Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Επιτέλους...η Εμμανουέλα μου έγινε γυναίκα!:p:clap:

Σήμερα τα βρήκα τυχαία...ε, ρε ομελέτες που αναμένονται!:)

1008578.jpg

1008574.jpg

Όπα και κότα!

Μια έχεις ή πολλές; Την Εμμανουέλα σου την κόβω πιο πολύ για κρέατος παρά αυγού, μια εκτίμηση απλά.

Εγώ έχω και φροντίζω 3 "Νανάκια" που πετάνε αυγά σαν πολυβόλο!

Link to comment
Share on other sites

Μια έχεις ή πολλές; Την Εμμανουέλα σου την κόβω πιο πολύ για κρέατος παρά αυγού, μια εκτίμηση απλά.

Εγώ έχω και φροντίζω 3 "Νανάκια" που πετάνε αυγά σαν πολυβόλο!

Ιδέα δεν έχω αν είναι κρέατος η όχι, και ούτε κατέχω από κότες.

Το πήρε για πλάκα η μάνα μου δώρο στον ανιψιό από την λαική όταν ήταν μικρό, και να σου πω την αμαρτία μου δεν περίμενα να ζήσει...έλα όμως που έγινε θηρίο!:clap:

Link to comment
Share on other sites

Τζακ Ρασελ ειναι ? Εχει μια φιλη μου εναν τετοιο διαολο ! ΠΟΛΥ ενεργεια ρε παιδακι μου !!!

Τζακ ρασελ ειναι ναι, μεγαλη αλητεια λεμε...τρομοκρατια σε ολη τη γειτονια :p..ειναι πανεξυπνα τρεχουν ολη μερα και εχουν πολυ γελιο.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=101]ea6gka[/MENTION] πανέμορφο διαολάκι. Εχω και εγώ ένα :D

Απίστευτα σκυλιά πραγματικά

[MENTION=4643]o polonos[/MENTION] Ο δικός μου είναι ΚΥΡΙΟΣ γενικά, δεν ξεσηκώνει την γειτονιά αν τον αφήσω μόνο του, αλλά μπορεί να μου κάνει τα νεύρα τσατάλια σε δευτερόλεπτα όταν είμαι μαζί του :hehe:

Link to comment
Share on other sites

οχι ησυχα ειναι απλα οταν δουνε κανα σκυλο να περναει απο εξω τον περνουν στο κυνηγι, ας ειναι και ο σκυλος Χ30 φορες το μεγεθος τους. Για διαμερισμα δεν ξερω αν κανουν αλλα οπως εχω ξαναπει αν εμενα σε διαμερισμα δεν υπηρχε περιπτωση να παρω σκυλο , μονο γατο.

Γελαω με το πως τρεχουν, σπανε το σωμα τους μπρος πισω για να τρεξουν γιατι εχουν μικρα ποδια

Link to comment
Share on other sites

απλα οταν δουνε κανα σκυλο να περναει απο εξω τον περνουν στο κυνηγι, ας ειναι και ο σκυλος Χ30 φορες το μεγεθος τους.

Αυτο ισχύει και έχει πολύ πλάκα όταν γίνεται. :D

Link to comment
Share on other sites

Σε έξι ημέρες έχω πάρει πέντε αυγά, καλά δεν είναι?:)

Μια χαρά είναι, αλλά η κότα είναι νέα ακόμη. Aν παχύνει θα μειωθούν τα αυγά. Αν βραχεί επίσης το ίδιο. Σε απότομες αλλαγές καιρού το ίδιο.

Πάρε και ένα τσουβάλι φυτική τροφή ωοτοκίας να της ανακατεύεις με το φαϊ. Επίσης αν βρεις κάτω από καμιά πέτρα σκουλήκια κατσαρίδες και έντομα κλπ αμόλα την, θα τα χλαπακιάσει όλα. Εκεί να δεις ταχύτητα ραμφίσματος.

Τέλος μη τη κρατάς για πολύ καιρό στο ίδιο διαιτολόγιο. Θα βαρεθεί και θα αρχίσει να τρώει λιγότερο, οπότε πάλι δε θα κάνει αυγά.

Τελευταίο αλλά ΠΟΛΥ σημαντικο. Η κότα για να κάνει αυγό πρέπει να νιώθει άνετα. Αυτό που κάνω εγώ είναι ένα ξύλινο τελάρο και ξεραμένα στάχια μέσα, πραγματικά είδα διαφορά στην παραγωγή!

Link to comment
Share on other sites

Την έχω σε ένα κήπο 160 τετραγωνικά και αλωνίζει.

Βασικά έχει σκάψει το σύμπαν και τρώει συνεχώς φυτά, βλάστηση κτλ. Όλη την ημέρα σκάβει σαν JCB!:hehe:

Λέω να πάρω άλλη μία για να έχει παρέα, προς το παρών συχνάζει με μία πολύ ήσυχη γάτα που αράζει στον κήπο μου.

Έχει βρεί ένα μέρος και κάνει το αυγό, το πρόβλημα είναι ότι έχει μάθει να κοιμάται επάνω σε ένα δεντράκι και βρέχεται η χαζοβιόλα!:p Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.