Jump to content



Amazon.co.uk προβλημα


ea6gka

Recommended Posts

Δεν στελνει πλεον στην διευθυνση μου οτι και να επιλεξω στο καλαθι, απο παπουτσι μεχρι κινητο. Λεει δεν ειναι διαθεσιμο για τη χωρα, τωρα θα μπορουσε να ηταν προβλημα ατομικο αλλα λεει δεν ειναι διαθεσιμο για τη Ελλαδα, και αυτο με προβληματισε. Το εχει παθει κανενας αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και εγώ, την 1η φορά (επέλεξα προιόντα με super saver delivery) μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν μπορεί να το στείλει στην Ελλάδα. Την 2η και 3η φορά σε διαφορετικά αντικείμενα που δοκίμασα τα στέλνει κανονικά. Μπορεί να μην στέλνει συγκεκριμένα αντικείμενα όπως π.χ. το Kindle.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις στο καλάθι το ίδιο προϊόν από άλλο vendor (από τους συνεργαζόμενους με το amazon).

Αυτό.

Το ίδιο πληκτρολόγιο, για παράδειγμα, το πουλάνε 10 μαγαζιά (μέσα στο Amazon). To καθένα έχει διαφορετική πολιτική - άλλοι στέλνουν με μεταφορικά, άλλοι στέλνουν δωρεάν, άλλοι δεν στέλνουν καθόλου.

Εγώ συνήθως βάζω όλα τα options στο καλάθι και στο checkout βλέπω ποιοί "χτυπάνε" ως "can't be shipped" και, εννοείται, διαλέγω από τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Amazon ως πωλητής στέλνει σχεδόν τα πάντα, στα ηλεκτρονικά είναι πολύ picky. Ένα καλώδιο HDMI μου είχε βγάλει την πίστη πέρσυ και τελικά κατέληξα ότι οι περισσότεροι 3rd party πωλητές απλά έχουν πολύ περιορισμένη λίστα χωρών στις οποίες παραδίδουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσπαθώ να ρυθμίσω το Account μου να εμφανίζει τις τιμές σε € (και όχι σε σε pounds) αλλά δεν γίνεται.

Your Account -> Turn On / Turn Off Amazon Currency Converter -> Turn On ... Yes

Έχω βάλει Shipping Address Thessaloniki, Greece κτλπ. Μου διαφεύγει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

πάντως σε συμφέρει να πληρώνεις σε λίρες και να κάνει την μετατροπή σε ευρώ η πιστωτική σου κάρτα, παρά να σε χρεώνει το αμαζον κατευθείαν σε ευρώ.

αν εχεις επιλεξει το αμαζον για την μετατροπη που λες μετα μπορεις να το αλλαξεις και να βαλεις την τραπεζα?

υπαρχει σαν επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

στέλνει κανονικά το UK το DE το FR το ES και το ΙΤ μερικά προιόντα δεν αποστέλονται αλλα ειναι πολύ λίγα.

Ψωνίζω απ όλα και γενικότερα να κοιτάτε και τα υπόλοιπα με το Ευρώ βγαίνουν πιο φτηνά σε πολλές περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.