Jump to content



Total War: Rome II


Nephiλiμ

Recommended Posts

Εγώ έχω προπαραγγείλει την απλή από τις 13 Μαΐου από το Amazon UK. Και μου λέει "Delivery Estimate: 5 Sep 2013 - 13 Sep 2013". Το καλό που τους θέλω να έρθει σύντομα. Όχι 10 μέρες μετά την κυκλοφορία. :p

[MENTION=10464]Stolis[/MENTION] Νομίζω έχει συζητηθεί και σε προηγούμνες σελίδες, αλλά προσωπικά όταν η Collector's κάνει 130€ και δεν έχει ούτε ένα επιπλέον περιεχόμενο για το ίδιο το παιχνίδι, νομίζω πως είναι πάρα πολλά τα λεφτά που ζητάνε. Είχα πάρει την Imperial Edition στο Napoleon και την Collector's στο Shogun, όπου είχαν πιο λογικές τιμές στα 70 περίπου €. Αλλά 130 νομίζω είναι σχεδόν παράλογο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Συμφωνώ και επαυξάνω. Ποτέ δεν είδα κάποια collectors που να μου τράβηξε το μάτι πλην αυτής και είπα 'για το γαμώτο -πρώτη και τελευταία φορά'. Όταν έκανα την παραγγελία είχε το κολπάκι του κωτσόβολου "παζάρεψέ το"και το έκλεισα στα 106€ ( το οποίο παζαρι την επόμενη της παραγγελίας μου που μπήκα να δω, δεν υπήρχε πλεον σαν επιλογή). Απ όλα τα παραπάνω ψήθηκα αλλά μάλλον για ξινό μου πάει..

Δε βαριέσαι.. θα πάρω την απλή ,αν δεν, και με τα υπόλοιπα θα αγοράσω ένα Τσιντσιλά που μου γυάλισε χθες σε ένα pet shop :p

Έγινε επεξεργασία από Stolis
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με ειδοποίησαν από Πλαίσιο, Δευτέρα πρωί παραλαμβάνω το collectors. Αυτή η εβδομάδα είναι πολύ δύσκολη ρε γμτ, να δω πότε θα βρω χρόνο να ασχοληθώ σωστά με το παιχνίδι.

Όσο για την τιμή του collectors όντως είναι πολύ ακριβή γι' αυτά που σου προσφέρει. Πόσο μάλλον που το απλό το βρίσκεις πλέον με 39€, για κάποια πράγματα όμως είσαι απλά αποφασισμένος να τα σκάσεις μόνο και μόνο για αυτήν την αίσθηση που σου δίνουν ή που νομίζεις πως σου δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με ειδοποίησαν από Πλαίσιο, Δευτέρα πρωί παραλαμβάνω το collectors. Αυτή η εβδομάδα είναι πολύ δύσκολη ρε γμτ, να δω πότε θα βρω χρόνο να ασχοληθώ σωστά με το παιχνίδι.

Όσο για την τιμή του collectors όντως είναι πολύ ακριβή γι' αυτά που σου προσφέρει. Πόσο μάλλον που το απλό το βρίσκεις πλέον με 39€, για κάποια πράγματα όμως είσαι απλά αποφασισμένος να τα σκάσεις μόνο και μόνο για αυτήν την αίσθηση που σου δίνουν ή που νομίζεις πως σου δίνουν.

Μόλις έλαβα και εγώ κλήση από την ΠΛΑΙΣΙΟ. Δευτέρα στις 12:00 στα χεράκια μου η Collectors!:banging:

Link to comment
Share on other sites

Παρελήφθη το rome II, δούλευα σαν τρελός όλη ημέρα για να τελειώσω νωρίς, φόρτωσα στην γυναίκα μου τα αγγλικά των παιδιών για να έχω ελεύθερο το απόγευμα, βάζω το dvd στο pc και .... μαμώ το steam μου :rant::rant::rant:. Πρέπει να περιμένουμε πότε θα είναι διαθέσιμο μέσω steam. Αει στο ... με το κωλοsteam. Δίνεις ένα σωρό λεφτά (119€) για να πάρεις ένα παιχνίδι και τελικά τι έχεις; αέρα κοπανιστό. Αν μετά από 3 χρόνια κλείσει το steam ή σε κάνουν ban για κακή χρήση, έχεις ένα παιχνίδι στο ράφι που δεν μπορείς να παίξεις. Έλεος πια.

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι βγαίνει 3 Σεπτέμβρη. Τελεία και παύλα. Αποφάσισαν να το διαθέσουν πιο νωρίς για να έχει την ευκολία ο κόσμος να το φορτώσει ή να το εγκαταστήσει πιο νωρίς και να μπορεί να το παίξει από το πρώτο λεπτό επίσημης κυκλοφορίας. Αλλιώς θα το λάμβανες μετά την έναρξη της κυκλοφορίας του, με το πάσο που αποφάσιζε ο πωλητής.

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι βγαίνει 3 Σεπτέμβρη. Τελεία και παύλα. Αποφάσισαν να το διαθέσουν πιο νωρίς για να έχει την ευκολία ο κόσμος να το φορτώσει ή να το εγκαταστήσει πιο νωρίς και να μπορεί να το παίξει από το πρώτο λεπτό επίσημης κυκλοφορίας. Αλλιώς θα το λάμβανες μετά την έναρξη της κυκλοφορίας του, με το πάσο που αποφάσιζε ο πωλητής.

Τι να εγκαταστήσει; Με το που δίνεις το κλειδί και κάνει έλεγχο σου λέει ότι δεν μπορείς να το εγκαταστήσεις γιατί δεν είναι ακόμα διαθέσιμο. Νομίζω ότι το έχουν παρακάνει πια με όλα τα drm και τα online, στο κάτω κάτω δεν πήραμε world of warcraft.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αν δε σε αφήνει να κάνεις εγκατάσταση πριν το activation time, είναι λίγο κάπως.. :computer:

EDIT: Τελικά μου την έκαναν...... Αύριο παράδοση σε μένα :(

Διαβάζω πολύ Q στα forum για τις επιδόσεις. Κανένας δικός μας που το δοκίμασε εντυπώσεις?

Έγινε επεξεργασία από Stolis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν και το περίμενα σαν τρελός και έκανα και αναβάθμιση γι' αυτό (εκκρεμεί και η κάρτα γραφικών), με όλα αυτά που διάβασα για το steam τελικά δεν το πήρα, ούτε έκανα preorder διότι μου φάνηκε πολύ ακριβό (55 € ; Έλεος! ). Θα περιμένω Οκτώβριο και μετά, να κατασταλάξει το θέμα να κυκλοφορήσουν τα δισκάκια στα τοπικά μαγαζιά και βλέπουμε. Συνειδησιακά δεν θέλω να αποδεχθώ τις μλκίες του steam όπως λέει και ο φίλος παραπάνω. Θέλω να έχω το δισκάκι και να παίζω ανεξάρτητα από δίκτυο, απομονωμένος στο υπόγειό μου.

Link to comment
Share on other sites

Συνειδησιακά δεν θέλω να αποδεχθώ τις μλκίες του steam όπως λέει και ο φίλος παραπάνω. Θέλω να έχω το δισκάκι και να παίζω ανεξάρτητα από δίκτυο, απομονωμένος στο υπόγειό μου.

Δεν το βλεπω και πολυ μαχιμο το σχεδιο σου αδερφε... :p Ανετα μπορουν να στο χαλασουν.

Το Fall of the samurai ηθελε οπωσδηποτε οχι απλα συνδεση στο νετ για να παιξει αλλα μονο μεσω steam εκανε install.

To ακομα πιο σπαστικο ειναι οτι ειχα μπροστα μου τα 3 DVD και επρεπε να το κανω download (16Gb) για να παιξω...

Link to comment
Share on other sites

To ακομα πιο σπαστικο ειναι οτι ειχα μπροστα μου τα 3 DVD και επρεπε να το κανω download (16Gb) για να παιξω...

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5357-FSQM-0382

Using Steam launch options to install retail games from disc

1. Log in to Steam and click on Library.

2. Right-click on the game, select Delete local content, and confirm.

3. Insert the first disc into your computer.

4. Close Steam (Steam > Exit).

5. Press Windows Key + R to open Run

6. In the Run window type:

"C:\Program Files\Steam\Steam.exe" -install E:

Replace E: with the CD/DVD drive you are installing from if is not correct.

Replace C:\Program Files\Steam if your Steam installation is not in the default location.

7. Press OK. Steam will launch and ask you to sign in if you do not have your password saved. Your installation should continue from the disc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.