Jump to content



Εκλογές 2012


astrolabos

Recommended Posts

%20%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%AC%20%CF%80%CE%BF%CF%85%20%CE%B8%CE%B1%20%CF%84%CE%B1%20%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CE%B9%20%CF%8C%CE%BB%CE%B1.jpg

Νέα γενιά χωρίς πρόσωπο :dance3: Τι ωραία, αγόρι μου δεν θα χρειαστεί να φύγεις εξωτερικό.

Mother, get real Απειλούν με λουκέτο τα ΤΕΙ όλης της χώρας! | Prionokordela.gr

Εμάς όταν είμασταν δημοτικό, η δασκάλα μας είχε πει κάτι πολύ σοφό, όπου τότε δυστυχώς δεν ήμουν σε θέση να καταλάβω τι εννοούσε. "Να προσέχετε που βάζετε τις τελείες και τα κόμματα".

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4gDKIkKjWz0]16 Μαϊου...i'll be what? - YouTube[/ame]

Τι να λέμε τώρα...:slap:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4,1k
  • Created
  • Last Reply
Δε θα επρεπε καν να μπω σε διαδικασια αντιλογιας μαζι σου μαλλον αλλα:

Fact 1. To 1o βιντεο ειναι μετα την δολοφονια του παλικαριου που σκοτωσαν για να του παρουν την καμερα, μπροστα στην γυναικα του που μολις ειχαν σπασει τα νερα της κ πηγαινε να γεννησει.(μονο που τα γραφω ανατριχιαζω...). Το οτι πεσαν 5 φαπες για "αντιποινα" δεν μου λεει απολυτος τπτ, ουτε καθε μερα γινετε ουτε σφαξαν καμια 10καρια αμοιρους.

η διαφορα του φασιστα και ρατσιστη με του νευριασμενου-για αντιποινα ειναι η εξης και ειναι απλη

ο φασιστας θα παει να σφαξει οποιον μεταναστη βρει μπροστα του

ο "εκδικητης" θα παει να σφαξει αυτον που εκλεψε τη καμερα σφαζοντας το θυμα.

απλο και κατανοητο.

Link to comment
Share on other sites

Ανεξάρτητους Έλληνες.

1. Γιατί δεν γουστάρω δήμευση της περιουσίας μου για να σωθεί η αφηρημένη έννοια Ελλάδα.

2. Γιατί δεν μπορώ να βλέπω υπανθρώπους και Ούγγρους μπλογκερς να μου θέτουν εξευτελιστικά διλλήματα για επιστροφή στη δραχμή όταν μου παίρνουν το βιός μου και το μέλλον μου κάθε φορά και απο λίγο.

3. Γιατί δεν "τρώω" το δίλλημα "ΕΕ όπως τη γουστάρουν οι Γερμανοί ή καθόλου ΕΕ".

Link to comment
Share on other sites

Για να φτιάξω την καθημερινότητά μου, δεν ξεκινάω με το τι κάνουν οι άλλοι αλλά με το τι κάνω εγώ. Το ότι έχουμε φτάσει εδώ που έχουμε φτάσει, φταίει το ξερό μας το κεφάλι και το "έλα μωρέ δε πειράζει, ας "τεντώσουμε" λίγο το νόμο!". ΟΧΙ. Για σε σεβαστώ πρέπει να σεβαστείς τους κανόνες που έχουμε συμφωνήσει ΟΛΟΙ να τηρούμε και δε θα κάνεις του κεφαλιού σου επειδή "έλα μωρε, 'ντάξ'".

Έχεις απόλυτο δίκιο, και δεν το λέω ειρωνικά. Αλλα δεδομένου ότι και αφίσες έχω κολλήσει, και χαρτόνια έχω κρεμάσει, και φυλλάδια έχω μοιράσει, σίγουρα θα υπερασπιστώ την κίνηση μου.

Ωραία θα ήταν να υπήρχε "δίκαιος" τρόπος διαφημισμού στον δρόμο όλων των κομμάτων, αλλά δεν υπάρχει.

Η ΝΔ, το ΛΑΟΣ και το ΠΑΣΟΚ πληρώνουν εταιρείες και βάζουν παντού γιγαντοαφίσες*, αν θέλεις λοιπόν εγώ να σεβαστώ εσένα, θα πρέπει να μου δώσεις την ίδια ευκαιρία που έδωσες και στον άλλον, και άσε τα χρήματα, δεν είναι μόνο να χρήματα της διαφήμισης, είναι και το που είναι η διαφήμιση, και αν υπάρχει χώρος για άλλη διαφήμιση. Τα υπόλοιπα κόμματα λοιπόν στέλνουν τα δικά τους άτομα να κολλήσουν αφίσες. Και δεδομένου ότι πρακτικά παντού απαγορευεται, παρανομούν.

Αν η αστυνομία έπιανε όσους παρανομούν (από το μικρότερη μέχρι τη μεγαλύτερη παρανομία) και έβαζε τα αντίστοιχα πρόστιμα, σίγουρα ούτε εγώ θα έβαζα αφίσες ούτε εσυ θα πάρκαρες παράνομα, και όλοι θα είμασταν χαρούμενοι, αλλά δεν είναι έτσι τα πράγματα και με ευχολόγια δεν λύνεις θέματα. Το "νταξ μωρέ" είναι ριζομένο όχι μόνο σε εμάς, αλλά και σε αυτούς που τηρούν την τάξη και σε αυτούς που διοικούν κτλ.

* Αυτό με τις γιγαντοαφήσες θέλει λίγο προσοχή. Βάση κάποιων νόμων, απαγορευοντε πολύ κοντά σε δρόμους ταχείας κυκλοφορίας. Ήμουν λοιπόν Κρήτη για χρόνια, οπότε ευκολα έβλεπα αλλαγές όποτε ερχόμουν Αθήνα.

Το 2009 ή στις προηγούμενες εκλογές όταν είχα έρθει να ψηφίσω θυμάμαι μου έκαναν πολύ άσχημη εντύπωση οι γιγαντοαφίσες με τον Καραμανλή στην Ποσειδώνος μεταξύ Π.Φάληρο-Πειραιά.

ΕΙΧΕ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ σταντ για αφίσες με την μούρη του. ΟΛΕΣ παράνομες, αφού από την επόμενη φορά που πέρασα υπήρχαν πολύ λιγότερα σταντ.

[MENTION=119]Samael[/MENTION] (ο φασίστας σε προειδοποίησε)

Οκ, ίσως ήταν λίγο άστοχα βίντεο, από την άλλη όμως, αν κάποιος βλέπει φασίστες να σπάνε στο ξύλο μετανάστες, συνήθως το πρώτο πράγμα που κάνει δεν είναι να τραβήξει βίντεο να το βάλει στο youtube. Το ότι δεν βρήκα από ένα σύντομο search βίντεο όμως δεν σημαίνει και ότι δεν γίνεται και αν κοιτάς διάφορα site βλέπεις ότι γίνεται αρκετά. Με την ίδια λογική, σου λέω και εγώ ότι οι μετανάστες δεν κλέβουν/ληστευουν/βιάζουν, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΙΝΤΕΟ, μπορεί άδικα να πέρνουν την ευθύνη! (πράγμα που δεν ισχύει).

Το θέμα είναι ότι όταν οι μετανάστες εγκληματούν ΥΠΕΡΤΟΝΙΖΕΤΑΙ.

Η TV μόνιμα λέει "Μετανάστες λήστεψαν" ή "Δύο Αλβανοί έκλεψαν", όταν όμως πρόκειτε για Έλληνες λένε "Ληστεία σημειώθηκε" ή "Κλοπή έγινε στο τάδε σημείο" ΠΟΤΕ δεν θα ακούσεις "Δύο Έλληνες έκλεψαν"..

Α! και βέβαια υπάρχει και το "Σπείρα αγνώστων" που ποτέ δεν ξέρουμε εθνικότητα..

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλός ο Καμμένος στη ΝΕΤ, άμεσος και πολύ ενημερωμένος/διαβασμένος.

Τραγική η Στάη απλά...εμφανής η προσπάθεια παραπληροφόρησης.

Και τρομερα ειρωνικη,συνεχεια του τι ελεγαν και αναιρουσαν καταστασεις..

Link to comment
Share on other sites

Στις εκλογες θελω να ψηφίσω αλλα τωρα να δώσω 45 ευρω εισιτήρια για 2-3 μερες κοπου δεν...

Ξερετε τι γίνεται με τίποτα δωρεάν εισιτήρια (απο κομματα-σκηλα)/εναλλακτικός τρόπος ψηφοφορίας ?

ειμαι Ηράκλειο οποτε πλοιο-αεροπλανο παιζει μονο

γνωριζει κανενας να μου πει ? :)

Link to comment
Share on other sites

εναποθετω τις ελπιδες μου στα κομματοσκυλα λοιπον

why not? Εσύ τα έχεις πληρώσει στην ουσία τα εισιτήρια. Από τις επιδοτήσεις που παίρνουν από το κράτος δίνουν τα λεφτά για να σου πληρώσουν τα ναύλα. Προσωπικά δεν το πολυσκέφτομαι. Και στις εθνικές και στις τοπικές εκλογές παίρνω εισιτήρια από τα κόμματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλός ο Καμμένος στη ΝΕΤ, άμεσος και πολύ ενημερωμένος/διαβασμένος.

Τραγική η Στάη απλά...εμφανής η προσπάθεια παραπληροφόρησης.

Είδα την εκπομπή και μπορώ να πω πως με έπεισε σε αρκετά θέματα μιας και έχει τα αρχ***α (για αυτό τον κράζουν συνέχεια). Θέλω να πιστεύω σε αυτόν, λέω θέλω. Είδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ebuMNpbQYXw&feature=share]Anexartitoi_Ant1_23_4_12 - YouTube[/ame]

@ 19:59 για οσους βαριούνται.

Για όσους δεν βαριούνται και θελουν να δουν λιγο πιο καθαρά το πρόγραμμα των Ανεξ.Ελληνων, ας το δούνε ολο. Ίσως ειναι το πιο ξεκάθαρο video απο πλευράς απόψεων.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.