Jump to content



Εκλογές 2012


astrolabos

Recommended Posts

Πώς είναι δυνατόν να ζητάτε να μπει η Χρυσή αυγή στη βουλή ωρε; Άνθρωποι που επαινούν τον χίτλερ να έχουν άποψη για το τι θα κάνει η χώρα; Είμαστε σοβαροί τώρα;

Nα σου πω εγω απο μεριας μου Κωστη, οσο επικινδυνοι ειναι οι του ΣΥΡΙΖΑ για τη χωρα, αλλο τοσο ειναι κ οι Χρυσαυγιτες. Κ επειδη το καραβι γερνει αριστερα στη βουλη, θα θελα να ακουστει κ μια ακραια φωνη απ την αντιπερα οχθη. Ετσι για να διατηρουντε οι ισορροπιες. Ο εθνικοσοσιαλισμος ειναι οσο ******* ειναι κ ο κομουνισμος στην πραξη του (ΕΣΣΔ). Δεν με εκφραζει τπτ απο τα δυο, ετσι για να μην παρεξηγηθω.

Τωρα τα περι Χιτλερ, Παπαδοπουλου κτλ ποσως με ενδιαφερουν. Δεν προκειτε να γινουν ποτε κυβερνηση, ουτε καν συγκυβερνιση, αρα απλα θα κραζουν (ελπιζω με ουσια) οπως κανουν τωρα οι ΚΚΕδες. Ουτε χουντα θα εχουμε, ουτε ουτε το Ραιχ...

Επισης θυμιζω τα χιλια μυρια που σερναν στον Καρατζαφερη, τον βαφτισαν ακροδεξιο σε μια νυχτα μολις ειδαν οτι θα εμπαινε στη βουλη. Οι Χρυση Αυγη ειναι ακραιο κομμα, δεν αποκλειτε να γινουν κυριες ομως σα μπουν στη βουλη που μεχρι χθες θελαν να καψουν...Διαφωνω με παραπολλα απο αυτα που πρεσβευουν, το θεμα ειναι οτι κανεις αλλος δε με πειθει για το παραμικρο. Ειναι ψηφος αντιδρασης, αν μπει στι βουλη θα ειναι γιατι μας αναγκασαν με τη λαμογια τους ολα τα υπολοιπα κομματα. Το κριμα στο λαιμο τους για το πως θα ειναι μια βουλη με Μιχαλολιακο μεσα(αν κ σα δημοτικος συμβουλος δεν εκανε τπτ ακραιο).

Απο κει που κερδιζει η ακροδεξια ειναι απο την παταγωδη αποτυχια του συστηματος να διαχειριστει τους λαθρομεταναστες, καλα να παθει λοιπον το συστημα. Και οχι, οι Χρυσαυγιτες δεν πιστευω οτι πλακωνουν στο ξυλο οποιον μαυρο βλεπουν μπροστα τους οπως λεει ο ουρανοκατεβατος diodiastop666. Η αληθεια πιστευω ειναι ποιο κοντα σε αυτα που εγραψε ο Myralis.

Ιn any case που λεν κ στου χωριομ, παμε καταδιαολου full speed κ δεν βλεπω να υπαρχει καμια καλη επιλογη για την ωρα...Αν δεν ειχα στο ηλιο μοιρα, θα ειχα φυγει κιολας για Αυστραλια πχ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4,1k
  • Created
  • Last Reply
Και οχι, οι Χρυσαυγιτες δεν πιστευω οτι πλακωνουν στο ξυλο οποιον μαυρο βλεπουν μπροστα τους οπως λεει ο ουρανοκατεβατος diodiastop666. Η αληθεια πιστευω ειναι ποιο κοντα σε αυτα που εγραψε ο Myralis.

Guess again

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=rxUBr5_tczU&feature=related]Ακροδεξιοί κυνηγούν μετανάστες 12/5/2011) - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=b7XHnFT56R8&feature=related]Επίθεση από φασίστες σε μετανάστες στο Μοναστηράκι - YouTube[/ame]

Επίσης υπάρχουν περιπτώσεις (δεν το έχω δει μπροστά μου, το έχει δει η μητέρα μου και μία φίλη μου), όπου οι Χρυσαγήτες σταματάνε λεωφορεία στο κέντρο της Αθήνας τα οποία μπορεί να έχουν πολλούς μετανάστες μέσα, μπαίνουν, τους ξυλοφορτώνουν, τους πετάνε έξω και συνεχίσουν το ξύλο..

Link to comment
Share on other sites

Απο κει που κερδιζει η ακροδεξια ειναι απο την παταγωδη αποτυχια του συστηματος να διαχειριστει τους λαθρομεταναστες, καλα να παθει λοιπον το συστημα. Και οχι, οι Χρυσαυγιτες δεν πιστευω οτι πλακωνουν στο ξυλο οποιον μαυρο βλεπουν μπροστα τους οπως λεει ο ουρανοκατεβατος diodiastop666. Η αληθεια πιστευω ειναι ποιο κοντα σε αυτα που εγραψε ο Myralis.

Ρε Μιχάλη το σύστημα μια χαρά δουλεύει, θέλει να πιστεύεις ότι για όλα σου τα προβλήματα φταίνε οι μετανάστες και θέλουν να επικεντρωθείς εκεί. Είναι τεράστιο πρόβλημα οι μετανάστες αλλά δεν είναι αυτό που σου χει κάνει τη ζωή μαρτύριο τα τελευταία 3 χρόνια. Κι η αριστερά έχει ευθύνη γιατί το μπάτε σκύλοι αλέστε και μετά θα δούμε δεν είναι λύση, αλλά λύση δεν είναι η βία και ο άκρατος φασισμός που πρεσβεύει η χρυσή αυγή. Βάζοντας στην βουλή το Μπάμπη το σουγιά και το Χάρη τον πεταλούδα δε μπορώ να καταλάβω πως θα βελτιωθεί η καθημερινότητα σου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Μιχάλη το σύστημα μια χαρά δουλεύει, θέλει να πιστεύεις ότι για όλα σου τα προβλήματα φταίνε οι μετανάστες και θέλουν να επικεντρωθείς εκεί. Είναι τεράστιο πρόβλημα οι μετανάστες αλλά δεν είναι αυτό που σου χει κάνει τη ζωή μαρτύριο τα τελευταία 3 χρόνια. Κι η αριστερά έχει ευθύνη γιατί το μπάτε σκύλοι αλέστε και μετά θα δούμε δεν είναι λύση, αλλά λύση δεν είναι η βία και ο άκρατος φασισμός που πρεσβεύει η χρυσή αυγή. Βάζοντας στην βουλή το Μπάμπη το σουγιά και το Χάρη τον πεταλούδα δε μπορώ να καταλάβω πως θα βελτιωθεί η καθημερινότητα σου.

Να σου κάνω μια ποιο πρακτική ερώτηση: Αν αποτρέψεις τον ψηφοφόρο της ΧΑ και δεν την ψηφίσει, πιο κόμμα φαντάζεσαι θα είναι η επόμενη επιλογή του;

Γιατί εγώ πιστεύω ότι μάχεσαι να τον στείλεις στην αγκαλιά του Καρατζαφερη και της ΝΔ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην στάση στο ΤΕΙ σήμερα και περιμένω το 52 αστικό... Ξάφνου να και ένας τύπος, ψηλός, με μούσια και γυαλάκια. Λινουξάς ή ΚΚΕ; Το 2ο. Πληασιάζει λοιπόν και κολλάει αφίσα του ΚΚΕ, πάνω στην στάση του ΟΑΣΘ. Ακολουθεί ο παρακάτω διάλογος μαζί του:

Paneas: Σύντροφε, το ξέρεις οτι απαγορεύεται αυτό που κάνεις; Απαγορεύεται να κολλάς αφίσες σε στάσεις του ΟΑΣΘ.

ΚΚΕ: Και που να τις βάλουμε για να ενημερωθεί ο κόσμος. Δεν έχει καπου αλλού χώρο. Δεν βλέπεις εδώ, σ'αυτόν (τον Χαρρυ Κλυν τον είχε αφίσα στην στάση) δίνουν χώρο, σε εμάς τίποτα.

Paneas: Μα αυτός πλήρωσε ρε αδερφέ, δεν του την έβαλαν τζάμπα.

ΚΚΕ: Εμείς είμαστε φτωχοί δεν έχουμε λεφτά.

Πριν απο λίγη ώρα, έξω από το κτήριο της Πληροφορικής, η Άνοιξη άρχισε να κάνει αισθητή την παρουσία της. Convert γαματίλας παντού. Anyway, στην είσοδο μπροστά, έχει μία πινακίδα που λέει ότι η συγκεκριμένη θέση είναι για ανάπηρους (καθώς ακριβώς από δίπλα είχε και ράμπα). Έρχεται μία ξανθιά και παρκαρει. Της δείχνω ευγενικά την πινακίδα, μουρμουρίζει κάτι, ξεπερκάρει και φεύγει. Απο πίσω της, έρχεται να παρκάρει η φίλη της. Της δείχνω και σ'αυτήν την ίδια πινακίδα και φεύγει. Μετά από 1 λεπτό, έχουν παρκάρει αλλού οι κοπέλες και καθώς προχωράνε, φωνάζουν στους υπόλοιπους φίλους τους να μην παρκάρουν εδώ γιατί "Μας την είπανε". Σε 5 λεπτά, είχαν έρθει καμια 10αρια άτομα και σχολίαζαν αρνητικά την παρατήρηση που τους έκανα, όπου απλά έδειξα την πινακίδα -- δεν μίλησα καν :p Εννοείται πως μετά από 1 λεπτό ήρθε ένας και πάρκαρε, και συνέχεια παρκάρουν και κανένας δεν λεει τιποτα σε κανεναν.

Μέσα στην αίθουσα είμασταν 6 από τους 180 που έχουν δηλώσει το μάθημα. Ήρθε η Ανοιξη, πήγαν για καφέ τα παιδιά.

Τα παραπάνω αντιπροσωπεύουν την Ανώτατη Εκπαίδευση της νέας γενιάς, τις αντιλήψεις τους και τα διδάγματα που έχουν πάρει από την οικογένεια και τους γονείς τους. Περιμένετε μετά να σωθούμε; Βλέπετε μέλλον; :p :P :p

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην στάση στο ΤΕΙ σήμερα και περιμένω το 52 αστικό... Ξάφνου να και ένας τύπος, ψηλός, με μούσια και γυαλάκια. Λινουξάς ή ΚΚΕ; Το 2ο. Πληασιάζει λοιπόν και κολλάει αφίσα του ΚΚΕ, πάνω στην στάση του ΟΑΣΘ. Ακολουθεί ο παρακάτω διάλογος μαζί του:

Paneas: Σύντροφε, το ξέρεις οτι απαγορεύεται αυτό που κάνεις; Απαγορεύεται να κολλάς αφίσες σε στάσεις του ΟΑΣΘ.

ΚΚΕ: Και που να τις βάλουμε για να ενημερωθεί ο κόσμος. Δεν έχει καπου αλλού χώρο. Δεν βλέπεις εδώ, σ'αυτόν (τον Χαρρυ Κλυν τον είχε αφίσα στην στάση) δίνουν χώρο, σε εμάς τίποτα.

Paneas: Μα αυτός πλήρωσε ρε αδερφέ, δεν του την έβαλαν τζάμπα.

ΚΚΕ: Εμείς είμαστε φτωχοί δεν έχουμε λεφτά.

Ενοχλούσε κάτι εκεί η αφίσα? Σου έκρυβε κάτι?

Γιατι ναι, απαγορεϋεται, αλλά και εγώ έτσι θα σου απαντούσα :p (μιλάμε πάντα αν το μόνο κακό που κάνει είναι να είναι κάτι άσχημο, όχι αν κρύβει το σήμα ή τις πληροφορίες της στάσης) .Αν προσπαθήσουμε να ονομάσουμε όσους έχουν κάνει κάτι που απαγορεϋεται δεν θα τελοιώσουμε ποτέ. Από παράνομο παρκάρισμα, μέχρι να πετάς το σκουπιδάκι κάτω ή να καπνίζεις σε δημόσιο χώρο, κάτι όλοι έχουμε κάνει.

Στην τελική, δεν θα μείνει πολύ.

Άλλο βέβαια αυτό, και άλλο η γαϊδουριά με το παρκάρισμα για τους ανάπηρους που περιέγραψες μετά.

Link to comment
Share on other sites

Να σου κάνω μια ποιο πρακτική ερώτηση: Αν αποτρέψεις τον ψηφοφόρο της ΧΑ και δεν την ψηφίσει, πιο κόμμα φαντάζεσαι θα είναι η επόμενη επιλογή του;

Γιατί εγώ πιστεύω ότι μάχεσαι να τον στείλεις στην αγκαλιά του Καρατζαφερη και της ΝΔ

Γιάγκο δε ξέρω να σου απαντήσω, εδώ εγώ δε ξέρω τι να ψηφίσω (αν μας αφήσουν να ψηφίσουμε τελικά που χλωμό το βλέπω :getlost: ). Έχουμε πήξει στην υποκρισία και στο ψέμα από κάθε μεριά και δυστυχώς μάλλον είμαστε στο σημείο που πρέπει να δώσουμε την ψήφο στον λιγότερο χειρότερο, γιατί καλός, με εθνική συνείδηση δεν είναι κανείς τους.

Πιο μεγάλη σημασία για μένα έχει να είναι συνειδητοποιημένη η ψήφος και να έχεις καταλάβει τους λόγους για τους οποίους την ρίχνεις. Το ψηφίζω ΧΑ γιατί "οι μαύροι σκοτώνουν" κι οι "μετανάστες κλέβουν" είναι τόσο συνειδητοποιημένο όσο ότι εγώ θα πάρω μέρος στο tour de france.

Link to comment
Share on other sites

Ενοχλούσε κάτι εκεί η αφίσα? Σου έκρυβε κάτι?

Γιατι ναι, απαγορεϋεται, αλλά και εγώ έτσι θα σου απαντούσα :p (μιλάμε πάντα αν το μόνο κακό που κάνει είναι να είναι κάτι άσχημο, όχι αν κρύβει το σήμα ή τις πληροφορίες της στάσης) .Αν προσπαθήσουμε να ονομάσουμε όσους έχουν κάνει κάτι που απαγορεϋεται δεν θα τελοιώσουμε ποτέ. Από παράνομο παρκάρισμα, μέχρι να πετάς το σκουπιδάκι κάτω ή να καπνίζεις σε δημόσιο χώρο, κάτι όλοι έχουμε κάνει.

Στην τελική, δεν θα μείνει πολύ.

Άλλο βέβαια αυτό, και άλλο η γαϊδουριά με το παρκάρισμα για τους ανάπηρους που περιέγραψες μετά.

Για να φτιάξω την καθημερινότητά μου, δεν ξεκινάω με το τι κάνουν οι άλλοι αλλά με το τι κάνω εγώ. Το ότι έχουμε φτάσει εδώ που έχουμε φτάσει, φταίει το ξερό μας το κεφάλι και το "έλα μωρέ δε πειράζει, ας "τεντώσουμε" λίγο το νόμο!". ΟΧΙ. Για σε σεβαστώ πρέπει να σεβαστείς τους κανόνες που έχουμε συμφωνήσει ΟΛΟΙ να τηρούμε και δε θα κάνεις του κεφαλιού σου επειδή "έλα μωρε, 'ντάξ'".

Link to comment
Share on other sites

Ενοχλούσε κάτι εκεί η αφίσα? Σου έκρυβε κάτι?

Γιατι ναι, απαγορεϋεται, αλλά και εγώ έτσι θα σου απαντούσα :p (μιλάμε πάντα αν το μόνο κακό που κάνει είναι να είναι κάτι άσχημο, όχι αν κρύβει το σήμα ή τις πληροφορίες της στάσης) .Αν προσπαθήσουμε να ονομάσουμε όσους έχουν κάνει κάτι που απαγορεϋεται δεν θα τελοιώσουμε ποτέ. Από παράνομο παρκάρισμα, μέχρι να πετάς το σκουπιδάκι κάτω ή να καπνίζεις σε δημόσιο χώρο, κάτι όλοι έχουμε κάνει.

Στην τελική, δεν θα μείνει πολύ.

Άλλο βέβαια αυτό, και άλλο η γαϊδουριά με το παρκάρισμα για τους ανάπηρους που περιέγραψες μετά.

Όποιος έχει χάσει το φως του από τις αφίσες στα τζάμια των πανεπιστημίων, τον ενοχλεί μόνο και η έννοια αφίσα.

Αφισάει στο διάολο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμι κρυψίνους, αποχή...

Όχι σαν "πρὀταση" ή "στάση" του στυλ "δεν ψηφίζω για να μάθουν κλπ" που θα προτείνω και σε άλλους, μα για άλλους λόγους.

[MENTION=364]Dr.Paneas[/MENTION] Θἐλει αρετή και τόλμη η ελευθερία. Αυτἐς οι γενιές ψηφίζουν δυστυχώς. Δεν με πειράζει αυτό, όσο το ότι νομίζουν πώς με τη ψήφο θα φτιάξουν το μέλλον τους. Τόσο απλά, ούτε αρετή ούτε τόλμη. Κι ας μην είναι ψήφος, ας είναι το οτιδήποτε άλλο, για ποιό μέλλον και ποιά ελευθερία θα πρέπει να μιλάν μετά; Δεν είναι τυχαίο που λέμε σε όλα τα παιδιά του δημοτικού "να κάθεσαι φρόνιμα, να μην κάνεις φασαρίες", όταν η ηλικία του δεν του επιτρέπει να είναι πραγματικά ελεύθερο. Ώρες ώρες απορρώ με κάτι χαζούς σαν αυτούς που περιγράφεις. Κάν' τους καθρεφτάκι... νια νια.

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION] Μπορεί να μην έκρυβε τίποτα, όμως αφού είναι κι αυτός παράνομος κι εγώ μου δίνω το δικαίωμα να τη σκίσω την αφίσα. Έτσι απλά, και θα ρωτήσω το ίδιο: "σε πειράζει;" (όχι εσένα). :)

Link to comment
Share on other sites

Guess again

Επίσης υπάρχουν περιπτώσεις (δεν το έχω δει μπροστά μου, το έχει δει η μητέρα μου και μία φίλη μου), όπου οι Χρυσαγήτες σταματάνε λεωφορεία στο κέντρο της Αθήνας τα οποία μπορεί να έχουν πολλούς μετανάστες μέσα, μπαίνουν, τους ξυλοφορτώνουν, τους πετάνε έξω και συνεχίσουν το ξύλο..

Δε θα επρεπε καν να μπω σε διαδικασια αντιλογιας μαζι σου μαλλον αλλα:

Fact 1. To 1o βιντεο ειναι μετα την δολοφονια του παλικαριου που σκοτωσαν για να του παρουν την καμερα, μπροστα στην γυναικα του που μολις ειχαν σπασει τα νερα της κ πηγαινε να γεννησει.(μονο που τα γραφω ανατριχιαζω...). Το οτι πεσαν 5 φαπες για "αντιποινα" δεν μου λεει απολυτος τπτ, ουτε καθε μερα γινετε ουτε σφαξαν καμια 10καρια αμοιρους.

Fact 2. Το δευτερο video μαλλον δεν εκανες καν τον κοπο να το δεις, ειδες το πιασιαρικο τιτλο κ το ποσταρες. ΑΝ το δεις ποτε, θα δεις οτι αυτο που γινετε ειναι οτι καποιοι "καλοθελιτες" παρενοχλουν το παραεμποριο των μαυρουκων (η αστυνομια κλασικα ξυνει τα τετοια της). Καποια στιγμη ερχετε ο αρχηγος (ασπρο μουφαν) τα μαζευουν κ φευγουν βρηζοντας κ κανοντας κ@λοχερα. Καπου στο μεταξυ μαλιοτραβιουντε κ λιγο αλλα δε βγαζεις ακρη ποιος εκανε τι (αν κ φαινονται καθαρα μερικοι μαυροι με καδρονια κ μερικοι ασπροι με καρεκλες).

Μεγαλος φασισμος ναι...μας δουλευεις ρε παλικαρε??Ποια επιθεση?? :getlost:

Αυτο το μνμ θα αυτοκαταστραφει κ δεν θα απαντησω σε επομενα ποστ σου. :hehe:

O νοων νοειτω,Over and out. :thank_you2:

Ρε Μιχάλη το σύστημα μια χαρά δουλεύει, θέλει να πιστεύεις ότι για όλα σου τα προβλήματα φταίνε οι μετανάστες και θέλουν να επικεντρωθείς εκεί. Είναι τεράστιο πρόβλημα οι μετανάστες αλλά δεν είναι αυτό που σου χει κάνει τη ζωή μαρτύριο τα τελευταία 3 χρόνια. Κι η αριστερά έχει ευθύνη γιατί το μπάτε σκύλοι αλέστε και μετά θα δούμε δεν είναι λύση, αλλά λύση δεν είναι η βία και ο άκρατος φασισμός που πρεσβεύει η χρυσή αυγή. Βάζοντας στην βουλή το Μπάμπη το σουγιά και το Χάρη τον πεταλούδα δε μπορώ να καταλάβω πως θα βελτιωθεί η καθημερινότητα σου.

Δεν μπορω να δεχτω οτι η προδοσια δεν εχει ορια, ειναι ανικανοι να τους εμποδισουν να μπουν στη χωρα και τους ανεχονται γιατι δεν θελουν να διαθεσουν λεφτα να τους στειλουν στα σπιτια τους (αν εχουν...αλλη πονεμενη ιστορια κ αυτη). Το προβλημα μου ειναι οι κοπριτες ( σορρυ Γιωργο :p ) που κυβερναν τη χωρα, μια απο τις πολλες εκφρασεις της ανικανοτητας τους ειναι κ το προβλημα της λαθρομεταναστευσης που λειτουργει συσωρευτικα δυστυχως. Συνδιασε το με την οικονομικη κριση κ εχεις ενα φανταστικο εκρηκτικο κοκτειλ. Τι κανει ο ανθρωπος που δεν εχει νομιμο τροπο να επιβιωσει? Οτιδηποτε για να επιβιωσει, δεν ειναι ανθρωπος πλεον αλλα ζωο. Κ τον κανανε ολοι οι "υπευθηνοι" ζωο, οχι απο μονος του, οχι εξαιτιας μου.

Πρεπει αμμεσα να απελαθουν φωναζουν, οκ...να παν που? Βολτα μεχρι τον Εβρο? Then what? Εχουμε την θεληση και τους πορους να απελασουμε 1 εκατομμυριο ανθρωπους? Δε νομιζω...

Nα φτιαξουμε αποθηκες ψυχων κ να τους κραταμε "προσορινα"? Μεχρι να γινει τι δλδ?

Να τους στειλουμε Γερμανια? Δεν ειναι κακη ιδεα, για κει ξεκινησαν ετσι κ αλλιως, δεν ειχαν καψα να φυγουν απ το Αφγανισταν κ να κατσουν στο Ελλαδισταν... Εγγραφα κ δρομο λοιπον, το πε ο Καρατζαφερης...αλλα οταν ηταν στα υπουργεια το ξεχασε...μαλλον...(λαμογια ολα...). Εξω απ το χορο ολοι καλα τα λεν.

Σε ξερω κ πιστευω οτι δεν με εχεις για κανενα ανοητο πορωμενο, προσπαθω παντα να βλεπω και τις δυο μεριες του νομισματος.

Δεν φταιει ο αμοιρος ο Κονγκολεζος ουτε ο καψερος απ το Μπακλαντες για τα προβληματα της συνγχρονης Ελλαδας. Κ για να σου απαντησω στο τελευταιο ερωτημα, θα βελτιωθει γιατι θελω να πιστευω οτι ο Μπαμπης και ο Χαρης δεν θα ειναι μερος του πολιτικου κυκλωματος. Θελω να πιστευω πως θα τα λενε ολα χυμα κ τσουβαλατα, οτι θα πιεσουν καταστασεις, θα ρεζηλεψουν πολιτικους.

Μια ωραια φραση που ταιριαζει πολυ με τις εκλογες κ ανεβασε ο Αστρο σε μια φωτο του Αστεια-Ανεκδοτα thread:

Αν πρεπει να επιλεξεις αναμμεσα σε 2(ή περισσοτερα) κακα, επελεξε αυτο που δεν ειχες δοκιμασει ποτε.

xejGd.jpg

Νομιζω αυτο ειναι το ρεζουμε της αποφασης μου για φετος.

Αυτα ειχα να πω, κ δε το κουραζω αλλο. Καλη ψηφο κ καλη δυναμη σε ολους :flower:

ΥΓ. Chrome sucks sometimes, ουτε το spell cheking δε δουλευει..Σορρυ για τα οποια ορθογραφικα :p

Link to comment
Share on other sites

Aπο τον Myralis δε θα γλιτωσεις παντως ενα quote θα στο προσφερει

:hehe:

αν βρεις παντως αυτο που λες για τον καρατζαfury και να τους στειλει γερμανια δεν εχει τυχει

να το ακουσω, το λεει καθαρα ομως ο καμμενος οτι "δεσμευεται" στο εγγραφο υπογεγραμμενο προγραμμα του! ταραραραμ

@Hydra αυτο που δε καταλαβαινω ειναι οτι αφου εχεις καποια ιδεολογια γιατι δε την μοιραζεσαι

μαζι μας, καλα λες οτι δε θα αλλαξει κατι , αλλα πως θα αλλαξει αυτο το κατι.

Και επειδη το εχεις εξηγησει σε αλλη συζητηση οτι ο καθενας μονος αλλαζοντας τον εαυτο του κτλπ, καποιο βαθυτερο νοημα ιδεολογιας θα σε εκφραζει το οποιο μπορει να ειναι οι πειρατες.

Πραγματικα οπως δε βρισκεις λογο να ψηφισεις, και για σενα η αποχη να εχει νοημα,

στο συστημα δεν εχει, απλα πιστευω οτι η αποχη πλεον θα δωσει στην ευρωπη την αποψη: μαγκες μια χαρα το παμε, δεν αντιδρουνε καν....

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14026]jiohkor3[/MENTION]

Δε με νοιάζει το σύστημα, είχα πει τη λύση, αν και μπορεί να μην είναι λύση. Στην τελική, βαρέθηκα τις λύσεις. Ο καθένας με το φτωχό του μυαλό νομίζει ότι έχει τις λύσεις. Πολύ θεωρία ρε παιδί μου. Τίποτα, δεν έχω συγκεκριμένη ιδεολογία και ούτε έχουν σημασία οι ιδεολογίες και οι θεωρίες και τα "πιστεύω". Ποιός είσαι και τί κάνεις, αυτό μόνο έχει σημασία κι έτσι το γύρισα στο ατομικό, γιατί μόνος μπορώ να λέω και να κάνω έτσι όπως λέω. Αν το έκανε ο καθένας, θα ήμασταν πιο έτοιμοι να λειτουργήσουμε και σαν σύνολο, όμως δε θα το κάνω εγώ για τους άλλους. Έχεις, όπως οι περισσότεροι που συναναστρέφομαι την ψευδαίσθηση ότι η αντίδραση είναι η ψήφος ή ότι σου λέει το σύστημα πώς είναι αντίδραση. Αλήθεια; Το σύστημα θα ήθελε να αντιδράσεις και θα σου έλεγε ποτέ ποιά είναι η σωστή αντίδραση; (για το "μαγκες μια χαρα το παμε, δεν αντιδρουνε καν...." που έγραψες).

Η κοινωνία, αν θέλει να αντιδράσει, να κάνει εξέγερση, αυτό είναι μια μορφή αντίστασης.

Νομίζω είχα καλύψει πλήρως το θέμα από τη μεριά μου τότε στο άλλο θέμα, όπως παρατήρησες. Δεν μπορώ να πω κάτι άλλο, όποιος δεν το καταλαβαίνει δεν είναι πρόβλημά μου. :p

Link to comment
Share on other sites

Μια παλιά εκπομπή του Βαξεβάνη για την ΧΑ, από το 2007 νομίζω. Μιας ώρας διάρκεια, αλλά αξίζει για να θυμηθούμε και τις χουντικές τους σχέσεις, γιατί μιλάμε μόνο για τα ναζιστικά τους φρονήματα και τα χουντικά τα έχουμε ξεχάσει. Κακώς, γιατί οι μνήμες τις δικτατορίας στην Ελλάδα είναι πιο πρόσφατες από τον 2ο παγκόσμιο.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kgLOTQjE3ho]ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ (1ο μέρος) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=364]Dr.Paneas[/MENTION] Θἐλει αρετή και τόλμη η ελευθερία. Αυτἐς οι γενιές ψηφίζουν δυστυχώς. Δεν με πειράζει αυτό, όσο το ότι νομίζουν πώς με τη ψήφο θα φτιάξουν το μέλλον τους.

%20%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%AC%20%CF%80%CE%BF%CF%85%20%CE%B8%CE%B1%20%CF%84%CE%B1%20%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CE%B9%20%CF%8C%CE%BB%CE%B1.jpg

Νέα γενιά χωρίς πρόσωπο :dance3: Τι ωραία, αγόρι μου δεν θα χρειαστεί να φύγεις εξωτερικό.

Mother, get real Απειλούν με λουκέτο τα ΤΕΙ όλης της χώρας! | Prionokordela.gr

Δεν είναι τυχαίο που λέμε σε όλα τα παιδιά του δημοτικού "να κάθεσαι φρόνιμα, να μην κάνεις φασαρίες", όταν η ηλικία του δεν του επιτρέπει να είναι πραγματικά ελεύθερο.

Εμάς όταν είμασταν δημοτικό, η δασκάλα μας είχε πει κάτι πολύ σοφό, όπου τότε δυστυχώς δεν ήμουν σε θέση να καταλάβω τι εννοούσε. "Να προσέχετε που βάζετε τις τελείες και τα κόμματα".

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κανείς δεν ψηφίζει Χρυσή Αυγή για αυτό που είναι αλλά για να πάει κόντρα στο υπόλοιπο πολιτικό σύστημα;

Κατά την γνώμη μου καλύτερα να ψηφίσεις κάτι άλλο [για τον ίδιο λόγο, δηλαδή την αντίδραση] παρά να ψηφίσεις την Χρυσή Αυγή.

Αν ψηφίζεις επειδή συμφωνείς με τις "πολιτικές" ενέργειες και απόψεις την Χρυσής Αυγής τότε μαγκιά σου και δικαίωμά σου.

Ρε Μιχάλη το σύστημα μια χαρά δουλεύει, θέλει να πιστεύεις ότι για όλα σου τα προβλήματα φταίνε οι μετανάστες και θέλουν να επικεντρωθείς εκεί. Είναι τεράστιο πρόβλημα οι μετανάστες αλλά δεν είναι αυτό που σου χει κάνει τη ζωή μαρτύριο τα τελευταία 3 χρόνια. Κι η αριστερά έχει ευθύνη γιατί το μπάτε σκύλοι αλέστε και μετά θα δούμε δεν είναι λύση, αλλά λύση δεν είναι η βία και ο άκρατος φασισμός που πρεσβεύει η χρυσή αυγή. Βάζοντας στην βουλή το Μπάμπη το σουγιά και το Χάρη τον πεταλούδα δε μπορώ να καταλάβω πως θα βελτιωθεί η καθημερινότητα σου.

Ρε φίλε, ήθελα να πάω στην ερμού να πουλάω "τομάτα - γκουρούνι" και ήταν ΑΥΤΟΙ εκεί. Ήθελα να πάω στο βενζινάδικο να βάζω βενζίνη και πάλι ΑΥΤΟΙ. Ήθελα να πάω να μαζέψω τα πορτοκάλια από το χωράφι, πάλι ΑΥΤΟΙ. Τελευταία ευκαιρία, στο φανάρι να πλένω τζάμια, μάντεψε ποιους βρήκα... ΕΛΕΟΣ... Δεν τους αντέχω τους μετανάστες [τους οποίους τους ανακάλυψα όταν άρχισε να αδειάζει η τσέπη μου και κάπου θέλω να ξεσπάσω..]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.