Jump to content



Windows 8 Thread


Recommended Posts

@ KostasNK ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Σχετικά με την ερώτηση αν μπορώ να κάνω τώρα απλά upgrade κ σε περίπτωση που στο μέλλον χρειαστεί να κάνω εκ νέου clean install,φρονώ πως με τη συγκεκριμένη αλλάγή θα λειτουργήσει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

@ KostasNK ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Σχετικά με την ερώτηση αν μπορώ να κάνω τώρα απλά upgrade κ σε περίπτωση που στο μέλλον χρειαστεί να κάνω εκ νέου clean install,φρονώ πως με τη συγκεκριμένη αλλάγή θα λειτουργήσει κανονικά.

Παρακαλώ. Εσύ πήρες την έκδοση ανβάθμισης μόνο με τα 15Euro μάλλον...

Ατυχία, αν το ήξερα αυτό θα γλύτωνα και εγώ 15ευρώ...

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό υπάρχει κάποια λύση; Προσπαθούσαμε να κάνουμε save κάποια render presets στο 3ds max, και μας έβγαζε αυτό το μήνυμα. Το ίδιο και σε ρυθμίσεις για το ui. Προσπαθώντας να αλλάξω τα permissions στο φάκελο, δεν με άφηνε (ήταν γκριζαρισμένα όλα).

Δεξι κλικ Run as administrator στο 3ds. Kαι για μονιμη λυση πας στις ιδιοτητες του shortcut και τικαρεις το πεδιο που αναφερεται στα δικαιωματα εκτελεσης ως διαχειριστης.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση, για την έκδοση των 30€ πως γίνεται το clean install?

Ξεκινάς να bootαρεις με το dvd που καις ή με το usb flsh disk που φτιάχνεις με το upgrade assistant...

Ξέρετε σε πόσα συστήματα έχουμε δικαίωμα να κάνουμε εγκατάσταση και ενεργοποιήσεις των 8 pro;

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα προηγούμενα έμαθα και εγώ για την προσφορά και μπήκα στο τρυπάκι αγοράς της έκδοσης των 30€, αλλά έχω μία βασική ερώτηση.

Τις επόμενες μέρες θα κάνω αναβάθμιση στο πακέτο μητρική - επεξεργαστή - μνήμη - δίσκο (κάλιο αργά παρά ποτέ) και θα ήθελα να εγκαταστήσω την 64bit έκδοση. Το πρόβλημά μου είναι ότι αυτή τη στιγμή έχω τα 7αρια τα 32μπιτα και απ’ ότι διάβασα από τη Microsoft θα κατεβάσω αναγκαστικά την έκδοση των 32bit.

Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα? Αν ενδεχομένως βρω μία "demo" έκδοση των 8 από τον "θειο" θα μπορέσω μετά να βάλω τον κωδικό που θα έχω αγοράσει (για 32μπιτ όμως) Υπάρχει κάποια λύση ή θα πρέπει να εγκαταστήσω 64μπιτα 7αρια? (Αλήθεια μπορώ να τα αναβαθμίσω σε 64 η θα πρέπει να κάνω φορματ κλπ?)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ψωνισα και εγω σημερα τα win8.εχω μια απορια. Μπορω να περασω τα win 8 σε δυο μηχανηματα με το ιδιο licence key ταυτοχρονα η μονο με αλλο key;

Sent from my Optimus L5 using Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ψωνισα και εγω σημερα τα win8.εχω μια απορια. Μπορω να περασω τα win 8 σε δυο μηχανηματα με το ιδιο licence key ταυτοχρονα η μονο με αλλο key;

Sent from my Optimus L5 using Tapatalk.

Όχι.

Μια άδεια, ένας υπολογιστής.

SGII™

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα προηγούμενα έμαθα και εγώ για την προσφορά και μπήκα στο τρυπάκι αγοράς της έκδοσης των 30€, αλλά έχω μία βασική ερώτηση.

Τις επόμενες μέρες θα κάνω αναβάθμιση στο πακέτο μητρική - επεξεργαστή - μνήμη - δίσκο (κάλιο αργά παρά ποτέ) και θα ήθελα να εγκαταστήσω την 64bit έκδοση. Το πρόβλημά μου είναι ότι αυτή τη στιγμή έχω τα 7αρια τα 32μπιτα και απ’ ότι διάβασα από τη Microsoft θα κατεβάσω αναγκαστικά την έκδοση των 32bit.

Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα? Αν ενδεχομένως βρω μία "demo" έκδοση των 8 από τον "θειο" θα μπορέσω μετά να βάλω τον κωδικό που θα έχω αγοράσει (για 32μπιτ όμως) Υπάρχει κάποια λύση ή θα πρέπει να εγκαταστήσω 64μπιτα 7αρια? (Αλήθεια μπορώ να τα αναβαθμίσω σε 64 η θα πρέπει να κάνω φορματ κλπ?)

Δε μπορώ να σου πω με βεβαιότητα για τα Win8, αλλά στα Win7 και προγενέστερα μια χαρά δούλευε κλειδί για x64 σε x86 και το ανάποδο.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να σου πω με βεβαιότητα για τα Win8, αλλά στα Win7 και προγενέστερα μια χαρά δούλευε κλειδί για x64 σε x86 και το ανάποδο.

Πέρασα σήμερα τα 8 pro στο καινούργιο μου SSD. Πολύ γρήγορα φαίνονταν. Το start που πήγε ρε παιδιά; Κανένα καλό free πρόγραμμα να το επαναφέρει;

Software για το logitech g15 να παίζει η οθονίτσα του όπως στα 7 μπορώ να βρω; Επίσης για το logitech g9x;

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα τα 8 pro στο καινούργιο μου SSD. Πολύ γρήγορα φαίνονταν. Το start που πήγε ρε παιδιά; Κανένα καλό free πρόγραμμα να το επαναφέρει;

Software για το logitech g15 να παίζει η οθονίτσα του όπως στα 7 μπορώ να βρω; Επίσης για το logitech g9x;

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Εχω βρει ενα προγραμματακι για start.

Free δεν ειναι δυστυχως αλλα κοστιζει γυρω στα 5$.

Start8 λεγεται.

Αν εχει καποιος αλλος κατι καλο ας προτεινει μιας και το παραπανω προγραμμα με βολεψε αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγώμη αν έχει ξαναειπωθεί αλλά πως κλείνουμε τελείως το UAC;

Με regedit;

Ήθελα χθες να εγκαταστήσω Atiman Uninstaller 7.0.2 και δεν με άφηνε...

Πέρασα σήμερα τα 8 pro στο καινούργιο μου SSD. Πολύ γρήγορα φαίνονταν. Το start που πήγε ρε παιδιά; Κανένα καλό free πρόγραμμα να το επαναφέρει;

Software για το logitech g15 να παίζει η οθονίτσα του όπως στα 7 μπορώ να βρω; Επίσης για το logitech g9x;

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Βρήκα drivers για τα logitech G9x, G15, G27. Τώρα αν θα λειτουργούν σωστά δεν ξέρω... Ελπίζω...

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα τα 8 pro στο καινούργιο μου SSD. Πολύ γρήγορα φαίνονταν. Το start που πήγε ρε παιδιά; Κανένα καλό free πρόγραμμα να το επαναφέρει;

Software για το logitech g15 να παίζει η οθονίτσα του όπως στα 7 μπορώ να βρω; Επίσης για το logitech g9x;

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

δες κι αυτό ειναι free, https://www.pokki.com/windows-8-start-menu

Link to comment
Share on other sites

παιδες θέλω να τα παραγγείλω αλλα σκαλώνω εκει που λεει ταχυδρομικος κώδικας..

Δεν τον δέχεται..

τι παίζει ?

edit οκ!

Έγινε επεξεργασία από NooDle
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.