Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ναι ειναι βαρυ εγω το παιζω medium με την 670 αλλα σε 3240*1080 αναλυση.Κατα τα αλλα πολυ καλυτερος ηχος απο το Bf3 και καλυτερο bullet registration net code.Τα textures ειναι λιγο οτι ναναι και εχει το bug με τα models των παικτων μεσα στο εδαφος που ειχε και το Bf3 απο καμια φορα αλλα αυτα πιστευω ειναι πταισματα.Ειναι γενικα πολυ unoptimized ακομα.BTW εβγαλε κανενα dedicated driver η nvidia η η AMD για το Alpha?

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα λίγο σήμερα,

από απόδοση/γραφικά, τα 4 threads toy 2500K@4200, έπαιζαν 75-82%

1080p, "Ultra" εκτός από τα 2 AA, blur off, SSAO/HDAO off, fov90, 2 φορές που κατέγραψα με fraps, 62/65avg και 1% fps 29/30 αντίστοιχα.(660Ti default clocks, 314.07)

Αν πετύχεις σερβερ χωρις rubber banding τη στιγμή που παίζεις, και εμένα μου φάνηκε καλό το Hit Registration όπως είπε και ο [MENTION=163]Helly[/MENTION], ήχος δεν έχω άποψη γιατί ήταν αρκετά χαμηλά λόγω "περιβάλλοντος". Τα textures meh... και οι βολές από το τανκ θέλουν "calibration" σε σχέση με το πως έχεις συνηθίσει από το 3 (μεγαλύτερο drop μου φάνηκε)

Link to comment
Share on other sites

αν είσαι τυχερός μόνο :( (και εγώ με λογαριασμό φίλου το δοκίμασα ;)), πάντως και σε 2ο φίλο ΣΗΜΕΡΑ όμως, του έδωσε alpha, οπότε παίζει τις επόμενες ημέρες να λάβουν και άλλοι πέραν αυτών της 17/6

Link to comment
Share on other sites

η EA εχει τμημα σπιουνων/ρουφιανων.

καταδιδεις καποιον που ΔΙΝΕΙ FEEDBACK απο την alpha του BF4 (πραγμα που απαγορευεται), του κοβουνε την alpha και τη θεση του την παιρνεις εσυ.

σπυρο ετοιμασου, θα σε δωσω στεγνα (κανε edit στο παραπανω ποστ μεχρι αυριο το μεσημερι) :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην τρελαίνεσται με το amd optimization, ουσιαστικά αναγκασμένοι είναι μιας και πλέον οι κονσόλες όχι μόνο έχουν amd inside αλλά έχουν αλλάξει και τις ισορροπίες σε σχέση με την προηγούμενη γενιά όπου το cpu ήταν τέρας σε σχέση με την γραφικών.

Και ας μην ξεχνάμε το πόσο αδύναμα είναι τα cores των νέων κονσολων, δεν νομίζω ένας i5 να έχει πρόβλημα να τους διαλύσει ακόμα και αν εκμεταλλεύονται 8 threads, τόσο αδύναμα είναι.

Αυτό που σημαίνει είναι ότι το πολύ πολύ να χρειαστεί ένα driver update λίγες μέρες μετά την κυκλοφορία για να έρθουν τα πράγματα στα φυσιολογικά.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Και ας μην ξεχνάμε το πόσο αδύναμα είναι τα cores των νέων κονσολων, δεν νομίζω ένας i5 να έχει πρόβλημα να τους διαλύσει ακόμα και αν εκμεταλλεύονται 8 threads, τόσο αδύναμα είναι.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Ποιός i5, αλίμονο αν ήθελες i5 για να κοντράρεις τα jaguar... Κάτω από i3 είναι...

Link to comment
Share on other sites

Ποιός i5, αλίμονο αν ήθελες i5 για να κοντράρεις τα jaguar... Κάτω από i3 είναι...

Δεν μίλησα για κόντρα αλλά για διάλυμα :p

Όπως και να έχει η νέα γενιά κονσολων μόνο καλά πράγματα βλέπω να φέρνει στο pc gaming μιας και επιτέλους θα αναγκαστούν να τα γράφουν όσο πιο multithreaded μπορούν για να εκμεταλλευτούν τα χ86 "γατάκια" που έχουν οι κονσόλες.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Στο BC2 αν θυμάμαι καλά,έκαναν scan από τη στιγμή που τις πετούσες.

Τώρα αφού πέσουν στο έδαφος.

Επίσης έβαλαν στα tank,indicator από που σε lockάρουν(παρόμοιο με το damage indicator).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.