Jump to content



Recommended Posts

Σου το εκανε ακριβως μετα το update ή ετυχε να το παρατηρησεις?

Λογο update δεν ειναι σιγουρα γιατι το εχει η γυναικα και δεν εχει τετοιο θεμα ουτε με τη stock στην αρχη ουτε με custom τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ετυχε να το παρατηρησω.

 

Το κουμπι δουλευει κανονικα απλα εχει αυτη την καθυστερηση οταν το παταω για να δω αποτελεσμα. Τωρα μιλαμε για 500ms δεν ειναι ιδιαιτερα σημαντικο απλα είπα μηπως το εχει αντιμετωπισει και καποιος άλλος!

Link to comment
Share on other sites

Λογικα ναι,αλλα δοκιμασε να μπεις recovery για να κανεις απο εκει ενα φορματ τα partitions data & cache.

Αλλιως δοκιμασε να περασεις ενα factory image,οπου νομιζω εχει βγει και το 5.1, και να το κανεις complete format το κινητο

Έγινε επεξεργασία από lgalkis
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα η 5.1 δέν έχει έρθει OTA στο τηλέφωνο.

 

Φίλος μέσα από το XDA μου είχε προτείνει να μήν περάσω καθόλου τη Lolipop.

Τον άκουσα τότε , και αποδείχθηκε ότι πολύ καλά έκανα.

 

Δέν είναι έτοιμη και trouble-free η Lolipop ... και από αυτά που διαβάζω , ούτε η 5.1 θα είναι κάτι το διαφορετικό.

Από το επόμενο version , περιμένουμε ουσιαστικές διορθώσεις των διάφορων bugs.

 

Μιλάμε για εργοστασιακή rom πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε στοκ 5.1 σε Nexus5 θεωρω πως παει καλυτερα απο στοκ kitkat.

H 5.0.1 οντως ειχε θεμα με battery drain ,κατι το οποιο ειχα λυσει με custom rom κ kernel.

Με την 5.1 ειναι σαφως καλυτερα τα πραγματα και σαφως πιο smooth παντου το τηλεφωνο.

Και γενικα τα ιδια ισχυουν στο Ν4 που και αυτο το χρησιμοποιει η γυναικα μου καθημερινα.

Εγω ας πουμε σε Kitkat δεν μπορω να γυρισω,φαινεται αρχαιο σε σχέση με το lollipop

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση! Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό omnirom αλλά πιστεύω πως ήρθε η ώρα της αλλαγής επειδή την ψιλοβαρεθηκα όσο και αν με έχει βολέψει. Έχει κανείς να προτείνει κάποια άλλη ρομ που να αξίζει? Τέλος να πάω σε custom lollipop η Kit kat?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση! Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό omnirom αλλά πιστεύω πως ήρθε η ώρα της αλλαγής επειδή την ψιλοβαρεθηκα όσο και αν με έχει βολέψει. Έχει κανείς να προτείνει κάποια άλλη ρομ που να αξίζει? Τέλος να πάω σε custom lollipop η Kit kat?

Κάνε ενα backup και φλασαρε du με semaphore,εχω μείνει παρα πολύ ευχαριστημένος,η μπαταρία παει παρα πολύ καλά και δεν έχω δει bugs μέχρι στιγμής.. Έγινε επεξεργασία από Andrewk
Link to comment
Share on other sites

Lollipop η kit Kat?

Lollipop v9.2,semaphore v3.0.5

Έχω κανει και uv -100.

Επίσης εαν θέλεις να πειραξεις και χρώματα οθόνης βάλε σε όλα

0 39 119 0 6 0 2 0 2 στον semaphore manager..

Έγινε επεξεργασία από Andrewk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παίδες,έχει κάποιος μία χαλασμένη συσκευή? Χρειάζομαι το αυθεντικό back cover γιατί μέχρι στιγμής έχω αγοράσει 3 και σε όλα περνάει σκόνη από μέσα απο το τζαμάκι στην κάμερα και θολώνει πολύ.Στο τελευταίο βγήκε ακόμα και το προστατευτικό μπροστά από το φλας  :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.