Jump to content



Recommended Posts

Θα κανει κανένας αλλη παραγγελία να προσθέσει αλλά 2 μπροστά για μένα;;

Edit..εκανα παραγγελια τελικα..

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από Andrewk
Link to comment
Share on other sites

Θα κανει κανένας αλλη παραγγελία να προσθέσει αλλά 2 μπροστά για μένα;;

Edit..εκανα παραγγελια τελικα..

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Δεν σε προλαβα θα σου εδινα εγω 2 θα κρατουσα για μενα το πολυ τις αλλες θα τις εδινα αν τις ηθελε καποιος απο εδω (αλλιως χαμενες δεν πανε ποτε μιας σκοπευω να κρατησω το κινητο αρκετα ακομα)

Πόσο καλά κάθονται αυτές στην Οθόνη; Από φυσαλίδες πως πάνε;

Πιάνουν ολη την οθόνη (και κουρμπες) είναι wet application

τα μειονεκτήματα που εντόπισα εγώ

1ον orange peel effect

2ον μου αφήνει την εντύπωση (τουλάχιστον τις πρώτες μέρες χρήσεις - μετά το συνήθισα ) ότι δεν γλιστράει καλά το δάκτυλο σαν να κολλάει

3ον μου φεναιτε οτι ξεκολαει πολυ ευκολα - την αφησα περιπου 3 μερες να στεγνώσει καλά χωρίς να ανοίξω καν το κινητό και πριν κάνα 2 μέρες (την έχω περίπου 20 μέρες πάνω στο κινητό)βγάζοντας το από την τσέπη σηκώθηκε μια γωνιά με αποτέλεσμα να κολλήσει χνούδια

4ον θήκες (bumper style) είναι πολύ πιθανό να σηκώσουν την ζελατίνα ακόμα και αν μπούνε με πολύ προσοχή

παρόλα αυτά για το 1.5 ευρώ που βγαίνει τώρα στη δεκάδα που πήρα (μαζί τα μεταφορικά)δεν νομίζω να έχει κάτι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει 25% κουπονι για dbrand για αγορες 25δολαρια και πανω,αν παραγγειλει καποιος απο αθηνα θελω ενα black leather(με κοψιμο nexus) για nexus 4.

blkfriordie ειναι το κουπονι..

Αν καποιος κανει παραγγελια να με ενημερωσει πρωτα αν θελει να παρει και το δικο μου γιατι το εχω γραψει και σε αλλα forum.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάποιο ευκολονόητο tutorial για root / custom rom να προτείνει κάποιος?

Αν είναι κάτι με 1 click που να τα κάνει όλα θα το προτιμήσω :)

Και εγω ετσι το σκεφτομουν στην αρχη αλλα με ελαχιστο διαβασμα το εκανα root με τον παρακατω οδηγο [Guide] Ultimate Nexus 4 Root Guide - xda-developers

Aμα περασεις custom recovery (που χρειαζετε για να κανεις το root) μετα η αλλαγη ρομ ειναι παιχνιδι

Η απορια μου εμενα ειναι αυτη την στιγμη ειμαι με PA4.3 με franco kernel να παω σε 4.4.1 η να περιμενω να βγαλουν PA σε 4.4.1 ?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο ευκολονόητο tutorial για root / custom rom να προτείνει κάποιος?

Αν είναι κάτι με 1 click που να τα κάνει όλα θα το προτιμήσω :)

Θα σε βοηθήσει και αυτό..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2015469

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη ακρη δεν καταφερα να βγαλω υπαρχει καποιος οδηγος να κατεβασω stock recovery και ρομ?

Δεν κατάλαβα τι ακριβως θέλεις..Θέλεις να φλασαρεις factoey image ώστε να πάρεις ΟΤΑ;;Σε τι ρομ-κερνελ είσαι τώρα;;

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι ακριβως θέλεις..Θέλεις να φλασαρεις factoey image ώστε να πάρεις ΟΤΑ;;Σε τι ρομ-κερνελ είσαι τώρα;;

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Ναι αυτο θελω να βρω stock recovery kai factory rom

Τωρα ειμαι με PA 3.99(4.3) με franco κερνελ οι ομαδα απο PA ειπε οτι θα καθυστερισουν λογο των νεων εκδωσεως (4.4.1 και σημερα 4.4.2)οποτε ελεγα να δοκιμασω την στοκ rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο θελω να βρω stock recovery kai factory rom

Τωρα ειμαι με PA 3.99(4.3) με franco κερνελ οι ομαδα απο PA ειπε οτι θα καθυστερισουν λογο των νεων εκδωσεως (4.4.1 και σημερα 4.4.2)οποτε ελεγα να δοκιμασω την στοκ rom

Εδώ είσαι

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://developers.google.com/android/nexus/images#occam

Ναιιιιιιιιι (ποιος φλασάρει βραδιάτικα :p)

edit: Το download link δεν δουλεύει ακόμα :(

edit2: Τα γατάκια έχουν λάθος το link σε όλες τις 4.4.2. Επειδή όμως οι λαμπίτες είναι χακεράδες, όσοι ενδιαφέρεστε πάρτε link:

https://dl.google.com/dl/android/aosp/occam-kot49h-factory-02e344de.tgz

Έγινε επεξεργασία από qbiefox
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.