Jump to content



Recommended Posts

Λογικά Δευτέρα θα τους έχω οπότε θα φανεί στο review που θα κάνω.

Όσο για τις διαφορές των drives και αν αξίζει, λογικά σήμερα θα ανέβει το SSD Round Up 2013, οπότε εκεί φαίνεται καθαρά πλέον τι αξίζει να πληρώνει κάποιος και τι όχι.

Πλέον δεν αξίζουν τα έξτρα χρήματα που ζητάει ο Pro, έτσι δεν είναι Ζάχο? Οι διαφορές μεταξύ Pro και Evo πρέπει να είναι μηδαμινές :)

http://www.hwbox.gr/content/183-ssd-round-up-2013-benchmarks-kai-alitheies.html

Ρίξε μια ματιά εδώ και μετά θα έρθει και ο EVO.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[MENTION=5217]felix[/MENTION]

[MENTION=129]Chosen[/MENTION]

Φόλα τελικά το RAPID mode στον 840 EVO. Όλα τα site έχουν τα νούμερα από τα benchmarks (πολύ ωραία τα νούμερα) αλλά σε real life, το drive είναι πιο αργό.

Κάρβουνο ο θησαυρός... τσάμπα χάρηκα.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/c/88/esoterikoi-sklhroi-diskoi.html?keyphrase=840+evo

Ζαχο σε μερικες μερες θα παω για νεο ssd (120gb/250gb) και θα αντικαταστησω τον postville..να κοιταξω την σειρα evo η να παω στον κλασικο 840 ?

Περιμενα να ερθουν οι evo γιαυτο το καθυστερησα..;)

Link to comment
Share on other sites

Το review θα το είχα ανεβάσει ήδη αλλά εδώ πάνω δεν υπάρχει διαθεσιμότητα του 500αρη και ακόμα τον περιμένω (τον 250αρη τον έχω μετρήσει).

Αν είσαι ανάμεσα σε 840 απλό και EVO, πηγαίνεις για τον EVO.

Αν είσαι ανάμεσα σε EVO και 840 PRO πηγαίνεις για τον PRO.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,

Έχω αγοράσει τον samsung 840pro 256gb.

Να τον κάνω secure erase πριν περάσω το OS η να το περάσω όπως είναι ?

Αν είναι καινούριος, πέρνα το, το λειτουργικό, δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Αν είναι μεταχειρισμένος, μπορείς να τον κάνεις secure erase πριν, αλλά δεν είναι απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Ζαχο..να σου πω την αληθεια θα πηγαινα καρφωτος για τον evo 120gb αλλα η τελευταια σου προταση - αλλά σε real life, το drive είναι πιο αργό - με φρεναρε καπως οποτε θα περιμενω λιγο ακομα να δω..

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Ζαχο..να σου πω την αληθεια θα πηγαινα καρφωτος για τον evo 120gb αλλα η τελευταια σου προταση - αλλά σε real life, το drive είναι πιο αργό - με φρεναρε καπως οποτε θα περιμενω λιγο ακομα να δω..

Οτι και να πάρεις ανάμεσα σε Pro και ΕVO δεν πρόκειται να σου φανεί διαφορά.

Οπότε μην το ψάχνεις τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Ζαχο..να σου πω την αληθεια θα πηγαινα καρφωτος για τον evo 120gb αλλα η τελευταια σου προταση - αλλά σε real life, το drive είναι πιο αργό - με φρεναρε καπως οποτε θα περιμενω λιγο ακομα να δω..

Βασικά η πρότασή μου πήγαινε καθαρά στο RAPID software και όχι στο drive γενικά (από τον 840 PRO είναι πιο αργός όντως).

Ενημερωτικά, σήμερα ήρθε ο 500αρης, οπότε θέλω να πιστεύω πως μέχρι Δευτέρα-Τρίτη θα έχω ανεβάσει όλο το review (250αρης, 500αρης, 250αρης RAPID ON, 2x250[MENTION=902]Raid[/MENTION]0).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.