Jump to content



Τι έχει μεγαλύτερη σημασία στις αγορές σας; Τιμή ή χρόνος παράδοσης;


Τι έχει μεγαλύτερη σημασία στις αγορές σας; Τιμή ή χρόνος παράδοσης;  

1.194 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ο συνδυασμός... Αλλά ναι προτεραιότητα μεγαλύτερη στην τιμή. Τώρα αν μιλάμε για 10 ευρώ διαφορά και 20 μέρες διαφορά στον χρόνο παράδωσης, προτιμώ να σκάσω 10 παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σε κάποια sites εφόσον μιλάμε για αγορές ιντερνετ, η διαφορά στην τιμή σε σχέση με ελληνικά καταστήματα είναι χαώδης, όμως ο χρόνος παράδοσης μπορεί να ξεπερνά και τον ενα μήνα. Προσωπικά η τιμή είναι αυτό που κοιτάζω πιο πολύ, τώρα φυσικά αν είναι ελάχιστη η διαφορά κάτι ανάμεσα στα δύο.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Αν η τιμή είναι ίδιες τιμές προτιμώ το ελληνικό μαγαζί. Ο λογος ? προτιμώ να στιρίζω την ελληνική οικονομία . Προς το παρόν βεβαια δεν ανιμετώπησα ποτε πρόβλημα σε καμια αγορα μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Αναλόγως την ποσότητα. Αν πρόκειται για λίγα πράγματα μικρής αξίας, δεν μπαίνω στον κόπο για εξωτερικό. Αν έχουν μαζευτεί πολλά τότε αθροιστικά οι διαφορές στην τιμή δικαιολογούν την αναμονή από εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

 Kαι καλη τιμη και συντομη παραδοση. Δεν καταλαβα? Δεν πληρωνω? Συνηθως απο αυτους που εχουν 1-3 ημερες παραδοση. Καμια φορα κι εφ'οσον μου το εχουν πει απο την αρχη μεχρι 5-6. Αν δεν ειναι ενταξει με την ημ/νια παραδοσης, τους αφηνω να τα φερουν στην πορτα μου και δεν παραλαμβανω. Πληρονω μονο με αντικαταβολη και αν δεν ειναι στραπατσαρισμενη η συσκευασια. Το οτι ειμαι Ελληνας δεν συμαινει οτι πρεπει ναμαι και λακαμας. Οσο γινεται βεβαια σε αυτην την χωρα των λακαμαδοκαταναλοτων

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Στο 95% των αγορών μου θα διαλέξω μια σχετικά οικονομική λύση, ούτε πολύ φθηνή ούτε πολύ ακριβή. Όσον αφορά το χρόνο, αν πρόκειται για κάτι που είναι για προσωπική μου ευχαρίστηση δεν θα το βιαστώ. Αν όμως το χρειάζομαι για κάποια δουλειά τότε όσο το γρηγορότερο τόσο το καλύτερο, χωρίς όμως να έχω τρελές απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.