Jump to content



IPAD 3 η κατι άλλο με 500,00 € ??


Pantm83

Recommended Posts

Καλημέρα σας

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα Tablet για ταινιουλες και ιντερνετ.... Να στραφώ σε ένα IPAD 3 η κατι άλλο ??

Τα χρήματα που διαθέτω είναι εως 500,00 €. Δεν με ενδιαφέρει το λειτουργικο που θα εχει...

Ευχαριστώπολυ.

Link to comment
Share on other sites

Κ γω εχω το ιδιο διλημμα. Σκεφτομαι για iPad 3 ή κατι πιο γηινο οπως λαπτοπ πχ αυτο ή αυτό (δε ξερω ποια καρτα γραφικων ειναι καλυτερη...).

Πολλα τα χρηματα για το iPad.....τωρα ειναι ωραιο αλλα σκεφτομαι ηδη τις ταμπλετες με Win8.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το καταραμενο το iPad παιζει ταινιες απο usb?....η εχει θεματα με τα φορματ κ τους υποτιτλους?....γενικα περα απο jpg και mp3 ανοιγει τιποτε αλλο?....δε μπορει να φορτωσει κ το combined community....

....εχει αρχισει κ μ'εκνευριζει πριν το παρω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το καταραμενο το iPad παιζει ταινιες απο usb?....η εχει θεματα με τα φορματ κ τους υποτιτλους?....γενικα περα απο jpg και mp3 ανοιγει τιποτε αλλο?....δε μπορει να φορτωσει κ το combined community....

....εχει αρχισει κ μ'εκνευριζει πριν το παρω.

Παίζει, αλλά έχει τα κλασσικά "σπαστικά" του iOS. Δηλαδή το iTunes...

Μπορείς να πάρεις κάτι πολύ φτηνότερο σε Android. Εγώ που είχα iPad 2, το Motorola Xoom με βόλεψε πολύ περισσότερο.

Βέβαια καμία σχέση τα tablets με τα laptop. Άλλη κατηγορία, άλλες ανάγκες, άλλο αγοραστικό κοινό. Πρέπει πρώτα να αποφασίσεις τι ακριβώς θέλεις. Αν είναι ΜΟΝΟ για ταινίες και internet, πάρε ένα καλό Android με περίπου 300€ που έχουν σήμερα. Βγάζουν και HDMI για να το βάζεις στην TV, τα Applications είναι άπειρα και απείρως πιο παραμετροποιήσιμα. Επίσης, μόνο ο Chrome for tablets είναι λόγος να πάρεις Android-based συσκευή από μόνος του...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ταμπλετ φτηνο στα 300€ περιπου που να διαβαζει usb flash drives και να εχει μπροστα καμερα για skype? Το θελει η κοπελα μου για ταινιες, skype και κανενα facebook γιατι παει συνεχεια ταξιδια κ ενα λαπτοπ που εχει ειναι πολυ βαρυ κ χωρις μπαταρια.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το καταραμενο το iPad παιζει ταινιες απο usb?....η εχει θεματα με τα φορματ κ τους υποτιτλους?....γενικα περα απο jpg και mp3 ανοιγει τιποτε αλλο?....δε μπορει να φορτωσει κ το combined community....

....εχει αρχισει κ μ'εκνευριζει πριν το παρω.

Ταινίες από usb διαβάζει αν το χεις jailbroken. Όσο αφορά τα φορμάτ και τους υπότιτλους, να σου πω ότι αυτά εξαρτώνται από τις εκάστοτε εφαρμογές. Και ναι υπάρχουν αρκετές που παίζουν και 720p mkv. Σε jailbroken παίζει και 1080p άμα θες με το xbmc.

Link to comment
Share on other sites

...μαλιστα...επειδη δεν εχω δουλεψει iOS (μονο σε μακμπουκ) σε νορμαλ χρηση-καθημερινη, κατι τέτοια θεματα με ανησυχουν λιγακι.

...θα παω να το δοκιμασω κ απο κοντα για να δω κ το interface του.

ΥΓ. το σιγουρο ειναι οτι θα το μετανιωσω μολις βγουν τα πρωτα ταμπλετς με Win 8...:yes2:

Link to comment
Share on other sites

Ταινίες από usb διαβάζει αν το χεις jailbroken. Όσο αφορά τα φορμάτ και τους υπότιτλους, να σου πω ότι αυτά εξαρτώνται από τις εκάστοτε εφαρμογές. Και ναι υπάρχουν αρκετές που παίζουν και 720p mkv. Σε jailbroken παίζει και 1080p άμα θες με το xbmc.

Με jailbroken στο xbmc γίνετε hardware accelaration και παίζει 1080p? Αυτό εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας! Μου έκαναν δώρο αυτό το tablet και μιας και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με tablets, λέει τίποτα ή να το αλλάξω με iPad 3; (το απλό, όχι το 3G). Κυρίως για ταινίες/internet/gaming θα το χρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το κανεις λιανα αυτο ? αν εχεις camera connection κιτ και εξωτερικο σκληρο παιζεις μπαλιτσα κανονικα δλδ ?

Το δικό μου το στικάκι τουλάχιστον το διαβάζει μια χαρά. Τώρα για δίσκους λογικό το βλέπω να ζορίζεται αφού πρέπει να δώσει ρεύμα που μάλλον δε μπορεί.

Με jailbroken στο xbmc γίνετε hardware accelaration και παίζει 1080p? Αυτό εννοείς?

Ναι αυτό εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.