Jump to content



Από το ποδόσφαιρο στα κοινωνικοπολιτικά δρώμενα της Ελλάδας


blade_pan

Recommended Posts

ηρεμα ρε σεις....

ενας αγωνας ηταν...

και καλυτερα που την καναμε τωρα την στραβη... να βαλουν μυαλο κα να στρωσουν κ..ο

γιατι με τους τιτλους δεν τα παιρνεις τα παιχνιδια....

και οσο για τον αντιπαλο....τι να πω... μαγκια τους που τα καταφερανε..

κιας μην τους παω σαν λαο....

και σιγα μη παρουν 1εκ. εκαστος...

με 11 αγοραζεις ολη τη χωρα τους....

αυτα ειναι μλκιες του τυπου (και μαλλον του δικου μας...)

ο σκοπος ειναι να παρουμε την προκριση και τιποτε αλλο...

ας πανηγυρισουν και αυτοι οπως καναμε και εμεις τοσες φορες προσφατα και στο παρελθον

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Συμφωνω απολυτα με τον κοπριτη....Καλυτερα που η γκελα εγινε τωρα , για να προσγειωθουμε λιγακι και να αφησουμε τους πριμαντονησμους.....

Ερχετε ενα πολυ δυσκολο παιχνιδι που πρεπει παση θυσια να κερδισουμε , και πιστευω πως αυτη η ηττα ( που ηταν πολυ φυσικη να γινει , με τοσες μ@λ@κιες που καναμε στο παιχνιδι) ειναι καλη φαπα , για να ξυπνησουμε στην συνεχεια ( remeber 4αρα from holland )....

Μην τα βαζετε με τους αλβανους..Αυτοι , αλβανοι ειναι.....

Link to comment
Share on other sites

To κακό είναι ότι όλοι αυτοί που τους ανοίξαμε τα σύνορα για να φάνε ψωμί, και τόσα χρόνια ζούν στην Ελλάδα βγαίνουν και μας τη λένε. Εγώ προσωπικά τον αγώνα τον είδα σε έναν φίλο κοντά στη Πλατεία Αττικής(Τιράνων) και βγαίνανε οι αλβανοί με σημαίες στα μπαλκόνια και βγήκανε έξω με τα αυτοκίνητα να μας τη πούνε. Έλεος ρε και εμείς κάποτε τους λυπόμασταν και τους δίναμε ψωμί. Και έτσι όπως έχουμε φτάσει εάν ΔΕΝ είσαι Αλβανός δεν σε παίρνουν σε ορισμένες δουλειές. Τρώνε και το ψωμί το δικό μας απο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα μιλαω εχω πεσει απο τα γελια με αυτα που βλεπω, σκατορατσα οι αλβανοι και τετοια. Ερωτηση, οταν δηλαδη εμεις τα σπαμε στο πρωταθλημα και μαλιστα τα δικα μας γηπεδα τι να μου πουνε οι αλβανοι?Οταν βριζουμε ολο το σοι του αθλητη και τους θεους μεσα τι να πουμε? να συνεχισω? ασε καλυτερα

ενας αγωνας ηταν και τον καναμε θεμα, μου αρεσει κιολας ο παυλοπουλος στο αλτερ, γυρνανε οι αλβανοι με σημαιες στα τιρανα, δηλαδη με τι να γυρνουσανε με ελληνικες???

καλυτερο πανο, USA=United states of Albania :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαλαρώστε, εντάξει δεν λέω μλκς το παιχνίδι, αλλά εντάξει μορέ ας κερδίσουνε και αυτοί σε ένα παιχνίδι... Έτσι και αλλίως δεν θα υπάρξει άλλη ομάδα να τους χαρίσει τα γκόλ.....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι Έλληνες στη Πορτογαλλία είχαν συμπεριφερθεί πιο "πολιτισμένα", πριν και μετά το τελικό ή μήπως μας ενοχλεί το οτι είναι Αλβανοί; Ο καθένας έχει το δικαίωμα να πανηγυρίσει, όπου και αν βρίσκεται. Είδα και συμπεριφορά στους Ολυμπιακούς, τόσο από κοντά όταν βρέθηκα όσο και από τη τηλεόραση, τα Ελληνάρια γιουχάρανε ό,τι δε τους καθόταν καλά, ας ήταν και σε αγώνα πινγκ πόνγκ.. Κορυφαίο όταν βρέθηκα σε αγώνα ποδοσφαίρου Αργεντινή - Αυστραλία, χωρίς τυπικό ενδιαφέρον για εμάς. Οι περισσότεροι ήταν με την Αργεντινή και γιούχαραν τους Αυστραλούς φιλάθλους όταν τολμούσαν να πανηγυρίσουν... Τραγικοί.

Link to comment
Share on other sites

Δε πιστευω να περιμενατε να παρουμε αυτο το παιχνιδι?

Κλασσικη συμπεριφορα βεντετας που πηγε να παρει το παιχνιδι μονο με τη φανελα,δε καναμε καμια σπουδαια εμφανιση,ουτε κ οι αλβανοι βεβαια,αλλα ετσι ειναι η μπαλα!!

Παντως το δευτερο γκολακι των αλβανων εγραψε!!!

Οι αλβανοι ηθελαν πιο πολυ το παιχνιδι οπως κ οι περισσοτεροι αντιπαλοι μας θα επιδιοξουν ενα θετικο αποτελεσμα με την πρωταθλητρια ευρωπης 2004,απο'σο απο την αδιαφορη ποδοσφαιρικη Ελλαδα προ ΕΥΡΟ'04.

Ας ελπισουμε να στρωσουμε στη συνεχεια ωστε να "δικαιολογησουμε" τον τιτλο μας!

Ρε παιδια τι ασχολειστε με τους αλβανους!!!

Πηραν ενα παιχνιδι (το πρωτο προκρηματικο μουντιαλ aka τρεχα γυρευε) κ εχουν εχουν ξεχυθει στους δρομους να πανηγυριζουν,οταν εμεις πανηγυριζαμε τον τιτλο του ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΕΥΡΩΠΗΣ τη ψαχνετε τωρα....................????

overclocked@κ εγω περιμενα να δουμε καμια καλη φοτο!

:hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αντι να λέτε τους Έλληνες τεμπέληδες και χαραμοφάηδες, οι αλβανοί σαν έφταιξαν που κάνουν ο καθένας από 2-3 δουλειές για να καταφέρουν να ζήσουν την οικογένειά τους και να επιβιώσουν σε ένα στην καλύτερη περίπτωση εχθρικό περιβάλλον....

Καλά κάνουν και δουλεύουν σαν σκυλιά και καλά κάνουν και πανηγυρίζουν! Επειδή υπάρχουν οι αλβανοί τρώτε ελιές και λάδι, επειδή υπάρχουν αυτοί τρώτε πορτοκάλια και επειδή υπάρχουν αυτοί σηκώνονται οι οικοδομές και γίνονται τα δημόσια έργα. Ξέρετε πολλούς φίλους σας που θα πήγαιναν να ραντίσουν 10 και 12 ώρες μέσα στα φάρμακα σε πλαγιά για 25 ευρά και φαγητό? Εγώ μένω διπλα σε αλβανούς που δουλεύουν στα χωράφια μου και σε άλλα χωράφια, 13 χρόνια χωρίς ένα πρόβλημα, και σήμερα αυτούς τους ανθρώπους τους άνοιξαν τα κεφάλια. Φταίω εγώ να τα κάνω άχρηστα τα παιδάκια που το έκαναν? Αν όποιος από εσας τους έξυπνους που θα τους χτυπάγατε αλύπητα και μόνο με πλάτες γιατί σιγά μην πηγαίνατε μόνοι σας, με έβρισκε μπροστά του θα του κακοφαινόταν που θα του κατέβαζα τα μούτρα?? Λυπάμαι αλλά έχω εξοργιστεί! Σε αυτούς τους ανθρώπους εγώ σούβλισα και έψησα το αρνί τους το Πάσχα και τώρα είναι στο νοσοκομείο επειδή κάποιοι αργόσχολοι σαν και του λόγου σας θέλησαν να βγάλουν την μ...α που έχουν στο κεφάλι πάνω τους. Θα τους καταλογίσει τίποτα κανείς μετά αν πάρουν ένα μαχαίρι και τη στήσουν σε κανέναν από αυτούς? Γιατί εγώ έτσι θα έκανα αν με χτύπαγαν 20 άτομα μαζί.

Πριν καν σκεφτείτε τι θα θέλατε να κάνετε, να σκέφτεστε ότι δεν υπάρχουν αλβανοί και έλληνες, υπάρχουν άνθρωποι, και όλοι οι άνθρωποι έχουν τα ίδια δικαιώματα. Και να μην ακουσω ιστορίες για αλβανούς που σκότωσαν και βίασαν, γιατί έχω δεκάδες για Έλληνες. Απλά αγοράστε μια εφημερίδα...

Όσο για την Εθνική? Καλά να πάθει.

Link to comment
Share on other sites

Μπλεοθονη ,,, ηρεμησε αγορι μου.....

Μπορει να εγινε ενα στραβο , απο τα χιλιαδες στραβα που γινονται καθημερινα σε αυτην την χωρα , σε καποιους που δεν το αξιζαν ( δεν εξεταζω εαν ειναι αλβανοι οι ελληνες ) και ειναι γνωστοι σου , αλλα αυτο δεν σημενει οτι οι ελληνες ειναι τεμπεληδες , χαραμοφαηδες κ.τ.λ , και ενω επειδή υπάρχουν οι αλβανοί τρώμε ελιές και λάδι, επειδή υπάρχουν αυτοί τρώμε πορτοκάλια και επειδή υπάρχουν αυτοί σηκώνονται οι οικοδομές και γίνονται τα δημόσια έργα.....Γιατι με αυτην την λογικη πως γινετε εμεις οι τεμπελιδες και χαραμοφαηδες να εχουμε τα χωραφια που μας τα καλλιεργουν οι αλβανοι 'η κανουμε σπιτια που μας τα χτιζουν κ.ο.κ

ΔΗΛΑΔΗ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ.....

Και εγω ειμαι της αποψης οτι καλα κανουν και πανυγηριζουν και μπραβο τους και μαγκια τους , αλλα μου την σπαει οταν βλεπεις το μισος και το φθονο τους να ξεχειλιζει .....

( Αραγε εαν θα επαιζαν με την τουρκια , θα τους εταζε ο Νανος τοσαααα φραγκα...????)

Link to comment
Share on other sites

κριμα που χασαμε ρε παιδια...

μ@λ@κια δικια μας βασικα..

ψωνιστηκαμε μου φαινεται..

αλβ@νοι τωρα αλλο μεγαλο θεμα..

παντου υπαρχουν εξερεσεις αλλα ολοι οι αλβ@νοι το ιδιο ειναι.

μου την εσπασε τωρα που εβγαλαν κεφαλι

ενω με το ευρωπαικο γυρναγες και ηταν ολοι σπιτι τους, μονο ελληνες εβλεπες.

[δουλευω mojo στο ηρακλειο (διπλα απο τα everest)

και μετα τον αγωνα εγινε της πουτ@ν@ς.

να βλεπεις ελληνες με τα σκαμπο και τις καρεκλες

απο τα εβερεστ να χτυπανε 2 αλβ@νους :whip:

και μετα να τους κυνηγανε... πολυ λολ απο την μερια μας...] :hehe:

το απειρο γελιο εριξα μια ωρα πριν τον αγωνα περασε ενας 90% αλβανος (παντως σιγουρα αλλης χωρας) για να πουλησει ελληνικες σημαιες.. :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tomhel

Γιατι με αυτην την λογικη πως γινετε εμεις οι τεμπελιδες και χαραμοφαηδες να εχουμε τα χωραφια που μας τα καλλιεργουν οι αλβανοι 'η κανουμε σπιτια που μας τα χτιζουν κ.ο.κ

ΔΗΛΑΔΗ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ.....

Γιατί αγόρι μου, εμείς αγόρι μου ζούμε στη χώρα μας, όπου έχουμε όλα τα προνόμια, γιατί τα χωράφια μπορεί να τα κληρονομήσαμε από τον παππού μας, που τα πήρε από τον παππού του, που τα καταπάτησε. Ή γιατί εκμεταλευτήκαμε τον αμοιρο αλβανό που δεν είχε ψωμί να φάει και κάναμε λεφτά και πήραμε κι άλλα χωράφια που πάλι θα δουλεύουν οι αλβανοί. Και ποιος σου είπε πως οι αλβανοί πια δεν έχουν σπίτια και χωράφια? Επειδή τυγχάνει ο πατέρας μου να είναι αρχιτέκτων και να δουλεύω σε αυτόν από μικρός, ξέρεις πόσοι αλβανοί εργολάβοι που σηκώνουν πολυκατοικίες υπάρχουν? Εδώ στην Ελλάδα, όχι στην Αλβανία! Μιλάς σοβαρά τώρα?? Ξέρεις πολλούς έλληνες που από τον μηδέν και παρακάτω ανέβηκαν τόσο ψηλά? Εγώ τους μετράω στα δάχτυλα του ενός χεριου. Στην ερώτηση που έκανα βρήκες απάντηση? Εσύ θα δούλευες 10 ώρες μεσα στα φυτοφάρμακα για λίγα ευρώ? Μπααααα, δεν νομίζω. Και οι ελιές τι θα γίνουν? Θα τις φάει ο δάκος και εσύ θα φας από την Ισπανία και την Τουρκία με 6 ευρά το κιλό μινιμουμ. Επειδή το γαμ..με το θέμα εγώ σταματάω εδώ. Σταματήστε παρακαλώ όμως μηνύματα του στύλ να τους πλακώσουμε στο ξυλο και να τους κάνουμε και να τους ράνουμε, γιατί ποτέ δεν ξέρετε τι θα σας τύχει...

Link to comment
Share on other sites

Εδω Κορδελιο-Ευοσμο της πουτανας εγινε.......Χτυπησε ενας Αλβανος εναν με το αμαξι το οποιου το το αμαξι το αναποδογυρισανε και τον ξεσκισαν.

Κατι αλλους που τολμησαν να μπουν στο πεζοδρομο του Κορδελιου με Αλβανικη σημαια στο αμαξι τους, τους βγαλανε εξω και χοροπηδουσε ολος ο κοσμος πανω στο καπω και την σκεπη φωναζοντας Ελλας, Ελλας!!!!!!!!!

Στα Διαβατα πραγματικη σφαγη εγινε!!!!!!!! Πραγαμτικο κυνηγι.

Kodelio City και σας γ@μαμε το σπιτι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια σκατά θα ήμαστε σαν λαός μια ζωή τη να λέμε τώρα, όσους Ολυμπιακούς και να κάνουμε όσο και να μας παιδαγωγήσουν οι ξένοι στις ξένες διοργανώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ ότι είναι αίσχος αυτός ο χουλιγκανισμός ο οποίος σημειωτέων δεν υπάρχει μόνο ενάντιων των Αλβανών εδώ και μεταξύ μας σκοτωνόμαστε

Αλλά βγαίνοντας λίγο εκτός θέματος

ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΚΑΡΑΜΕΛΑ!!!!

Δηλαδή ρε φίλε bleo8onhs πριν από το 1990 που ήρθαν οι πρώτοι Αλβανοί

Δεν είχαμε ελιές πορτοκαλιά σταφύλια κλπ κλπ? Δε φροντίζαμε τα χωράφια ??? Δε χτίζαμε κτήρια??

Οι Αλβανοί ήρθαν εδώ και έσπασαν τα πάντα και αν θες να ξέρεις το ωράριο που με αγώνες κατακτήθηκε είναι το 8ωρο και επίσης κάποια βασικά μεροκάματα με αγώνες κατακτήθηκαν.

Τους Αλβανούς εδώ τους κρατάνε με νύχια και με δόντια αυτοί που τους εκμεταλλεύονται! Μόνο αυτοί κερδίζουν!

Link to comment
Share on other sites

έτσι πως το λέει ο bleo8onhs είναι, οι Αλβανοί ξεσκίζονται στη δουλεία για 20 25 στην καλύτερη. Παλιότερα χρησιμοποιούσαμε περισσότερο τσιγγάνους, αλλά οι Aλβανοί είναι πιο συνεπείς και εργατικοί. Παλιότερα οι ελληνικές οικογένειες κάναν και πιο πολλά παιδιά για να έχουν εργατικά χέρια. Γιατί είναι τόσο δύσκολο να δεχτούμε ότι το ψωμί που βγάζει αυτός ο λαός στη χώρα μας το βγάζει με το ιδρώτα του?

Link to comment
Share on other sites

δε φταιμε εμεις που ειμαστε ρατσιστες με τους αλβανους...θυμαμε οταν πρωτοηρθαν ολοι οι ελληνες τους αγκαλιασαν δινοντας ψωμι και ρουχα γιατι θυμηθικαν τα δικα τους οταν ηταν μεταναστες...ημαστε πονοψυχη σα λαος αλλα δεν ημαστε μλκς οταν βλεπεις μετα απο τοσα χρονια ο αλβανος να μη μπορει να συμβαδισει με τα ελληνικα δεδομενα και να συνεχιζει με την ιδια "αγριοτητα" τις μλκς του οπως 10-13 χρονια πριν τοτε καλα κανουμε και τους γμε "δωσε θαρος στον χωριατη να σου ανεβει στο κρεβατι" και εξαλλου δεν εχω ακουσει ελληνα να εχει τοσο μεγαλο προβλημα με αλλους μεταναστες..οποτε για μενα η διπλωματικη λυση του προβληματος δεν υπαρχει πια

τωρα αν εχω λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.