Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Πάντως εχθές που πέρασα από 2 καταστήματα Γερμανός, ένα ΠΛΑΙΣΙΟ και ένα της Wind δεν το βρήκα πουθενά για να παίξω μαζί του.

Βρήκα το Note I και έπαιξα πάντως και δεν μου φάνηκε τραγικά μεγάλο όπως ανησυχούσα.

Επίσης βρήκα και ένα dummy Note II το οποίο επίσης δεν μου φάνηκε τεράστιο.

Μένει τώρα να βρω και ένα κανονικό demo να ασχοληθώ κάνα 20λεπτο μαζί του να δω και τη γενική αίσθηση...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εχθές που πέρασα από 2 καταστήματα Γερμανός, ένα ΠΛΑΙΣΙΟ και ένα της Wind δεν το βρήκα πουθενά για να παίξω μαζί του.

Βρήκα το Note I και έπαιξα πάντως και δεν μου φάνηκε τραγικά μεγάλο όπως ανησυχούσα.

Επίσης βρήκα και ένα dummy Note II το οποίο επίσης δεν μου φάνηκε τεράστιο.

Μένει τώρα να βρω και ένα κανονικό demo να ασχοληθώ κάνα 20λεπτο μαζί του να δω και τη γενική αίσθηση...

Σε 2 μέρες λήγει το cashback από τη Samsung, οπότε βιάσου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε πολύ για τον πληρέστατο οδηγό :T:

Nα σημειώσω πως υπάρχει και ένα ακομη σχετικο θέμα εδώ: www.thelab.gr/mobile-computing/samsung-galaxy-note-1-official-thread-115256.html

H αναβάθμιση σε Jelly Bean ξέρουμε μήπως πότε θα έρθει ;

Link to comment
Share on other sites

Στις 9.50 μου έβγαλε ότι υπάρχει firmware upgrade:

screenshots201301100950.png

Ένα bench που έτρεξα μετά το upgrade:

screenshots201301101049.png

H έκδοση παρέμεινε 4.1.2 και δεν ξέρω τι ακριβώς έκανε η αναβάθμιση...

Το firmware που έχω πάνω είναι official γαλλικό...

Link to comment
Share on other sites

Στην συλλογή που βλέπω τις φώτο και τα video τρώει γερό κόλλημα! Σέρνεται. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό; Να φταίει η αναβάθμιση; Αναγκάζομαι να βγω και να κάνω χειροκίνητα end task! Πώς μπορεί να διορθωθεί; Ηλία το έχεις ξαναδεί αυτό;

Μήπως φταίει που έχω αρκετές και δικτυακά π.χ. dropbox και ζορίζεται να τις εμφανίσει;

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Στην συλλογή που βλέπω τις φώτο και τα video τρώει γερό κόλλημα! Σέρνεται. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό; Να φταίει η αναβάθμιση; Αναγκάζομαι να βγω και να κάνω χειροκίνητα end task! Πώς μπορεί να διορθωθεί; Ηλία το έχεις ξαναδεί αυτό;

Μήπως φταίει που έχω αρκετές και δικτυακά π.χ. dropbox και ζορίζεται να τις εμφανίσει;

Για πόσες φώτο και βιντεο μιλάμε; το έχω διαβάσει κι εγώ για lugαρισμα της στοκ gallery με μεγάλη βάση δεδομένων. ..

Εγώ πάντως με γύρω στις 200 φώτο δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα. Βέβαια έχω το quickpic για αυτή τη δουλειά. :)

Link to comment
Share on other sites

Στην συλλογή που βλέπω τις φώτο και τα video τρώει γερό κόλλημα! Σέρνεται. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό; Να φταίει η αναβάθμιση; Αναγκάζομαι να βγω και να κάνω χειροκίνητα end task! Πώς μπορεί να διορθωθεί; Ηλία το έχεις ξαναδεί αυτό;

Μήπως φταίει που έχω αρκετές και δικτυακά π.χ. dropbox και ζορίζεται να τις εμφανίσει;

Λέω μήπως με το seeder να δεις διαφορά;

Είχα παρόμοιο πρόβλημα που πλέον δεν υφίσταται (σε άλλη συσκευή).

Link to comment
Share on other sites

Για πόσες φώτο και βιντεο μιλάμε; το έχω διαβάσει κι εγώ για lugαρισμα της στοκ gallery με μεγάλη βάση δεδομένων. ..

Εγώ πάντως με γύρω στις 200 φώτο δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα. Βέβαια έχω το quickpic για αυτή τη δουλειά. :)

Έχω 180 στην κάρτα καμια 20 screenshots αλλά έχω πολλές στο dropbox (καμιά 500αρια) και στο picassa...

Όταν κλείνω το wifi παει σφαίρα δεν καταλαβαίνει τίποτα... Μάλλον κάτι γίνεται λόγω δικτύου. Πάει να κάνει ενημέρωση τα thumbnails μάλλον και επειδή είναι πολλά και στη δουλειά το δίκτυο είναι αργό 2MBps κολλάει.

Θα δοκιμάσω να δω τί γίνεται σπίτι με την vdsl...

Έκανα clear cache στην εφαρμογή της συλλογής, αλλά δεν βοήθησε σε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω 180 στην κάρτα καμια 20 screenshots αλλά έχω πολλές στο dropbox (καμιά 500αρια) και στο picassa...

Όταν κλείνω το wifi παει σφαίρα δεν καταλαβαίνει τίποτα... Μάλλον κάτι γίνεται λόγω δικτύου. Πάει να κάνει ενημέρωση τα thumbnails μάλλον και επειδή είναι πολλά και στη δουλειά το δίκτυο είναι αργό 2MBps κολλάει.

Θα δοκιμάσω να δω τί γίνεται σπίτι με την vdsl...

Έκανα clear cache στην εφαρμογή της συλλογής, αλλά δεν βοήθησε σε τίποτα...

Ναι Κώστα, κατι παίζει με το συγχρονισμό τύπου dropbox για να τις δει. ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι Κώστα, κατι παίζει με το συγχρονισμό τύπου dropbox για να τις δει. ..

Στο σπίτι που άνοιξα δεν κόλλαγε. Βέβαια τις photo στο picassa δεν τις εμφανίζει. Και δεν θυμάμαι που βάζω τον λογαριασμό αυτό... Έκλεισα προσωρινά την εμφάνιση των μη τοπικών φωτο και πάνε όλα σφαίρα...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άνοιξα από τη δουλειά τη συλλογή και πάει σφαίρα. Δείχνει και τις φωτό από picasa που χθες δεν άνοιγαν χωρίς να κάνω κάτι ή να περάσω λογαριασμό...

Να ήταν τυχαίο κόλλημα χθες; Ή να είχε πρόβλημα ο server της picasa και μου κόλλαγε για αυτό χθες η συλλογή;

Μάλλον κάτι τέτοιο πρέπει να γινόταν...

Edit: Επίσης μόλις θυμήθηκα ότι στο picasa μπαίνεις μέσω του λογαριασμού google.

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.