σε παλαιοτερες εκδοσεις upgrade;

Link to comment
Share on other sites

Εγω κανονικα clean install ολα κομπλε...Απλα δεν ξερω με ποιο προγραμμα να δοκιμασω να φερω το παλιο UI. Δοκιμασα 1-2 αλλα δεν μου αρεσε το αποτελεσμα...Εχετε καποια προταση?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=743]psyber[/MENTION] , και συγνωμη, απαιτουσε να κανεις ολοκληρη εγκατασταση των vista;

Δεν αρκουσε του win8-installer μοναχα να βαλεις καποια στιγμη το dvd των vista στο drive οπως σε παλαιοτερες εκδοσεις upgrade;

δεν ξέρω. παιδια να μη σας παρω στο λαιμό μου. δεν δεχόταν το κλειδι για clean install και δεν μου έδινε άλλες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα ολα καλα με clean install.εαν και την πρωτη φορα κατι δεν εκατσε καλα απο το dvd και καπου κολαγανε μου βγαζανε error την δευτερη απο το usb stick ολα καλα μεχρι τωρα.

Στάλθηκε από το LG-P920 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα ολα καλα με clean install.εαν και την πρωτη φορα κατι δεν εκατσε καλα απο το dvd και καπου κολαγανε μου βγαζανε error την δευτερη απο το usb stick ολα καλα μεχρι τωρα.

Στάλθηκε από το LG-P920 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

To error μήπως είχε να κάνει με κάποιο πρόβλημα στο ntoskernel.exe;

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλος δεν μπορουσα να κατεβασο τιποτα απο explorer ουτε να βαλο κανενα προογραμα απο το market.και μια φορα μου εκανε παγωμα οσες φορες τα εβαλα απο το dvd μου κανανε το ιδιο οταν τα εβαλα με το στικακι μεχρι τωρα ολα δουλευουν τελεια.αγνοστες η βουλες του pc..:D

Στάλθηκε από το LG-P920 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Κανενας με USB 3.0 να μας πει αν του δουλευει;

Ακομα και στο site των Asus/Asrock που κοιταξα, στους drivers των motherboards δεν υπαρχει windows8 usb3.0 driver.

Δεν υποστηριζεται ακομα ή εχουν native υποστηριξη τα 8;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω τα 7 πώς συμφέρει να περάσω στα 8;

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Αναλόγως τι έκδοση έχεις. Αναβάθμιση ή κανονική εγκατάσταση;

Βέβαια η εγκατάσταση είναι πάντα πιο ok από ένα upgrade!

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα win7 64bit ultimate κανονική έκδοση original. Με τα 15 euro μπόρω να κάνω κανονική εγκατάσταση ή μόνο upgrade; Σκέφτομαι να τα περάσω σε καινούργιο δίσκο για δοκιμές αρχικά... Επίσης έχει κάποιο όριο ενεργοποιήσεων;

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Χωρίζονται πάλι σε 32αρια και 64αρια?

Κατεβασα το upgrade απο MS με το Win 7 64bit laptop για να το εγκαταστησω στο Win 7 32 bit tablet.

Οταν πηγα να τα εγκαταστησω στο tablet απο USB stick εφαγα πορτα στην πρωτη οθονη (aka χρειαζεσαι x86 version).

Τελικα τα περασα στο laptop πανω απο Win 7 64bit

Το καλο ειναι πως οτι ειχα περασμενο,δουλευε κανονικα(σαν να μπηκε το interface των 8 και τα νεα features πανω απο τα 7αρια)

Το κακο ειναι οτι καποια tiles που δουλευαν στην αρχη(πχ games,photos,mail) τωρα δεν ανοιγουν.Καμμιά ιδεά???

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=11813]javaneze:[/MENTION]

Κοίτα εγώ όταν πάω στον device manager-> Universal Serial Bus Controller γράφει Renesas USB 3.0 eXtensible Host Controller, οπότε υποθέτω πως αναγνωρίζει USB 3.0 αλλά καθώς δεν έχω ανάλογη συσκευή δε μπορώ να πω με σιγουριά. Υπόψην πώς ότι driver μπήκε έγινε αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.