Jump to content



Αγορά προϊόντος Apple από τα Public.gr


crmaris

Recommended Posts

μόλις σήμερα με πήραν τηλέφωνο από τα Public και από ότι φαίνεται τα mail και η καταγγελία άρχισαν να κινούν τα γρανάζια.

Μου είπαν να το στείλω πίσω και ότι θα μου το αλλάξουν αμέσως με άλλο. Άμα δεν τελειώσει η ιστορία πάντως δεν επαναπαύομαι. Δυστυχώς σε μερικές περιπτώσεις πρέπει να φτάσεις στα άκρα για να έχεις το κανονικό after sales support που σε μεγάλα μαγαζιά (Amazon, newegg κτλ.) είναι αυτονόητο.

Καλό θα ήταν αν το πάρεις hand 2 hand το new να τους πεις να το ανοίξουν μπροστά σου .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

ήρθε το new iPhone και αυτή τη φορά είναι αψεγάδιαστο. Τελικά ταλαιπωρήθηκα λίγο (ως αρκετά) αλλά ευτυχώς κατάφερα και έβγαλα άκρη. Τέλος καλό όλα καλά. Ελπίζω μόνο από εδώ και στο εξής να αποφασίσουν να δίνουν DOA και στα iPhone στα Multirama γιατί είναι βλακεία 700+ ευρώ προϊόν να μην το υποστηρίζουν σωστά.

Βέβαια κάτι πήρε το αυτί μου ότι τα παίρνουν από την Wind και αυτή είναι που δημιουργεί το πρόβλημα με τα DOA, σε αντίθεση με Vodafone και Cosmote. Αλλά εγώ/εμείς δεν ξέρουμε την Wind αλλά τα public. Ένα εύχομαι πάντως, να μην ξαναχρειαστώ τίποτε στο μέλλον όσον αφορά το service...

Link to comment
Share on other sites

ήρθε το new iPhone και αυτή τη φορά είναι αψεγάδιαστο. Τελικά ταλαιπωρήθηκα λίγο (ως αρκετά) αλλά ευτυχώς κατάφερα και έβγαλα άκρη. Τέλος καλό όλα καλά. Ελπίζω μόνο από εδώ και στο εξής να αποφασίσουν να δίνουν DOA και στα iPhone στα Multirama γιατί είναι βλακεία 700+ ευρώ προϊόν να μην το υποστηρίζουν σωστά.

Βέβαια κάτι πήρε το αυτί μου ότι τα παίρνουν από την Wind και αυτή είναι που δημιουργεί το πρόβλημα με τα DOA, σε αντίθεση με Vodafone και Cosmote. Αλλά εγώ/εμείς δεν ξέρουμε την Wind αλλά τα public. Ένα εύχομαι πάντως, να μην ξαναχρειαστώ τίποτε στο μέλλον όσον αφορά το service...

Άρη DOA σημαίνει Dead on Arrival. Στη δική σου τη περίπτωση δε το λες και DOA το κινητό. Ελαττωματικό το λες. Που και πάλι χρήζει αλλαγής. Πάντως χάρηκα που τέλος καλό όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έτσι νόμιζα αλλά τόσο από το τεχνικό τμήμα των public όσο και από το Apple care όταν τους είπα το πρόβλημα μου το χαρακτήρισαν ως DOA (παρόλο που DOA σημαίνει ότι το προϊόν είναι dead).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.